Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(14) -
Öyle bir oyuncu seçimi yapılmış ki, bu ekip Keloğlan Kara prense karşı'da oynasa oturur izlersin. Senaryo karmaşadan uzak, anlatım tarzı o kadar basit ama başarılı ki, böyle bir şey sanki yaşanmış da kayda almışlar ve izliyorsunuz. Her şey gerçek hayata dayalı, uçarı tek bir sahne ya da fikir yok. Ayakları yere sağlam basan, film gibi film kısacası. Baba filminde her şey nasıl gerçekçi anlatılmış ise burada da aynısı var. Tekrar etmekte fayda var, öyle oyuncular var ki, Woody Harelson öyle pislik bir adama dönüşmüş ki. Başından itibaren aktarılan ağabeyin kardeşine olan sevgisi ve tutkusu o kadar iyi işlenmiş ki bu ağabey kardeşi için her şeyi yapar diyorsunuz. Ne mutlu ki bu kadar gerçekçiliğin üzerine elinde M60 ile kötü adamların arasına dalan bir aksiyon kahramanı çıkmıyor karşımıza. Seni, beni ya da onu çok fazla zorlasalar yapabileceklerimiz ve başımıza gelecekler gerçek hayatın nabızı ile aktarılmış. Evet inanılmaz dövüş sahneleri, patlamalar, uçmalar ve özel efektler yeri ve zamanı geldiğinde beni de çok memnun ediyor. Ama böylesine durulukla ve başarıyla anlatılmış bir öyküden de kötü olarak bahsetmek sinemaya hakaret olur diye düşünüyorum. Kendi tarzında ve türünde bana göre 10 üzerinden 7 yi hak ediyor. Tutup da yüzüklerin efendisiyle kıyaslarsanız bu sefer de 10 üzerinden 4 de düşer elbette. Lakin dediğim gibi burada ne morya madenleri var ne de Smaug'un ateşli nefesi. Burada her an karşılaşabileceğiniz insanlar ve onların dramı var. İyi seyirler.


avatar
(86) -
Evet eğer gerçekdışı aksiyonlar intikam için bir anda Rambo olan 10 kişiyi çıplak elleri ile 100 kişiyi bıcakça 500 kişiyi silahla öldüren karekterler istiyorsanız bu film hiç size göre değil çok sıkılırsınız.

Ama piyasadaki bin tane benzer intikam filmlerinin aksine sıradan insanların sıradan hikayeleri ve intikamlarını sıradan gerçekçi bir şekilde aramalarına dair ilginç bir film istiyorsanız hoşunuza gidecek farklı bir kurgu.

Bana sadece bazı kısımlar kopuk geldi ve montajda filmin gerekli bazı bölümlerinide kesmişler hissi verdi. Belkide tercih buydu fazla süslemeden anlatmak , ben beğendim.
7


default avatar
(12) -
Yorumları okuyup izledim.Ancak şok oldum.Bu kadroya ayıp olmuş, yazık çok yazık.


Yorumlar (54)
avatar
(1305) -
Christain Bale'in başrolde oynadığı OUT OF THE FURNACE /Kardeşim İçin (2013 suç,gerilim), güçlü oyuncu kadrosuna ve iyi çekimlerine rağmen, kuvvetli olmayan senaryosu nedeniyle ortalamanın üzerine çıkamayan bir film.

Russell, küçük bir kasabada yaşayan bir fabrika işçisidir. Kardeşi Rodney, Irak'ta askerlik yapmış ve orada yaşadıklarından dolayı normal yaşama ayak uyduramayan bir gençtir. Rodney, borç aldığı paraları harcayıp geri ödeyemeyince ağabeyine haber vermeden bahisli dövüşlere katılır. Gözüpek Rodney bu dövüşlerden birinin sonucunda saldırıya uğrar.
Kardeşinden haber alamayan Russell, polisin yetersiz olduğunu anlayınca adaleti kendi başına arar ve intikam için harekete geçer.

İzlemezseniz bir kaybınız olmaz ama oyuncular için izlenebilir.
6


avatar
(197) -
ortam ve senaryo olarak filme sadelik katarak farlılık yaratamaya çalışılmış bunda biraz başarılı olduğunu düşündürüyor derken finali ile filmi toptan çöp ediyor. Arşivlik bi yapım değil, lakin izle at tarzı.
5


avatar
(54) -
Oyunculuk süper, senaryo ve kurgu harika, film müzikleri bile muhteşemdi. Filmden bir an bile kopmadım. Oyuncular film çekmemiş, filmi yaşamışlar resmen. Cristian Bale'in performansından bahsetmeye bile gerek yok (
Sürprizbozan: Göster
Gülücük) Bu filmin imdb puanı nasıl bu kadar düşük olur anlayamıyorum hatta TA puanı daha düşük. Yani illa filmlerde birileri uçsun, kaçsın, mükemmel zekaya sahip olsun, dünyayı mı kurtarsın. Bence harika ve çok gerçekçi bir filmdi.

Ama o son sahneyi anlayamadım. Anlayan varsa anlatsın Gülücük
9


default avatar
(60) -
Adam gibi intikam filmi aksiyon bekleyenleri üzebilir.  


avatar
(145) -
2 saattir izlediğim film bu muydu. Yani sonuna kadar bekliyordum ne olacak diye fakat sonu hiç tatmin etmedi. Ayrıca bazı sahneler sıkıcı ve gereksizdi bana göre.. Yinede siz bilirsiniz. 5/10
5


default avatar
(53) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(108) -
Christian Bale gibi bir oyuncu böyle iğrenç ötesi bir senaryoda olmamalıydı vasat üstü vasat.
5


avatar
(116) -
İntikam filmi olunca insanlar, bol aksiyonlu, uçmalı kaçmalı, fantastik hareketlerin olduğu bir film bekliyorlar. Oysaki bir insan, sadece bir insan ancak fantastik filmlerde tek başına onlarca kişi ile baş edebilir. Bu tip fantastik filmleri seyrederken olayın heyecanından gerçekliğini sorgulamıyoruz bile. Bu filmde ise tamamen gerçek. Hayatın, sıradan bir insana, ne kadar ağır şeyler yaşatabileceğini gösteriyor. En çok değer verdikleri tek tek elinden kaybolan bir adamın sonunda kardeşi için aldığı intikamı gösteriyor. En samimi en doğal hali ile. Oyunculuklar inanılmaz güzel, yönetmenin tarzı çok duru. İzleyin derim.

Pearl Jam için +1 puan daha verdim. Gülücük
8


default avatar
(60) -
Baştan sona hemen hemen sakin geçiyor. filmin son sahnesi en iyi sahneydi benim için aile ile seyredilebilir


avatar
(139) -
Gerçekten giderek uzaklaşılan şu dünyada bu kadar gerçek bir film insanlara zor gelebilir. Imdb puanı da site puanı da hakettiğinden çok düşük. Küçümsemek için değil ama o kadar absürd intikam filmleri abartılı şekilde beğenilirken bu kadar realist bir filmin beğenilmemesi beni üzüyor. Bunu da en başta dediğim gibi insanların gerçeklerden uzaklaşmasına bağlıyorum. Evet fantastik filmlerde güzeldir, absürd filmlerde güzeldir, 5 kişinin arasından müthiş hamlelerle sıyrılmakta evet güzeldir. Ve o tür filmler yapmakta çok zordur. Ama bana soracak olursanız asıl zor olan gerçeğe en yakını bulmaktır. Ve bu tür filmler bu yüzden değerlidir. Bunu nuri bilge ceylan filmleri ile de örneklendirebiliriz. O kadar ödülün ardında yatan şey filmlerinin gerçek gibi olmasıdır. Her neyse... Film güzeldi. Fazlasıyla gerçek ve ağırdı. Benim film zevkime tamamen uyuyordu. Izlemek isteyenler için söylüyorum; eğer fantastik filmlere bir adım uzaksanız ve dostoyevski romanlarını da seviyorsanız kanaatimce bu filmi de seveceksiniz. şimdiden iyi seyirler. Naçizane puanım 7. 5
8


default avatar
(33) -
ben beğendim.vakit kaybı falan diye insanların aklını karıştırmayın.full aksiyon beklentisiyle izlemeyin sadece gayet güzel bir film
8


avatar
(435) -
Film akarken gelişmeleri tahmin edebileceğiniz klasik bir seneryoya sahip.. Bu kadar standartta ilerlerken filmin finalini bağlamayarak şaşırtmış. Ama bağımsız film tadında ve oyuncularda rollerinin hakkını her sahnede veriyor. Piyasadaki yüksek bütçeli filmlerle kıyaslanınca uşak halısı gibi nadide kalıyor..
7


avatar
(11) -
Insan hayatı ne kadar sürede değişebilir. Sevdiklerinin veya sahip olduklarının değerini bilmez insan, onları kaybetmedikten sonra bunu anlayamaz. Yaptığımız ufacık bir yanlış, 1 saniyelik bir olay bütün hayatına etki edebilir, ve bu film bence bunu en basit ve içten bir şekilde aktarıyor ki 2 saat nasıl geçti anlayamadım. Bir parantez de filmin müziklerine, gerçekten müthiş. Bence kimseyi dinlemeyin ve bir şans verin. Iyi seyirler.


avatar
(475) -
Polisiyeden ziyade modern bir western diyebiliriz. Hıhı
7


avatar
(63) -
Bu oyuncu kadrosundan böyle bir film büyük hayal kırıklığı. Bale'in hatrına 1 vermedim. Filmde olay yok resmen. nolamaz nayır
2


default avatar
(13) -
oyunculuk güzel. filmin akışı işlenişi güzel.. birkaç yerinde konu akışında kopmalar olsada boş zamanınızda izlenebilecek bir film.
7


avatar
(726) -
Sıradışı bir film değil. Woody Harelson, Willem Dafoe, Casey Affleck ve Christian Bale gibi oyuncuların olduğu bir film daha iyi olmalıydı. Belki güzel bir aksiyon filmi çıkabilirdi ama onun yerine durağan bir senaryosu var. Bu durgunluk beni rahatsız etmedi fakat film yetersiz kalıyor. 10 üzerinden 6 puan. Aslında hakkı 5 puan ama oyuncular için +1 puan daha. Canınız isterse bir bakın. Ben baktım ve sildim en azından arşivde yerim açıldı.
6


avatar
(37) -
Filmin final sahnesinde ne olup bittiğini anlayan var mı?

Cevaplar (1)
avatar
(726) -
Benim de kafama takıldı.
6


0
| Bildir


avatar
(763) -
Durgun geçen bir film.Konu klasik denebilecek bir yapıda Christian Bale filmi kurtarmaya yetmemiş ağır bir intikam filmi.Boş zamanınız varsa izleyin... Saygılar


avatar
(256) -
Ben begendim. Bale cok iyi bir oyunculuk sergilemis. Filmde kendini skmadan izlettiriyor. Yer yer duragan sahneler olsada zamanin nasil gectigini bana hissettirmedi.
7


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Out of the Furnace
Dizi Altyazıları
This Is Us (3,916) Supernatural (2,616) American Gods (2,491) Love, Death & Robots (2,459) The Passage (2,419) Vikings (1,887) The Blacklist (1,481) Star Trek: Discovery (1,249) Shameless (1,189) Project Blue Book (1,139)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019