Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(857) -
Ya arkadaşlar Türkiye yi görücez falan diye film izlenir mi? Yahu bu nasıl bır zihniyettir ? filme konusuyla , oyunculuklarıyla bir butun olarak bakmak gerek ...Yok istanbul u görcez yok Adana yı görcez falan bırakalım artık bu ezikliği...2 dk lık memleket manzarası için bakmayın filme adamlar yapmış izleyin normal diğer yabancı filmler gibi... Keyfini çıkartın aksiyonun Saygılar


avatar
(1824) -
50 Years... Artık ölme vaktin geldi 007.

Britanya, İngiliz, Kraliyet... Irkçı, faşist zihniyetlerin piyasadaki tekrarıdır. İşte tüm mesele bu hakimiyeti devam ettirmektir. Bu filmin bunca yıl devam etmesindeki tek sebep. İzlerken göreceksiniz. Sanki her şey onların elinde. Ajanları şeref, adalet, onur, cesaret gibi kavramlar için savaşıyor. Filmler yani sinema dünyası günümüz kapital zihniyetlerin en iyi reklam ayağıdır. Bir filme 200-300 milyon gibi paranın harcanmasının en büyük nedenidir. Dünyayı şu anki pisliğe getiren millet olan İngilizler yine kendilerini asalet içinde sanıyorlar. Güneş batmayan ülke diğer bir deyişle elleri kandan temizlenmeyen sömürgeciler. Bu filmde bunu çok gördüm. Kiminiz ne diyor bu ya diyebilirsiniz. Ama bu film tam bir İngiliz reklamıdır. Sinemayı araç olarak kullanmaktadırlar.

Filme gelince, tam bir fiyasko. Her yerde hata var. Kısa kesilen senaryodan tutun. Gereksiz yere yapılmış sahnelere kadar film tam bir hata. 007 serisinin en kötüsü. Zaten 50 yaşındaymış umarım kısa süre sonra ölür bu film. Anlamsız bir düşmanın anlamsız bir sonunu izlettirdiler bize. İyi ki filmi sinemada izlemedim. Hele sonunda M'nin söylediği söz tam bir klasik saçmalığı. " Neden bu kadar geç kaldın. " Komik gerçekten komik zaten İnglizlerin film dünyasında ne derece kötü oldukları bellidir. Adam akıllı yaptıkları 007 serisinin de içine etmiş bulunmaktadırlar. Anlamadığım nasıl oluyorda film 8.2 olabiliyor. Ha pardon İMDB'yi kim yönetiyor acaba. Kısacası film berbattı. Sanılası gibi 8.2 yi hak etmiyor. Konu çok yavan. Gereksiz derecede çekilmiş bir senaryo.

Siyasi şeylerin üst sıralarda olduğu bir sinema yapımı. Bize her yer İngiltere diyen zihniyetlerin kendini övme egolarını anlatan bir film.
5


avatar
(106) -
Yorum spoiler içerir!

Bond serisini hiçbir zaman sevmediğimi, önemsemediğimi, dolayısıyla serinin önceki filmlerinden bazılarını izlemiş olmama rağmen çok ciddiye alınacak bir Skyfall yorumu yapamayacağımı söylemem lazım. Üstün körü bir şeyler yazayim, adet yerini bulsun.

Filmi Sam Mendes'in çekiyor olması, Javier Bardem'in rol alması bana film öncesi acaba Bond bu kez başardı mı sorusunu sordurtmuş, biraz da olsa heyecan duymamı sağlamıştı. Ancak bu heyecan her geçen dakika azaldı ve Javier Bardem'in kendini bilerek yakalattığı sahneyle birlikte tamamen kayboldu. Bu sahne ve sonrasında yaşananlar, The Dark Knight'ta Joker tarafından uygulanıyordu sanki. Yani esinlenmeden çok çalma hali var gibi, sağlık olsun.

Daniel Craig ile birlikte daha tutarlı Bond filmleri gördüğümüz bir gerçek. Bir ara Bond filmleri iyice zıvanadan çıkmış, patlayan kalemler, füze atan arabalar tarzı budalılıklarla iyiden iyiye dibe vurmuştu. Filmin bu tarz mevzulara göndermede bulunarak kendi serisini eleştirmesi önemli bir adım. Bu eleştiri Bond serisinin geleceği açısından önemli.

Filmden aklımda kalanlar bundan daha fazla değil maalesef. Belki Bardem'in kaliteli oyunculuğundan bahsedebilir, müziklerin kaliteli olduğunu söyleyebilir, Bond kadınlarından Naomie Harris'in Bond tarihinde yerini alacak kadar güzellikten ve çekicilikten uzak olduğunu ekleyebilir, Ralph Fiennes'in canlandırdığı Mallory karakterinin azıcık da olsa olumlu katkı yaptığını söyleyebilirim.

Önceki Bond filmlerinin bir çoğundan iyi olduğu gerçek, ancak benim için hala Bond serisi yeterli kaliteden uzak. Çok para harcanıp, çok para kazanılan, avam tabakaya hitap eden aksiyon filmi, fazlası değil.
5


Yorumlar (226)
avatar
(5365) -
Film her ne kadar aksiyon olarak tatmin etse de senaryo olarak aynı şeyi söylemek biraz zor. Çünkü izleyiciyi daha büyük beklentilere soktuğunu, bu anlamda yetersiz kaldığını düşünüyorum. Ayrıca bazı yerlerde diyaloglar fazla uzun tutulmuş ve sonu da pek iyi bulmadım. Yine de genel olarak izlenir bir yapısı var....
5


avatar
(1716) -
craig bu role cuk oturdu bence, o soğukluk o serin kanlı cool tavırlar, film hareketli ve akıcı, mantık hatalarına takılmazsak ki bence takılmamak lazım tam bir bond filmi...
8


avatar
(74) -
çok fazla mantık hatası var çok. karton bi kötü adam sevmedim. çok basit film zaman kaybı.
5


default avatar
(1082) -
Bu filmde Bond filmi yok. Bond'un çocukluk evine geri dönme, hayal kırıklığına uğradım ama Fleming tarafından belirtilmeyen bir sürpriz olmadı gibi büyük olaylar dahil olmak üzere filme dahil edilen bu tür hesaplamaları dahil etmek iddialıydı. Kötülüğün baştan beri hedefini kolayca öldürebildiği büyük avı, ama bu girişime dahil olmak, hayatındaki tüm teknolojiye rağmen hayatını zorlaştırırmış gibi gözüküyor...
7


avatar
(1418) -
2012 yılında yazdığım yorum...

Bond filmlerini izlemeyi severim ama tüm filmlerini ezbere bilirim diyemem. İzleyebildiğim kadarını izledim. Özellikle de Pierce Brosnan’ın Bond olduğu filmleri seyrettim. Ne zaman ki yeni Bond Daniel Craig olacak dediler, işte o zaman biraz soğudum. Onun Bond filmlerini TV'de izledim o kadar. Sinemaya koşmadım.

Ama SKYFALL’u sinemada izledim. Nerde eski Bond filmleri nerde bu film. Sıradandı, vasattı, bir gram heyecan vermedi, Bond kızları çok pespayeydi. Craig , Javier Bardem’in oyunculuğu altında ezilmişti. Görüntüsünü hiç sormayın, bence dökülüyordu. Bond olmanın asaleti ve yakışıklılığını göremedim.

Daha filmdeki garipliklerden hiç bahsetmedim. Bakalım İstanbul nasıl gösterilmiş dedim, neyseki ilk İstanbul ile başladı. Allah için Kapalıçarşı’nın içindeki ve damındaki motorsikletli kovalamaca sahneleri şahaneydi. Sonra birden trene atladılar. Böyle bir tren bize ait olamaz. Afrikada bile yoktur böyle içi eskimiş, bu tür yolcu koltuğuna sahip bir tren.

İstanbul’da üstüne atladıkları tren birden Adana bölgesindeki bir köprüden geçti. Sonra öğrendim ki sadece birkaç dakikalık Kapalıçarşı sahnesi İstanbul’da çekilmiş. İstanbul’da olduğu sanılan pazar sahnesi de Adana’da çekilmiş.

Ülkemizde geçtiği bariz şekilde ima edilen sahildeki bar sahnesi , bizim kültürümüzden ne kadar da uzaktı. O tipleri acaba Jamaika’dan mı getirdiler. Elinde akrep varken içki içmek hiç de bize ait bir şey değil.

Filmin ana konusu , ihanete uğradığına inanan yetenekli bir ajanın, gizli servisin başı olan M’den intikam almak için yaptığı kötülükleri anlatıyor.

İngiliz gizli servisine ait bir hard disk İstanbul’da çalınır. 007 Bond, hırsızın peşine düşer. Londra’daki MI6 binasının bombalanmasının ardından, ipuçları Bond’u Şangay’a yönlendirir ve orada düşmanı ile tanışır. En az onun kadar yetenekli bir ajan olan Silva, geçmişte ihanete uğradığını düşünerek, merkez ofise karşı planlar yapmıştır.

Silva rolünü üstlenen Javier Bardem filmin en başarılı ismi.

Bond kızları normalde çok alımlı ve cazibeli olur . Bu filmdeki iki kadın da akılda kalıcı değildi. Özel donanımlı arabası eh işte güzeldi.

Adele’nin bu film için özel olarak yaptığı şarkı çok güzeldi.

Bond filmine ne için gideriz? Tabi ki zekice yazılmış birçok süprizi barındıran senaryo ve aksiyon sahneleri için. E hani nerde o sahneler diyerek düşündüm film boyunca ama aldığım cevaplar beni mutlu etmedi.
7


avatar
(95) -
Film güzel, müziği güzel. Spectre'de görüşmek üzere...
8


default avatar
(489) -
Herhalde seyircilerin bu filmi beğenmemesinin yegane nedeni bu filmde Bond'un karakteristik bir yapıya dönüşerek alıştığımızdan daha farklı bir Bond filmi ortaya çıkması. Ben şahsen filmi çok beğendim. Etkileyici, aksiyonu oldukça başarılı, senaryo sürükleyici ve oyunculuklar başarılı. Özellikle de Javier Bardem'in oyunculuğu ortalamanın çok üstünde. İzlemenizi tavsiye ederim. Bence tüm zamanların en iyi James Bond filmlerinden birisi. Tavsiye ederim.

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(292) -
öncelikle tat almadığım bir film..belki de izlediğim en mantıksız senaryoya,güzel olmayan bond kızlarına ve sıkıcı sahnelere sahip bond serisi filmi..zorlama bir düşman uydurulmuş..mantık hataları çokca..türkiye sahneleri de pek güzel değil..ortalama bir aksiyon filmi,çerezlik,vakit öldürmelik..bond serisi,şangay gece manzaraları ve türkiye sahneleri hatırına 6,5'tan 7...
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(152) -
Nedendir bilmem ben svmedim bu filmi...Filmin Sinemasal Eleştirisini zartı zurtu pek bilmem ben...gördüğümü söylerim...Yok onu şişirmiş bunu şişirmiş...ingiliz filmi ingilizi şişirecek tabi...o kısmını geçiyorum zaten de....James Bond izliyorsam aksiyon görmek isterim arkadaş dram değil!!!...Kaldı ki onu bile doğru dürüst yapamamışlar..saçma sapan bi şe olmuş...ya da çok ters bi zamanıma denk geldi bilemiyorum..nedir bu allah aşkına...Süperkahraman filmi malzemesi ile casusluk filmi yapmaya çalışmışlar...ve bence olmamış... yow yow

5,5/10
6


avatar
(71) -
İstanbul da taksiyi vurup kaçacaksın gülerim ben buna değil MI6 ajanı İngiltere kralı dahi olsa o sopanın tadına bakar.
5


default avatar
(184) -
Dostlar avrupalı bir ülke göstermek istese neden gelip İstanbulda çeksin adam filmi? Büyük şehir, medeniyet istese gider İsveçte falan çeker. Türkiyenin egzotik havasından tercih etmiş burayı. Üstelik bence film İstanbulu gayet güzel göstermiş. Gerçekten güzel tarihi olan turistik mekanlarda çekmişler ve dikkat etiyseniz 1 tane çarşaflı kadın yoktu.


default avatar
(4) -
Çekim yerinde nasıl olurda Türkiye'nin adı geçmez resmen saygısızlık tüm amerikan sineması Türkiye'nin imajını düşürmek için farklı kamera açıları ve filtre efektleri kullanarak izleyenlerin aklına negatif görünümlü imaj çizerken bu filmde de bunu tekrarlamlarına rağmen izleyici oranı çok yüksek olunca reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla belki bir merak uyandırır düşüncesiyle Türkiye'nin ismininde çekim yerlerinde geçmesini engellemişler olacak iş değil esefle kınıyorum
1

Cevaplar (2)
avatar
(103) -
Geçmemesi daha iyi adamlar Türkiyede film çekmiş görmediniz mi sanki 15 yy kalma bi yer gibi göstermişler hem de geri kalmış 3. dünya ülkesi gibi...
7


1
| Bildir
avatar
(678) -
imdb de geçiyor ayrıca filmin sonunda adana valiliği belediyesi emniyeti falan filan diye teşekkür etmişlerdi. burada yok
7


1
| Bildir


avatar
(35) -
Ey Sinemasever film hakkında değil de gösterilmek istenen şey hakkında konuşmak istiyorum.
Adana'da geçen "yolcu treni" sahnesi. O nedir abi ya? Babam dahi o tarz bir yolcu treni görmemiş. O koltuklar neydi öyle. Bu filmi izleyen milyonlarca insan (belki aralarında turist olarak gelmek isteyen) insanların gözünde "İstanbul" nasıl bir yer artık. Irak, Hindistan, Pakistan ???
Suç onlarda değil bizim devletimizde. Engel olmalı.
Emin olun bir Adana-Mersin hattındaki tren Orta Avrupa trenlerinden kırk kat daha iyi.
Film resmen turist itici !. Çok manidar.
Genel anlamda ise idare eder.
7


avatar
(857) -
Skyfall güzel ayarında bir aksiyon , suç filmi olmuş. Sıkılmadan bir şekilde kendisini izlettirmeyi başarıyor film sonuna kadar.Serinin devamının geliceğinden kimsenin şüphesi olmasın kısa zaman sonra yeni filmin çekimleri basşlıyacaktır diye tahmin ediyorum... Saygılar


avatar
(923) -
Çok fazla bir şey olmasa da kendini izlettiren filmler vardır'ya işte tam öyle bir filmdi.Filmin başlangıcı insanın aklında sorular bırakmıyor değil hani Hehehehe Genede izlerken sıkılmadım gayet sürükleyiciydi. Pek eleştirilere aldanmamanızı öneririm.Tavsiye edilir.
7


avatar
(678) -
adamlar 1- 2 dakikalık görüntü için 2 ay köprüyü kapadılar adanalılar perişan oldu valla Hıhı
7

Cevaplar (1)
avatar
(103) -
Ben Adana ' lıyım en doğrusunu dedin Gülücük
7


2
| Bildir


avatar
(170) -
Kısaca özetlemek gerekirse günü kurtaran ama iz bırakmayan bir filmdi.


avatar
(345) -
yavan tatsız tutsuz bir film. gösteriş, şaşa james bondu james bond yapan özelliklerdi zaten, onlarda kalkınca sıradan olmuş .
5

Cevaplar (2)
default avatar
(162) -
gösteriş ,şaşa+ teknoloji+sürpriz = James bond aynen söylediğin gibi,yavan bir bond filmi.
5


4
| Bildir
default avatar
(52) -
Kesinlikle katılıyorum.Bond'un klasik replikleri bile olmayan bir bond filmi olmuş.


3
| Bildir


default avatar
(162) -
Boş bir James Bond filmi daha.
HD TV + iyi bir ses sistemi ile izlerseniz biraz keyif alabilirsiniz,Arşive sokmaya bile değmez.
Zoraki Bond, tutarmı tutar yaz bir senaryo yeter.
5


avatar
(404) -
Bir Casino Royal değil; ama nihayetinde bond filmi, her türlü izlettiriyor kendini.

Bazı saçmalıkların yanı sıra bond kızı seçimi de çok yanlış olmuş, bence.

Her şeye rağmen 6 - 6,5 civarı bir puanı hakkediyor. Fazla birşey beklemeyin.
6


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 8 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023