Giriş Kayıt

Küs Kardeşler Limited Şirketi (2007) Yorumlar


The Darjeeling Limited

Yorumlar (13)
avatar
(446) -
Bir filmi izlerken, o filmden ne beklediğinizi bilerek izlemek yararınızadır ki, ilk on-onbeş dakikada zaten ne beklemeniz gerektiği belli olur. Bu filmden ne beklemek gerekir? Beş parmağın beşi bir olmadığı gibi, üç kardeşin de üçü bir değil, Hindistan'da yolculuk ederlerken de bu açıkça belli oluyor, ama hiçbiri bize hayatın anlamını açıklamayı vaat etmiyor. Absürde göz kırpan matrak ve mavraya açık bir film. Az önce belirttiğimiz gibi, Hindistan'ı da görmedim demeyin, en azından önemli bir kısmını. Önceden o kısa filmi de izlemiş olmakta yarar var gerçekten.
7


default avatar
(412) -
Böyle filmleri özellikle yarıda bırakmıyorum, sonunda ne olacak nereye bağlayacak ne anlatmak istedi diyerek sonuna kadar izliyorum ve hep aynı sonuç oluyor sıkıcı amaçsız filmler sıralamama giriyorlar
1


avatar
(1219) -
5 yıl önceki yorumum...

Piyanist filmi ile Oscar kazanan Adrien Brody , Pariste Geceyarısı filminde izlediğimiz Owen Wilson ile Jason Schwartzman’ın başrolünde oynadığı Küs Kardeşler filmini bir arkadaşım tavsiye edince izledim.

Babaları yeni ölen Amerikalı üç erkek kardeş Hindistan’da buluşur ve yatılı trenle bir yolculuğa çıkarlar. Peter , Francis ve Jack Hindistan’ın gizemli tapınaklarını ve ilginç yerlerini gezerek ruhlarını arındırmak isterler. Bir diğer istekleri de Amerika’dan kaçıp Hindistan’da rahibe olan annelerini bulmaktır.

Birbirinden ilginç , karikatür gibi komik tipler olan üç kardeşin macerası trende başlar ve başlarına ilginç olaylar gelir.

Film, sürükleyici ve komik. Özellikle Adrien Brody’nin oyunculuğu muhteşem. Diyaloglar da çok keyifli.

Bill Murray ve Natalie Portman’ın filmde çok kısa birkaç sahnesi var.

Kaliteli oyuncuları ve keyifli bir seyir sunması nedeniyle bu filmi tavsiye ederim.
7


avatar
(436) -
Wes Anderson tarzını yine konuşturmuş. Ben başta bu yönetmeni sevmiyordum ve amacını pek algılayamamıştım. Ancak tarz olan herşey ilk başta yadırganır. Kısacası güzel bir ruhsal gezi filmi olmuş, mekan, ortam falan filan dinlendiriciydi. Owen Wilson'a eskiden antipatim vardı ama o da burada iyi bir oyunculuk sergilemiş. İzleyeceğiniz farklı bir film.
7


avatar
(258) -
Eğer filmin ilk 40 dakikasıda iyi olsaydı çok büyük film olurdu. Harika ayrıntılar var filmde. Jason schwartzman ın hep ayrı yatakta yatması ve hotel chavelier ürünlerini kullanması, adrian brody'nin gitgelleri, owen wilson'un birleştiriciği ve iticiliği.. Diğer Wes Anderson filmlerine benzemeyen bir film. Altında iyi dram barındıran ve çok komik sahnesi olmayan film ona göre izleyin derim. Ha birde hotel chavelier'i izlemeden bu filmi izlemeyin.
8


default avatar
(1468) -
IMDB puanının yüksek oluşunu göz önüne alıp izlediğim Darjeeling Limited bana gayet sıkıcı geldi. İlk yarım saatte yaşadığım sıkıntı öldürücüydü. Olaylar biraz aydınlandığında sıkıntım azaldı. Ama her şekilde sıkıldım. Güzel bir sonu olmasına rağmen bu bana yetmedi. Ben filmin her sahnesinin ilgi çekici olmasına özen gösteriyorum. İlgim yok olduğu zaman filmi de pek beğenemiyorum. Ama bu tarzı seven arkadaşlarımız da var. O yüzden benim yorumuma bakıp önyargılı davranmasınlar ve izlesinler. Ben geçeyim incelememe...

Yönetmen Wes Anderson hep bu tarz filmler çekiyor ve ben de bu tarzı hiç sevmiyorum. O yüzden iyi ya da kötü diye değerlendirmeyeceğim. Sadece benim tercihim değil. Başrolde Owen Wilson tek kayda değer oyunculuğu sergiliyor. Diğerleri onun yanında sönük kalıyor. Bu yıl yer alacağı The Internship için beklentilerim hayli yüksek. Bizi güldüreceğe benziyor. Adrian Brody ise her zamanki gibi yani vasattı. Bu yıl yer aldığı Çin yapımı Back to 1942'yi beğenmiştim ama Adrian Brody'nin oyunculuğunu değil. Kalan isimlerden ise bahsetmeye değmez ki bunlardan birisi başrolde oynuyor ama oynayıp oynamadığı belli değil.

Ben beğenmedim ama siz bir deneyin derim. Saygılarımla...
3


default avatar
(188) -
Sonsuza kadar izlenilebilecek ruhsal yol filmi, müzikleri ayrı güzel, görüntüler ayrıi tipler apayrı, diyaloglar apayrı,100%100 doğallık,izlemedim yaşadım resmen
10


avatar
(102) -
7 biraz yüksek olmuş. 6.2 Civarı film için daha uygun.


default avatar
(41) -
Hindistan halkı filme o kadar yüksek puan vermiş ki bu puan çok yanıltıcı oluyor. Hindistan kültürüyle ilgili ipuçları veriyor olması umurumda değil tek kelimeyle rezalet, saçma bir film. Puanına aldanıp hayal kırıklığı yaşamayın.
1


avatar
(276) -
Bu filme gereksiz diyen belliki izlelemiş,ezbere yorumuda yapmış !

Aksiyon,kavga görmek isteyen varsa izlemesin elebetteki fakat ben Sinema filmi izlemek istiyorum derseniz,buyrun film.

Trenle başlayan yolculuk,3 kardeş özelenen Anne kavfalardaki sorular ve oldukçada keyifli bir tren yolculuğu,filmi izlerken inanın o trende sizde onlarlasınız,her şey doğal her şey olduğu gibi,kısaca hayatın kendisi.

Böyle filmler kolay çekilmiyor inanın izlediğiniz için kendinizi şanslı sayacaksınız.

Sıkılmadan izlecek film yapılıyormu sorunuzun cevabı bu filmdir.

ARŞİVLİK TAM BİR sİNEMA ESERİ
10


avatar
(1007) -
garip bi filmdi.. fena değildi ama yer yer sıkılmadım dersem yalan olur...

altyazı için teşekkürler. selametle Saygılar
6


avatar
(6) -
bence son derece güzel ve orjinal bir film.hiç sıkılmadım izlerken.çok eğlenceli sahneler var.izlerseniz pişman olmazsınız.gene de tercih meselesi.herkes beğenmeyebilir.ama söylediğim gibi benim bir hayli hoşuma gitti.ayrıca macera ve komedi sevenler kaçırmasın.oyunculuklar da çok iyi.
7


avatar
(51) -
Çok gereksiz bir film bence sakın izlemeyin...

Ayrıca filmin türü kısmı bence boş bıraklımalı çünkü ben filmin türünü hiç anlayamadım ne komedi vardı ne dram ne de başka bir şey...

Kocaman bir hiç...
3


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018