Giriş Kayıt

Benim İçin Üzülme (2006) Yorumlar


Je vais bien, ne t'en fais pas

Yorumlar (15)
avatar
(475) -
Filmde çok dışa vurulmasa da, kızını çok seven bir babanın dramıdır aslında bu film.

Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(1380) -
İkiz kardeşinin babasına sinirlenerek evi terk edip kayıplara karışması üzerine; bir nevi hayata küsen kızın dramı anlatılıyor filmde..

müzikleri güzel olmasına rağmen orta karar bir dram filmi...
6


avatar
(881) -
Film başlarda oldukça durağan ilerlemesine rağmen ama bir şekilde sizi resmen içine çeken ve izledikten sonra bile insanın aklından çıkmayacak kadar etkileyici çok güzel bir dram filmiymiş.Özellikle müziklerin bir filme neler kattığını en iyi şekilde anlatan filmlerden tek kelimeyle zarif bir film. Bir yandan "olur mu böyle iş?" derken, diğer yandan duyguların, anlatımın zarifliğinden büyüleniyorsunuz.Ayrıca Melanie Laurent'in masum güzelliği filme ayrı bir değer katmış.Eğer dram filmlerden hoşlanıyorsanız evet derim.....


avatar
(1257) -
Benim İçin Üzülme / Don't Worry, I'm Fine (2006) etkileyici ve sürükleyici bir dram filmi. Oyunculuklar, hikaye ve müzik çok başarılı.

Bir aylık İspanya tatilinden döndüğünde, ikiz kardeşi Loic'in evi terkettiğini öğrenen Lili, çok üzülür ve yemeden içmeden kesilip hastalanınca psikiyatri koğuşunda tedavi görmeye başlar. Kardeşi telefonu açmamakta, hiçbir mesajına cevap vermemektedir. Okulunu bırakıp hayattan soğuyan Lili, kardeşinin değişik yerlerden gönderdiği mektuplarla hayata bağlanır ve kardeşini bulmak için mektupların postalandığı yerlere gider.

Gizemli , romantik ve hüzünlü bir film. Tavsiye ederim. Çok beğendim.
7


avatar
(25) -
İçe işleyen filmlerden.

8/10
8


avatar
(813) -
Beklentimin biraz yüksek olmasından mı, yoksa filme tam olarak odaklanamamamdan mı bilemiyorum ama, ben filmi pek sevemedim. Başlarda gayet de güzel başlamıştı ama ortalardan itibaren yer yer çok sıkıldım. 3-4 defa durdurdum, 3 saatten fazla sürede anca bitirebildim.
Oyuncu performanslarını genel olarak beğendim ama Mélanie Laurent, gerek güzelliği gerekse performansıyla filme çok ayrı bir hava katmış. Karakterlerin değişimi de oldukça iyi işlenilmiş. Son olarak müzikler de oldukça hoştu.

Altyazı için teşekkürler. Saygılar
5


avatar
(7) -
Bir yıl boyunca gerçekleri bilmeden, yalanlar yaşama tutunmanızı sağlar mı? Gerçeği anlayacağı o anı bekliyorsunuz tüm film boyunca, bu da filmi durağanlığına rağmen merakla izlemenizi sağlıyor. Tabii o parça var ki her çaldığında dramın içine sokuyor sizi. Güzel bir film tavsiye ederim.
7


avatar
(14) -
Filmi yıllar önce izlemiştim. Aklımda kalan; hüzün, acı ve o güzel şarkı.


avatar
(221) -
Gerçekten çok çok sıkıcı bir film!!!
4


avatar
(453) -
Çok hoş ve sade bir yapım. Böyle filmleri seviyorum, tavsiyedir.


avatar
(1079) -
Mélanie Laurent'in rolüne yakışan güzelliğini ve tek parçalık güzel müziği filmden çıkardığınızda geriye pek birşey kalmaycak olan... Soramayan , sorgulatamayan bir kurgu ile "eh işte" klasmanında bir film.

5/10
4


avatar
(14) -
Mükemmel Birisi Melanie Lourent Okeyy
Filmi Mutlaka izleyin Hımmm
9


avatar
(682) -
spoiler içermektedir


Fransızlardan böylesi dokunaklı bir film beklemezdim...

Sessiz sakince akan ama içinizi mutlaka acıtan bir yapım.
Çok sade, yalın bir sunumu var fakat gerçekten etkili.

Inglourious Basterds'ın donuk güzeli Melanie Laurent'e böylesi hüzünlü roller yakışıyor, onunla birlikte tüm oyunculuklar cidden çok başarılıydı.
Özellikle Baba rolündeki karakterin ruh hali, yaşadığı dram, mektuplarda bilerek kendini yerden yere vurması... Filmin başında adamdan nefret ederken sonlara doğru adama acıyacaksınız...
Sırf kızı üzülmesin diye hayat boyu kendisinden nefret edilmesini göze almak müthiş bir özveri.

Filmin müzikleri de harika, hele ki bir şarkı var; o kadar güzel, o kadar uyum sağlamış ki filme anlatamam...

" Lili , take another walk out of your fake world... "

Bir şarkı dinledikçe bu kadar mı güzelleşir...


Bu filmi mutlaka izleyin,izlettirin...

8,5 / 10
8


avatar
(363) -
Filmin işleyişi ve olayların sürükleyici şekilde devam etmesi beni çok etkiledi. Başarılı bir bağımsız film olmuş.
8


avatar
(333) -
Dikkat spoiler içerik!

Bu filmi izlemeden önce ne Philippe Lioret'in yönetmen olduğundan ne de Mélanie Laurent adlı bir oyuncunun var olduğundan haberim vardı .Fransız sinemasının son yıllarda izlediğim en iyi filmlerinden birisi el üstünde tutulması gereken bağımsız bir yapım. Lili'nin ikiz erkek kardeşine duyduğu özlemle karışık merak, zamanın Lili'ye karşı acımasız vurdumduymazlığı ve bizi kendimizden alıp götüren unutulmaz film müziği.. ( lili şu sahte yaşamından sıyrıl bir daha.. ne olursun, bırak tüm alışkanlıklarını.. göreceksin, yaşanıyor ihtiyaç olmadan yardıma.. pek çoğu var öğreneceğin dahası.. ileriye atacağın her adımda.. karşına çıkacak her sorunda.. ben olacağım senin yanında ortasından geçeceğin her sokakta.. evvelinde bulunmadığın mekânlarda.. ben olacağım senin yanında..)
Sürprizbozan: Göster
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Je vais bien, ne t'en fais pas
Dizi Altyazıları
Vikings (3,311) Supernatural (3,243) Arrow (2,453) The Flash (2,011) Supergirl (1,126) La Casa de Papel (998) Counterpart (946) Friends (831) The Protector (803) Peaky Blinders (700)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018