Giriş Kayıt
Yorumlar (79)
default avatar
(135) -
biraz heyecan vardı, sıradan bir film olmuş, özellikle zaman ayırmaya gerek yok izleyin gitsin.
6


avatar
(190) -
.. İnsanlıga bir gönderi var Kendimizi besin zincirinin tepesinde sanıyoruz.. Predator yırtıcı avcı bir türdür ama burda gücünü ispatlamak icin kendine denk savaşcı arayan bir uzaylı olarak karsımızda tıpkı insan gibi zevk icin öldüren bir varlık vasfında.. Nostalji babında izledigim ortalamanın üstünde bir yapım diyebilirim.. fazla beklentiye girmeden doğa manzarası için bile izlenebilir. vahsi doğada zekamız olmasa 1gün bile kalmamız zor gerci atalarımız bir sekilde atesi bulup hayatta kalmayı basarmış ve günümüzde hala amazon dolaylarında gün yüzü görmemis kabileler var.. neandertal baglaması cekmek istemiyorum ama insan düsünmeden edemiyor.. insanlıgın yüzyıllarca yaptıgı sömürü kölelik düzeni vs derken medeniyeti kesfetmesi ve bunada kılıf uydurması bana hala sacma gelir..
8


default avatar
(284) -
İlk yapımlar bir başka olasada izlemeye değer, sıkmadan, soluksuz sonuna kadar izlettiriyor. İlk pradator ile karşılaştırmak da yanlış olur. Bazı sahneleri var ki göze batıyor güçlü uzaylımız ne hikmetse mala bağlıyor. Av-avcı olayını her zaman sevmişimdir. Gerilimi güzel bir film.
7


avatar
(365) -
Önyargısızca başladığım filmde,
Sürprizbozan: Göster
mantığı eklenince keyfim biraz kaçtı. Bilgisayar oyunu mekaniklerini filme taşımak pek akıllıca gelmedi. Zaten en baştan vahşi hayvanların kaç defa doğada savaşımlarını adeta belgesel tadında tekrar tekrar göstermeleri ve konunun başlamasının çok geciktirilmesi sıkmaya başlamıştı.
Sjw ögelerinden
Sürprizbozan: Göster

Filmin özgün olarak İngilizce çekilmesi nedeniyle yerlilerin her konuşması dublaj hissi yarattı. Çok fazla metin içermiyorken en baştan yerli dilinde çekilseydi gayet iyi olurmuş.
Birçok kişinin aksine beğenmedim. 2010 yapımı Predators filmini bundan kat kat daha iyiydi.
5


default avatar
(9) -
başrolleri geçtim yan rollerin bile çok iyi olduğu. bence çekilmiş en iyi predator filmi diyebilirim. müthiş doğa manzaraları eşliğinde bir predator filmi. resmen gözünüzün pasını alıyor film. klasik predator dan farklı ama çok başarılı olmuş. özellikle ikinci yarısında baya bir geriliyorsunuz. amber midthunder 'ı ilk kez bu filmde gördüm inanılmaz iyi oynamış.
9


avatar
(425) -
Serinin en iyi filmlerinden biri. Geçmişe giderek çekilmesine rağmen diğer predator filmlerine gönderme yapılmış ama bu yapılırken hiç ana temadan ayrılmamış ve mantıksızlık yapılmamış sadece bu yönden bile takdire şayan. predator ortaya çıkana kadar olan kısım ise neredeyse belgesel kalitesinde çok başarılı çekişmiş sahnelere sahip.
9


avatar
(429) -
film dur durak bilmeyen harika bir macera filmi. Kesinlikle sinemada gösterilmeyi hakediyordu. Serinin ilk filminden sonra en iyisi. Zamanımızın ruhuna da uygun. Sadece ufak bir eleştiri cgi hayvanlar için yapılabilir ama o kadarını da haksızlık yapmamak için görmezden gelmek en doğrusu. Uzun zamandan sonra böyle keyifli bir film izlemek ilaç gibi geldi.
8


default avatar
(62) -
İlk predator filminden sonra beğendiğim ikinci film oldu. Tabı ki ilk filmin yanına yanaşamaz. Kızılderelileri izlemek çok keyif verdi. Kendi dillerinden konuşması çok doğru bir karar olmuş. Hayvan efektlerinde başarısızlıklar vardı. Yalnız içimi gıdıklayan durum ise

Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(75) -
Sürprizbozan: Göster


Son sahnesine kadar olan bölüm için 6 puan gayet iyidir.
6


default avatar
(19) -
film gayet basarili, ben keyifle izledim. Sacma diyenler olmus kucuk bir kiz baltasiyla uzayli predator olduremezmis. Ayni kitle avengers ya da Justice League izlerken Superman uctugunda aaa ne sacma hic adam ucar mi diyor mu acaba. Bilim kurgu film bu, illaki predator oldurmek icin vucut gelistirme sampiyonu mu olmak lazim?

Cevaplar (1)
avatar
(270) -
Baltalı kız predator öldüremez diyenler o mantıktan giderse o dönemde dünyanın en yapılı en atletik insanı da predator öldüremez normalde.Aslında bırakın predatorü insanın doğada hayatta kalma adına tek numarası fiziksel özellikleri değil araç gereç ve akıl faktörü.Yoksa çoktan tarih olmuştuk.
9


0
| Bildir


default avatar
(10) -
ilk filmden sonra tartışmasız en iyi predatör filmi böyle filmlerde hakkını vereceksiniz buyuk bir tvniz iyi bir ev sinema sisteminiz olacak onkyo 696 ve heco aleva 5.1.2 setim var amfinin sesi 100 e kadar çıkıyor 75 te dolby atmos olarak izledik bu deneyimi anlatmamın imkanı yok iyi bir sistemin filmi nerelere çıkardığını bir kez daha görmüş olduk
8


default avatar
(190) -
Neredee o eski Predator'ler, Aliens'ler, Terminator2'ler...35-40 sene evvel çekilen aksiyon filmlerini özlemle arıyoruz. Efekt teknolojisini ve kalitesini çok geliştirdiler ama çok daha önemli şeyleri kaybettiler. 87'deki Predator'ün seviyesini bir daha zor görürüz, benim umudum pek kalmadı.

Çünkü o yönetmenlerin, o yazarların nesli tükendi, veya hızla tükeniyor. Gelişen teknolojiden midir, artan hayat standartlarından mıdır, duygusallığın hızla tükenmesinden midir, estetik zevkin azalmasından mıdır, yoksa beyinlerimizin süngerleşmesinden midir, bilmiyorum.
Sonradan gelen jenarasyonun hayal gücü, kabiliyetleri hızla erozyona uğradı.Dronla güzel manzara çekip, müzik eklemekle bu iş bitmiyor.
87 model Predator'e asıl klasını veren yönetmeniydi, sizi o ormanda bilinmeyenle karşı karşıya bırakabilmesiydi, sizi o atmosferin, o gerginliğin içerisine başarıyla sokabilmesiydi, güzel diyalogları, hafızalarımıza kazınan güzel sekanslarıydı. Zaten yönetmenin filmografisi bunun tesadüf olmadığını kanıtlıyor...

Neyse boşverelim bundan sonra "Suç ve Ceza" seviyesinde yazabilecek biri de çıkmaz, ancak "Maze Runner" gibi şeyler yazan tipler çıkar. Aradaki farkı anlayamayacak da okuyucular olur.
Kızılderililer ingilizce konuşmamalı diye yazmışlar, komançi dilini konuşsalar ne olacak...Kabiledeki tipler az sonra jiplere, pikaplara binip gidecekmiş gibi duruyor. Oluşturulan ambians çok başarısız...Bırakın ayıya ok atmak gibi bir salaklığı, gereksiz yere bir şahini öldürmek, baltayla yaş ağacı yaralamak bile abestir kızılderili kültüründe diye biliyorum...Kızılderili doğayla savaşmaz, uyum sağlar...belki ben yanlış biliyorum. Burada amerikalı teenagerler gibi hem çok ,hem boş konuşup birbirleriyle didişen savaşçı yerliler midir size doğal, inandırıcı gelen, yoksa 87 Predator'deki pek konuşmayan "cool" savaşçı kızılderili midir daha gerçekçi ve karizma olan? Predator insanoğlundan daha zeki, daha güçlü, daha hızlıdır. Daha iyi savaşçıdır, çok da sportmendir kendileri, zaten olayının özü adil bir yarışmadır, kavganın ortasında saklanmaz. Burada da aptalca tuzaklara düşen, süt oğlan şaban formatında, bomba bırakıp giden bir Predator konsepti yaratılmış. Ne savaşçı kızılderili kültürünü, ne de orijinal Predator fenomenini anladıklarını düşünmüyorum. Alien vs Predator filminin bundan çok daha iyi olduğu görüşüne de katılıyorum.

Bir tek klişe "kendine güven, telkinlere bakma, kadınlar da her şeyi başarır, hem de daha iyi, Sen predator'ü bile yenebilirsin güzel kızım" mesajını başarıyla vermişler. Kulağa hoş gelen bir mesaj olsa da realiteye ne kadar uygundur, tartışılır. Birisinin size veya sıradan bir ortasiklete "sen Mike Tyson'ı ringde yersin bitirirsin, kendine inan" demesi gibi bir şey. Bunların hepsi Amerikalıların çok satan teenager mesajları gençler, inanmayın. Kabile size bitki kökü toplama görevi verdiyse, bi bildikleri vardır. Predator'un sırtına atlayıp, ensesine şaplak atmayı sakın denemeyin. Hepimiz Allah'ın bize verdiği kabiliyetlerle sınırlıyız. Gelişirse de ancak bir yere kadar....
4


default avatar
(383) -
Beklediğimden iyi çıktı. 1.ci ve 2.ci filmlerden sonra çıkan filmlerin kalitesine baktığınız zaman özellikle beklentim çok düşüktü. Tadına uzunluk, tadında aksiyon ve Kızıldereli komançilerin zamanında geçmesi ayrı bir tat verdi.
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(212) -
Cult Classic filmlerin günümüzde çekilen versiyonları genelde berbat oluyor ama bu film beklentimin üzerindeydi hoşuma gitti. 1700'lerde geçmesi dolayısı ile farklı bakış açılarına sahipti, cast başarılıydı. Biraz aydınlıktı belki daha karanlık bir atmosfer yaratılabilirdi ama genel olarak başarılıydı.
7


avatar
(244) -
Baştan sona tertemiz bir Predator filmi. Oyunculuklar yerinde. Aksiyonu güzel , atmosferi güzel , efektler çok iyi. İyi vakit geçirmek için mutlaka izlemeniz lazım.
7


avatar
(3756) -
Görünmeyen yaratıkla savaşma sanatına yakışmayacak basitlikte olduğu gibi olayların bu kadar saçmalanmasına göz yumarak anlatılması hem seyirciye hakaret hem de hayal kırıklığına sebep. 1987 yılında yapılmasına rağmen Arnold Schwarzenegger'li Predator filmi bundan çok daha iyiydi. Beğenenler olabilir ama benim gözüme hiç iyi gözükmedi.


Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(73) -
Önceki Predator facialarından sonra (ilk ikisi hariç) yine eski heyecanına dönmeye çalışan bir film olmuş. Açıkçası bu kadar beklenti içinde değildim. Geçtiği zaman ve mekan olarak diğer filmlerinden farklı olmakla beraber senaryosu da iyiydi. Uzun süreli aksiyon sahneleri ve görsel efektleriyle iki saate yakın güzel bir zaman geçirdim.
7


default avatar
(25) -
Herkese Merhaba

İlk predator filmlerinden sonra çıkan tüm filmlerden bile çok daha kötü. Senaryosunu yazan nasıl bir kafa ile yazmış. Hadi yazmış senaryoyu okuyan oyuncular, yönetmen hatta filmi finanse eden yapımcı şirket. Bunu nasıl kabul etmiş akıl alır gibi değil.

Elinde Ok, yay ve balta dışında başkaca hiç bir gelişmiş silahı bulunmayan bir yerli kız, galaksinin hangi gezegeninden geldiği dahi bilinmeyen, her türlü üst seviye teknoloji ile donatılmış bir uzaylıyı (hem de görünmez bir zırha sahip) öldürmek için verdiği mücadeleyi bize izleyin diyorlar.

Hani genelde yazıyorsunuz ya genelde filmler için mantık hataları ile dolu falan filan. Bu filmde hata yok. Çünkü Mantık bile katılmamış bir film. puanı 0/10
1


default avatar
(60) -
Yorumları okuyunca ve 8-9-10 puan verenleri de görünce bende muhteşem bir film sandım. Bazı yorumlar fazla abartılı. Yine de sıkılmadan izlenebilecek orta seviyenin bir tık üstünde bir film. 6.5 dan 7
7


avatar
(7244) -
Bu işin hakkını Arnie abimden sonra zaten en iyi verecek olanlar Amerika'nın gerçek sahipleri, kızılderili kardeşlerimdi, hikayenin buraya bağlanması güzel olmuş! Manzaralara, köpeğe, kızın doğallığına bayıldım. Bu sefer gelen savaşçı, Predatör ırkının biraz geride olan savaşçılarından diye düşündüm ama yine de karizması yerinde... Bu kadınların ataerkil bakış açısından çektikleri nedir arkadaş! Ben keyifle takip ettim, süresi makul, aksiyonu özellikle ikinci yarı tavan yapan, izlenir bir yapım. İyi seyirler olsun.


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023