Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(326) -
İlk Arnold'lu Predator filminden sonraki tüm predator filmlerinden daha iyi. Görüntü yönetmenliği çok başarılı. Başlarda durgun gitse de ortasından sonra şiddetli/gerilimli bir av hikayesine dönüşüyor. Kaliteli bir predator filmi.


default avatar
(17) -
Uzun zamandır izlediğim en samimi aksiyon filmi. Predator mitinden bağımsız olarak cesur, kendi içinde tutarlı, şurası da olmamış denilemeyecek bir film. Başroldeki kadını daha çok göreceğiz, fiziksel olarak zor bir rolün altından kalkmakla kalmamış, duyguyu da aktarmayı çok iyi başarmış. Herşey bir yana gerçek kızılderililerin oynadığı, kültürlerini özenle hikayeye yediren, İngilizce dışında Komançi dilinde de izlenebilecek bir film, tanınmamış bir yerli kadın oyuncuyla da böylesi bir iş çıkarınca dünyanın tüm ırkçıları, incelleri ve faşistleri IMDB üzerinden review bombinge başlamış. Sırf bu pislikleri rahatsız ettiği için izlenir bu film. Ayrıca bir çok arkadaşın dediği gibi 87'de ilk filmi sinemada izlemiş biri olarak tüm filme yayılan "aha şimdi birşey olacak" huzursuzluğunu tekrar yaşatması da cabası. 80lerin ürünü ilk Predator'un aşırı testosteron yüküne, 2020'lerin çoğulcu ve serinkanlı cevabı. Görselliği ise sinema perdesi hakeden cinsten. Benzer görüntüler Kurtlarla Dans'a Oscar getirmişti, öyle diyeyim.
İzlenmeli bence.
9


avatar
(269) -
Uzun aradan sonra bu kadar keyifli bir film izlemek iyi geldi.En iyisi mi bilmem belkide en iyisi tartışılabilir bu ama ilk filmden sonra sürekli kalitesi düşen Predator serisini bu filmle sağlam bir şekilde toparladıkları kesin.
9


Yorumlar (79)
avatar
(92) -
Hikayenin anlatılışı ilerleyişi çok güzel . Öyle müthiş bir yapım değil ama iyi kotarılmış eli yüzü düzgün bir film. Kahramanın motivasyonu ve karakter gelişimi harika . Tek sıkıntım hollywood'un bu sıra aşırı feminist yaklaşımlarla kadın kahraman yaratma çabaları . burada da çok bariz olmuş
7


avatar
(41) -
Film inanılmaz harika bir film değil, evet. Ama genel anlamıyla insan-canavar ikilisini oturaklı bir biçimde işlemiş, serisinin hayranlarının keyfini yerine getirecek bir yapım olmuş bana kalırsa. Tabi ki Amerikalı yerliler uzaylı predator ve Fransız avcıların bulunduğu bir yapım ilk bakışta biraz absürt duruyor. Aksiyon sahneleri filmin ilerleyişi için gayet yeterli. Zekanızla alay etmeyen tadında bir yapım. İzleyenler bir şey kaybetmez.


avatar
(301) -
Yıllar sonra yeni bir Predator filmi izlemek iyi geldi. Her şey derli toplu film başından son ana kadar içine çekiyor. Önceki serilerdeki havayı bu filmde de hissettim. Gayet başarılı bir yapım olmuş.
7


default avatar
(142) -
Komançi versiyonunu izleyin daha çok içine çeker sizi. Filmin beğendiğim tek yanıda o oldu zaten.
5


default avatar
(21) -
Predator hayranı olmadığımdan sanırım film bana oldukça vasat geldi. Bir tüelü ısınamadım hatta başlarda çok sıkıldım, Kızılderililerin modern ingilizce konuşması baştan ben filmsen soğuttu, Apocalipto gibi yerli kabile dili kullanılsa daha iyi olabilirdi. Ayrıca bazı hayvanların efekt olduğu çok belli olmaması gerekiyordu. Maalesef beğenmedim
6


default avatar
(57) -
Film güzel, ama kızılderililere, daha İngilizlerle hiç karşılaşmamış kızılderililere İngilizce konuşturmak bana çok itici geldi. Yerli dilini kullanmanın bir yolunu bulmaları gerekirdi. Bu, tıpkı Almanlara İngilizce konuşturmak gibi bir şey.
6


default avatar
(38) -
Kızılderilerin yaşamının çok basit bir yaşammış gibi gösterilmediği, el işlerinin becerilerinin bile detaylarıyla verildiği, cesaretlerinin ise aslında varolma ve daha zor olana meydan okuma olduğunu anlatan bir başrol de var. Diğer taraftan da herşeyi avlayabilen avcı bir uzaylı. Sahneler, ışık ve sürükleyiciliğin yanı sıra sahnedeki yüzlerin duygu geçişleri bile çok iyiydi. Serinin düşen taşlarını toplayan ve üzerine bir taş daha koyan bir film olmuş. Beğenerek izledim. Tavsiye ederim.
9


default avatar
(68) -
film cok mu iyi değil cok mu kötü o da değil ama predator serisinde cok iyi ama bu puanı haketmiyor
ortalamamını bir tık üstünde ama son zamanlarda film kalitesi okadar düştü ki algı azıcık güzel filmi şaheser yapıyor...
6


avatar
(522) -
Film, yorumların çoğunda yere göre sığdırılamamış ama bence oldukça sıradan, insanı içine çekmeyen bir filmdi. İyi olan yanı efektlerdi. Bir Predator filminde gerilim dozunun daha yüksek olmasını beklerdim. Bu hâliyle sıradan bir kedi-fare kovalamacasından öte gidemiyor bence.
5


avatar
(449) -
Güzel hoşuma gitti.Filmin yarısı Amerika kıtasının muhteşem doğasının sergilenmesiyle geçiyor.Sonra yavaş yavaş tansiyon yükseliyor.Oyunculuklar ortalama.Kızılderililer ingilizce konuşmasa daha iyi olurdu.Oyuncuları çok zorlamak istememişler heralde dicem ama oyuncuların çoğu zaten doğuştan kızılderili.Oyuncu kadrosu seçimi başarılı.Kızılderililer arasında bi kaç tane sırıtan tip haricinde çoğu ortamla uyumluydu.İngilizce konuşma muhabbetine takıldım ben biraz.Mesela 2018 yapımı Alpha adlı filmde düşük bütçeli ve daha basit bir film olmasına rağmen film boyunca tüm karakterler milattan önceye ait başka bir dil konuşuyordu.O filmde yapıldıysa bunda da yapılmalıydı.Bunun haricinde dövüş sahneleri, efektler iyiydi.Çok rahatsız eden olağana aykırı, saçma birşey pek görmedim.Finale kadar iyi gitti.Ancak finale doğru biraz kıllanmaya başladım ben.Çünkü "Predator kimdir, kudreti nedir, nelere kadirdir?" bizim gibi eskiler 30 yıldan fazladır çok iyi biliyor.Yani terminatörle, Alien'la vs atmış bir ölüm makinasının sapanla, okla, taş baltayla, 16.yy ın barut fıçısı tüfekleriyle indirilemeyeceğini, bunların ancak Predator'un üzerinden tozunu alacağını çok iyi biliyoruz.Ama napalım farklı bir eşleşme olsun diye böyle bir film çekmişler ve mecburen taş baltanın Predator'u yediği bir film izlemek zorunda kaldık.

Bu arada Predator'un tüm filmlerini izlemiş olmama rağmen böyle gelişmiş teknolojiye sahip bir ırkın yamyam gibi gezegen gezegen dolanıp ilkel canlıları avlamakla uğraşması benim kafama yatmıyor.Bu kekolara bu motivasyonu sağlayan şeyin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.Ama izlemesi keyifli oluyor işte.Sinema dünyasının temeli olan sağlam karakterlerinden biri Predator.Her filminde de bir şekilde izletiyor.Filmi izlemesi keyifli.Yukarıda yazdığım detaylara çok takılmadan izlerseniz keyif alırsınız.iyi seyirler...
6


avatar
(270) -
serinin ortalama filmlerinden biri olmuş..görsel açıdan keyifli ancak kesinlikle ilk filmin heyecanını vermiyor..bu filme 9 10 puan veren insanlar acaba sinema tarihinin kült filmlerine ne veriyorlar çok merak ettim..sjw kültürünün etkisiyle 1700' lerde bile güçlü kadın yaratma zorlaması filmin önüne geçmiş..2010 yapımı predators filmi serinin hayran kitlesi tarafından beğenilmese bile pekçok farklı karakter ve yan karakterle çok daha fazla zevk veriyordu..tek bir karakter üzerinden film yapılmış..sonuçta sıkılmadan izlenir ama şaheser muamelesi yapmakta abesle iştigal..izleyiniz efendim..
7


default avatar
(259) -
Bundan önceki predator filmlerini izlemiş birisi olarak söylüyorum film Predator filmlerinin mantığına ve kalitesine kesinlikle yakışıyor hatta filmin ilk çıkış yaptığı ve popüler olduğu zamanlardaki kalitesini de kesinlikle yakalıyor ondan sonra gelen filmler kesinlikle o kaliteye erişemişken hatta predator filmleri kabak tadı vermişken bu film gerçekten ilaç gibi geldi oyunculuklar senaryo ve çevre gerçekten çok güzel hazırlanmış film sizin merak duygunuzu pekiştiriyor hatta filmden sonra predator evrenine ilişkin videolar bile izledim bu açıdan bakıldığında amacına hizmet ediyor. 7.8 puanı hak ediyor (aksiyon kategorisinde)
8


default avatar
(170) -
harika bir macera filmi olmuş bence özellikle başrol oyuncusu kadın oldukça genç yaşına rağmen çok iyi oynuyor ve yeni nesil macera filmlerinde kadını başkharaman kurtarıcı rollerinde izlemek oldukça keyifli ve ilgi çekici özellikle
Sürprizbozan: Göster
çok hoşuma gitti tahminim seri tekrardan devam eder predator serisine bu yıllara dönmesi de güzel olmuş .Devamında yerlinin birini predator un kendi gemisiyle kendi gezegenine götürmesini beklerim Gülücük
7


avatar
(155) -
Film baya kötü, yüksek puana aldanıp izledim. Herşey tahmin edilebilir, zorlama gerilim sahneleri. 5 maksimum 6 olmalı bunun puanı.
5


default avatar
(52) -
Oh be seneler sonra gerçekten başarılı bir predator filmi geldi zevkle izledim çok başarılydı gerçekten...
7


avatar
(935) -
Film gerçekten hoşuma gitti ama buradaki predatörü biraz pasif yapmışlar diğer filmler de adamın yumruk atmasına bile izin vermez parçalardı bu film de kıza biraz torpil geçilmiş. Filmin başın'dan sonuna kadar sıkılmadan izledim Amber Midthunder oyunculuğu da çok iyidi gerçek hayattaki aşko kuşko kızlardan sonra böyle bir kız görmek iyi geldi Çok Mutlu


default avatar
(167) -
Son bir kaç vasatın altındaki Predator filmlerinin üstünde bir yapım olmuş.
Ama nedense genelde herkesi tek hareketle tek atışta öldüren Predatorler, baş karakterlere gelince işi kedi fare oyununa çeviriyorlar. Bu durumda filmin kalitesini ve gerçekçiliğini düşüyor.
7


avatar
(224) -
7.2 gibi bir Imdb puanı beni biraz şaşırttı açıkçası. Bu kadar yüksek beklentiye sokup çok fazla bir şey vaat edemeyen bir film bana göre. Filmi çok fazla kötülemek de istemiyorum, bir Predator hayranı değilim ve filmlerini seyretmiş olsam da beni çok mutlu eden ve tarzım olmayan bir karakter olduğunu belirtmeliyim. Bu nedenle beğenmediğim bir tür yada karakter olunca filmi gömmek biraz saçma olabilir. Filmin hayranları, filmin en iyilerinden biri olduğunu yazsalar da başlarda bana biraz sıkıcı geldi ve ilerleyen dakikalarda da çok fazla eğlenemedim. "İşte budur!" ditebileceğim, beni tatmin edecek bir sahne izleyemedim. Sevimli köpek haricinde tasarlanan diğer hayvanların animasyon oluşları biraz kendini belli ediyor gibi değil miydi? Neyse ki film bir buçuk saat sürdü ve buradan yırttım. Belli bir yerden sonra "hah tam şimdi film iyi gitmeye başlayacak." desem de bir türlü filmin içine giremedim. Galiba bu da benim iyi bir Predator izleyicisi olamamdan kaynaklanıyor olabilir. Çekimleri berbat olmasa da gözlerimi devire devire izlediğim bir filmdi benim için.
5


default avatar
(10) -
İkinci kez izlenmeyecek vasat bir film. Muhteşem falan diyen şakşakçılara aldanmayın, filmdeki her şey uyduruk. Hele o fransızların saçma sapan konuşmaları, iğrenç aksanları, üçüncü sınıf oyunculukları berbattı. O çok kötü Predator 2'nin bile altında kalıyor. Sinemada izlemek gibi bir hataya düşmeyin.
4


avatar
(106) -
Kusursuz avcı Predatorü sonlara doğru şamar oğlanına döndüren, size hiçbir karakter ile bağ kurdurtmayan, 1700 küsürlü yıllarda günümüz aksanıyla kusursuz İngilizce konuşan Kızılderili karakterlerin adeta Kızılderili temalı bir defilede podyuma çıkmışcasına ortalıkta dolaştığı ve ne amaçla çekildiğini anlamadığım bir acayip film. Ama hakkını yemeyelim, filmin çekildiği coğrafyanın eşsiz güzelliği, sağlam ses efektleri ve başroldeki kadının iyi oyunculuğu hatırına 6 puan veriyorum.
6


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023