Giriş Kayıt
Yorumlar (16)
avatar
(929) -
Son filmlerinde popülaritesini kaybetmiş Nicolas Cage izleyenleri şaşırtan bir performans sergilemiş. Kendisine yapılan makyajın da etkisi vardır muhakkak. Genelde zombi filmlerinde oynayan Nicholas Hoult'da filme yakışmış. Mızmız rollerin oyuncusu Awkwafina bu sefer afacan polis rolünde. Oyuncu seçimleri başarılı. Bol bol kanlı sahne var ama dehşete düşürmüyor, güldürüyor. Ben filmi beğendim. Tavsiye ederim... 6/10...
6


avatar
(168) -
Korku komedi... Yani hem korkucan hem gülücen ikisi bir arada. Biraz zor. Gülücük Vampir, drakula temalı komedi filmi desek daha anlaşılır. Filme gelirsek espriler eh işte. Aksiyon için seyredilir. İzle geç tarzında, mantık aratmayan, kafa yormayan, kanlı ama esprili sahneleri olan birşeyler arıyorsanız.....
5


avatar
(34) -
IMDB ve buranın puanlarını, bi de üstüne Nicholas Cage'i görünce kötü sanmıştım. Ama yorumlardan doğru ışık aldım ve mükemmel bir fi̇lm izledim... Müthiş dialoglar, asla tahmi̇n edi̇lemez senaryo işleyişi. Ve evet Nicholas'a acaip yakışmış rol. Scream bile bunun yanında kötü kalır, bu türünün en iyi örneklerinden diyebileceğim bir komedi aksiyon filmi. Kesinlikle hiç düşünmeden izleyin, bayılacaksınız
9


default avatar
(139) -
Renfield (2023) filmini izlerken, Mel Brooks yapımı, Leslie Nielsen’in yıldızlaştığını düşündüğüm , Dracula: Dead and Loving It (1995) filmindeki Renfield’i (Peter MacNicol) aradım. Olmadı ne yaptıysam filmi benimseyemedim. Çok yapay, çok sıradan geldi. Bir filmin iyi olması için sadece oyuncuların isminin büyük olması yeterli değil. İzlerken kendinizi olayların içinde hissedemiyorsanız, izlediklerinizden yeteri kadar keyif almıyorsunuz. Çok güzel görünen bir yemeğin size yavan gelmesi gibi. Tadı tuzu olmaz ya öyle bir şey. Çok beğenen dostalar mutlaka olacaktır. Ancak benim çok beğendiğim filmler arasına girmesi bir yana, bir süre sonra adını dahi hatırlamayacağım yüzlerce filmin arasına eklenecektir. Düşüncelerim budur. Saygılar.
5


avatar
(271) -
Dracula romanını çok severek okumama rağmen Renfield karakterini unutmuşum sanırım. Neyse, bu filmle birlikte tekrar hatırlamış oldum. Tüm karakterlerin oldukça eğlenceli olduğu bir film olmuş. Hatta Dracula'nın bile. Bana kalırsa korku komedi yerine daha çok aksiyon komedi denmesi filme biraz daha fazla yakışırdı düşüncesindeyim. Korku tarafı da vardı fakat aksiyon yönü biraz daha ön planda gibi görünüyordu. Bol kanlı sahneleri ve dövüş sahnelerinin birleşimi çok eğlenceliydi ki fazlaca kandan rahatsız olmayan biriyimdir.

Filmi izlerken kişisel olarak kafama bir şeyleri takıp, filmin içine tam anlamıyla giremesem bile filmden keyif aldım diyebilirim. Normalde böyle bir ruh halindeyken film gözümün önünden akar fakat kafamın içinde Renfield gibi başka filmler döner durur. Neyse ki bu filme de kendimi verebilmişim ki keyif alarak izleyebildim. İki Nicholas'ı bir araya getirmek de iyi bir fikir olmuş ya da bir tesadüftü. Gace'nin oyunculuğu oldukça sempatik ve etkileyiciydi. Aslında laf aramızda vampirlerin starı olan Dracula'nın başına gelen sonun hiç olmasını istemedim. Oyunculuğu kötüydü diyebileceğim bir kişi bile yoktu. Ortalama diyelim biz buna.

Genel anlamda bol kanlı, aksiyonlu, biraz da fantastik ve korku noktalarına parmak basan bir film olsun derseniz kaçırmamanızı isterim. Bir buçuk saatlik kısa süresiyle seyri keyif bir film olmuş.
5


avatar
(156) -
Son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi. Kont Drakula’nın yardımcısı Renfield’e çok orijinal bir alternatif bakış açısı sunulmuş. Oyuncular çok iyi seçilmiş ve izleme keyfi oldukça yüksek.
8


default avatar
(102) -
Karışık türleri sevmememe rağmen (korku-komedi) filmi izlerken çok eğlendim.Nicholası uzun zamandır kaliteli bir yapımda görmemiştik oyunculuğuna bayıldım umarım artık bu filmle birlikte sağlam filmlerde kendisini görürüz.Film gerçekten başarılı izleyenlerin keyif alacağından eminim
7


default avatar
(94) -
"Kan emici patronuna baş kaldıran asistanın hikâyesi" pek çok romantik komedide anlatılmıştı. Aynı durum "Drakula ve yardımcısı" kullanılarak bir kez daha anlatılıyor. Film "komedi-aksiyon" türünde, korku unsuru yok. Dublajlı filan seyretmeyin, Awkwafina'yı kendi sesi, vurgusu tonlamasıyla dinlemeden keyif alabileceğinizi zannetmiyorum. Öldürme, kesme, koparma, parçalama sahnelerini seyrederken bile rahatsız olmuyorsunuz (ya da ben olmadım), ketçap şişesi parçalar gibi, domates keser gibi filan geliyor. Öyle bir gerçeklik kurgulayarak çekmişler. Beklediğimden daha iyi çıkan filmler arasına girdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
6


avatar
(284) -
Bence aslında bir komedi filmi ancak komik olmayı bir türlü başaramıyor. Fuck, fuck ve daha fazla fuck ile komik olmaya çalışıyor. Her iki cümlede bir fuck kullanmak belki Amerikan izleyicisine komik geliyordur. Bilmiyorum. Ama bu film komedi anlamında o beklenen çıkışı bir türlü yapamıyor.

Yani özünde bir komedi filmi olmaya çalışan yapım o konuda başarısız olunca geri kalanı benim ilgimi pek çekemedi. Çünkü gerisi son derece bayat bir hikayeden ve CGI kullanılarak kan serpiştirilmiş kötü aksiyon sahnelerinden ibaret.
5


avatar
(316) -
Nicolas Cage'e çok aldanmayın, lakin filmi taşıyan Nicholas Hoult'tu. Yine Nicholas Hoult'u "Worm Bodies" filminde izleyenler, bu filmdeki rolüne de aşina olacaktır. Nicolas Cage ise her ne kadar eski performanslarını özletse de, son dönemlerdeki facia filmlerine ve kariyerindeki çakılmaya bakarsak, bu filmde iyi olduğunu söyleyebilirim. Bu aralar biraz toparlamaya başladı. Umarım Con Air, FaceOff günlerine geri döner.
Film; eğlence, fantastik ve korku (her ne kadar hiç bir korku sahnesi olmasa da) öğelerinin harmanlanması ile oluşturulmuş. Başlarında her ne kadar beni ümitlendirse de, ilerleyen dakikalarda beklediğim çıkışı bir türlü yapamadı ve aynı çizgide ilerledi. Nitekim fazla uzatılmış bir finalle de son buldu. Filmin müzikleri, çekimleri, renk tonajı iyiydi. Çok fazla kan olması, bu tip film sevenleri elbet bir tık daha fazla mutlu edecektir. İyi seyirler.
5


avatar
(64) -
Izlemesi eğlenceli popüler çekim tekniği hareketli ve son dönemlerde bu tarz komedi aksiyon veya bilimkurgu yapımları moda oldu ve bundan sonra da çokça bu tarz film göreceğimizi düşünüyorum. Halihazırda mantık veya gerçekçilik kaygısı gütmediği için izlerken bunlara takılmıyor sadece eğlenmeye bakıp ve güzel zaman geçir, izle geç tarzı üst düzey de değil bu yüzden ben düşük beklenti ile izlediğim için eğlendim.
8


avatar
(5863) -
İzlemesi rahatsız etmeyen komedi korku fantastik bir film olmuş. Bolca Absürt ve kanlı aksiyon sahneleri esprili şekilde olunca eğlenceliydi. Açıkçası fazla yorum gerektirmeyen ama vakit geçirmek için izle ve sil
5


avatar
(79) -
Aksiyon-Komedi-korkunun harmanlandığı, hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olmuş. İçinde komedi barındıran korku filmlerinden pek haz ediyor olmasam da, sıkıcı diyaloglar ve anlamsız sahneler barındırmadığı için filmi gayet izlenilebilir bulduğumu söyleyebilirim. Ayrıca Nicolas Gage'in hakkını vererek oynadığını da belirtmek isterim. Tüm bu olumlu yönlerine rağmen, çabuk tüketilip unutulacak bir film olduğu için çok da ciddiye alınacak bir yapım değil. ileri ki bir zamanda, bu filmi tekrar izleme gereği duyar mıyım, diye düşündüğümde ise, cevabım kesinlikle hayır olacaktır.
6


avatar
(164) -
Nicolas Cage'in müthiş oyunculuğu, çok tadında komedi unsurları, keyifli aksiyonu ve inanılmaz gore sahneleriyle benim son zamanlarda ki favori filmim oldu. Herkes izlesin diye soft sahnelerle geçiştirmeyip, kanın gövdeyi götürdüğü bir tutum sergilemişler. Hikayesi öyle aman aman değil ama başından sonuna kadar sıkmadan izlettiriyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim, özellikle kalabalık arkadaş, eş-dost ile daha bi keyifli olur.
8


avatar
(586) -
Korku ve komedinin iç içe geçtiği yapımları bir türlü sevemedim. Genel olarak da düşük bütçeli yapımlara benziyor. Pek sürükleyici değildi.
4


avatar
(7954) -
Ben filme bayıldım! Korku, aksiyon ve komedi harmanlaması harika olmuş. Nicholas Hoult çok yakışmış, warm bodies filmindeki rolüne benzettim biraz... N. Cage zaten son zamanlardaki en iyi haliyle karşımızda! Bu tarz yapımları çok sevdiğimden subjektif bakmış olabilirim lakin şiddetle tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023