Giriş Kayıt
Yorumlar (14)
default avatar
(75) -
Kötü değil ama iyide değil . Güzel sahneler de var . Fazlasıyla klişesede . Başroldeki kız iyi performansı var . Çok ta birşey beklemeyin . Ama izlenilmeyecek gibide değil
5


avatar
(6919) -
İlk filmin etkisi biraz sürü psikolojisi... Gerçek olaylarmış, izleyenler içinde psikolojik destek alanlar varmış, insanların filmi izlerken verdikleri aşırı tepkilerin sağda solda yayınlanması vs. Bazı kısımları izleyicinin tamamlamasına izin verdikleri için etkili olmuşlardı. Lakin bu seri uzun süredir vasat devam ediyor ve yine öyle olmuş. İzlenmeyecek kadar kötü mü derseniz, bence değil derim. İyi seyirler olsun.


avatar
(43) -
İsminden dolayı önyargısız şekilde ve beklentiyi de çok yükseltmeden izlenirse fena bir film olmamış, korku-gerilim filmi kıtlığında bir şans verilebilir...
5


avatar
(15) -
Seriyi özlemiştim devamının gelmesi güzel oldu açıkçası. Film atmosfer ve konu olarak güzel gidiyordu fakat sonlara doğru birazcık saçmalamaya başladı bence ama yine de atmosferi için izlenir.
5


avatar
(695) -
Ben bu filmi niye sonuna kadar izledim ki...Gerçekten baştan sona berbat (diğer yorum yapan kişilerden bazılarının ifade ettiği çekim tekniği değil beni rahatsız eden, senaryo, oyunculuklar, kurgu, yönetmen komple yıkılıyo) 2009 da ilk Paranormal Activity' yi izlediğimde ağzım açık kalmıştı..İlk filmin o verdiği müthiş hazla serinin diğer bütün filmlerini "bi umut" seyrettim.. Fakat serinin kalitesi ardısıra gelen her filmde ivmelenerek düştü.. Artık seyretmemeye karar verdim..
3

Cevaplar (1)
avatar
(15) -
Malesef bu bir gerçek ve son filmde bence atmosferin o denli güzel olmasına rağmen bu şekilde kullanılamaması beni üzdü.
5


1
| Bildir


default avatar
(3) -
tartışmasız en kötü paranormal aktivite olmuş. Konu olarak çok güzel olsa da çok amatörce çekilmiş ve herşey baştan kestirilebilir. benden en fazla 5.5 alır o da türün hatırı için


default avatar
(204) -
Adam akıllı sabit kamerayla çekilse James Wan yapımları ayarında olacakmış ama Hasan Karacadağ yapımlarından öteye geçememiş. WWE şampiyonalarındaki gibi sallanan kamerayla film çekme furyası umarım son bulur. Çünkü korku yapımlarında kullanılan bu çöp teknik, korku filmindeki en önemli şeye darbe vuruyor; ikna etme. Hiç bir insan "beni öldürmeden kayda alayım." demez.
4


avatar
(290) -
Olayları karakterin gözünden veya elindeki kameradan çekildiğini göstermek için yapılan bu sallanan kamera özelliğini bir ben sevmiyorum galiba.Çünkü böyle çekimler hala yapılıyor.Aslında film,konusu ve atmosferi fena değildi ama bu sallanan kamera beni irite ettiği için sevemedim.O kadar hengame arasında kim dur şu kamerayı da alayım der ki?
3


avatar
(298) -
Diğer seri ile alakası olmayan, defalarca aynı türde çekimlere/hikayeye rastladığımız vasat bir film. Son yarım saatte depara kalksa da ne gerilimi ne finali iyi değil.


avatar
(207) -
Farklı hiçbir şey vadetmeyen biraz oradan biraz buradan devşirilmiş sıradan bir korku filmi. İyi de değil, çok kötü de değil.
5


avatar
(480) -
film kötü müydü? hayır, hatta çoğu korku filminde olan "başroldeki karakterlerin bir terslik gördüğünde ortamı terk etmemesi" başlıklı iq eksikliklerini gözardı edersek iyi bile sayılabilir...

ancak benim anlamadığım şey, neden paranormal activity?

tamam 5-6 yıl geçti en son filmin üzerinden, çok hatırlamıyor olabilirim de, konunun bir bağlantısı olsa anımsardım diye düşünüyorum. hatta bunu bitirdikten sonra serinin son filminin finaline döndüm baktım hiç alakası yok.

sanırım paranormal activity adı direkt olarak seyirci çekeceği için paramount bu ismi kullanmayı tercih etti...

evet, seyirci çekmek için işe yarıyor. serinin son bir kaç filmi leş olsa da, ben ismi görünce yine direkt girdim filme. ama asıl konu ile hiç alakasının olmaması puanını düşürmüş çünkü paranormal activity seyircisi aradığını bulamamış. 5'lik bir film değil. en azından 6'yı hak ediyor bence...
6


avatar
(519) -
Uzun zamandır düşük beklentiyle başladığım fakat bu kadar sağlam çıkan bir korku filmi izlememiştim. Paranormal Activity adını hiç kullanmasa bile kendi serisini oluşturabilecek potansiyelde bir yapım. Seri korku filmlerinde kalite düşer algımı kırdı.

Filmin geçtiği ortam baya ürkütücü bir kere. Dünyadan izole ıssız bir köy atmosferi zaten ülkemizde de çok kullanılan başlı başına bir gerilim unsuru ve film bu malzemesini çok iyi kullanmış. Jump scare sahneler de abartılmadan dozunda kullanılmış. Film daha çok germeye odaklanmış. Din ve mitolojiye yapılan atıflar da gayet yerli yerindeydi. Başroldeki hanım kız ve diğer oyuncular da olabildiğince doğal oynamışlar, başarılı buldum.

Film konuyu pişirmek için yavaş ilerliyor ama sonlara doğru gerilimin artmasıyla tempo baya yükseliyor. Korku-gerilim severler kaçırmasın derim. Filmin atmosferine girmek isteyenler de gece izleyip sesi olabildiğince açsın. Paramount plus güzel iş çıkarmış.
9


avatar
(353) -
Paranormal Activity filmlerini pek seven ve takip eden birisi değilim lakin bir şans vermek istedim. Açıkcası beni baştan sona kadar koltukta tutmayı başardı. Elbet benzerlerini izlemişsinizdir ama vakit geçirmek için ideal diye düşünüyorum. Yine de siz bilirsiniz.
5


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022