Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(266) -
Eşimin yıllardır izle şu filmi artık -hayret bi şeysin..! demesine rağmen ancak dün izledim filmi... Gaflet mi denir artık buna ne denir bilemiyorum...
İyi ki yalnız izledim Ağlamaklı
10


avatar
(361) -
Çağan Irmak'ın Türk sinemasına kazandırdığı bir başyapıt mutluluk gözyaşıyla harmanlanıyor.
9


avatar
(191) -
Çağan Irmak'ın açık ara farkla en iyi filmidir.Hem Duygusal açıdan hemde içindeki oyunculuklar açısından.Filmde bir çok sahne ağlatmaklı oluyor ama o son sahne insanın yüreğini parçalıyor.Özellikle filmin sizi bu duygusal sona hazırlaması filmin sonunda ağlamanız için büyük bir etken.
8


Yorumlar (59)
default avatar
(12) -
Film vizyona gireli seneler olmuş, defalarca televizyonda da gösterilmiş ama hep yarım yamalak izlemişim ve hiç bir şey anlamamışım. Bugün zaman ayırıp adam akıllı ilk defa seyrettim ve ağlamaktan helak oldum. Aşırı duygusallıktan fazla yorumda da bulunamıyorum. Sadece izleyin ve gerisini filme bırakın...
10


avatar
(113) -
babasını hiç görmemiş dokunmamış biri olarak film boyunca ağladım ve hayatım saniye saniye gözümün önünden geçti. Benim yüzümden feryadını evet senin yüzünden diye tamamlıyorum ama ciğerime kadar bu filmin beni sızlatması tam anlamıyla gaddarlıktır. 10 puan
10


avatar
(304) -
Çetin Tekindor'un "Benim yüzümden" feryadını ölene kadar unutmayacağım.Türk sinemasının en iyi filmlerinden biri belki de en iyisi..
10


avatar
(6000) -
Bugün bir kez daha aynı duygularla aynı heyecanla izlediğim ve üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen hala üstüne bir film göremedim. Belki objektif bakamıyorum ama bu film hep başka bir yerde olacak benim için.Çünkü konusu, replikleri, müziği, oyunculukları ile çok farklıdır bu film benim gözümde.Hala izlemeyen varsa cidden büyük bir kayıp....
10


avatar
(817) -
“Evlatlar babalarını hep hatırlamak istedikleri gibi hatırlarlar.”

Babam Ve Oğlum'u başroldeki çocuğun yaşlarındayken izlemiştim yıllar önce. Dvd'si vardı. Bugün tekrar izledim ve aslında hatırlamadığım çok az kısım varmış. Orası da finali.

Bu ekibin neredeyse hepsini Kabuslar Evi serisinde izlemiştik biz. Oyunculuk konusunda filmin bir kusuru yok gibi. Özge Özberk'i beğenmedim sadece. Filmin şu siyasi tarafı hakkında hiçbir bilgim yok aslında ilgim de yok. O yüzden anlamıyorum filmin başında ne oldu neden oldu. Bunlar bilinmeli sanırım. Yani normal bir Türk vatandaşı bilmeli en azından neyin niye olduğunu. İşte filmin bu kısmının çabucak geçilmesi filmin eksikliği mi yoksa sadece benim kültür seviyemin zayıflığımı bilemiyorum. Ama işin o boyutuna biraz daha girmek filmi kötü bir yöne sokardı galiba.

Filmin bu kadar beğenilmesinde müziklerin de büyük payı var. Şu mahzen sahnesi özellikle iyiydi. Yönetmenin hemen her filminde gördüğümüz fantastik olaylar. İyi de yedirilmiş aslında filme. Ben şu kadınların köylü ağzıyla fazla boş yaptıklarını düşünüyorum. Bazı komedi sahnelerinin gereksiz olduğunu. Bir de bence finali filmin geneline göre zayıf kalmış gibiydi. Ben biraz daha dramatik ve umut barındırmayan bir final isterdim. Ama herkes kötü sonları sevmiyor tabi.

Ben muazzam, muhteşem seviyesinde olduğunu düşünmüyorum ama Babam Ve Oğlum iyi bir film. Su gibi akan filmlerden.
8


default avatar
(41) -
En iyi 10 türk filminden biri bence...
9


avatar
(725) -
başyapıt...
10


avatar
(86) -
Keşke babalar sevgisini gösterse. Keşke babalar oğlum dese. Keşke evlatlar buna hasret kalmasa.
10


default avatar
(13) -
üniversite okuduğum yıllar babamla ilk ciddi tartışmam, 2 aylık küslük süreci, ardından filme denk gelip izlemem(genelde yerli filmde sinemaya gitmem). ardından filmin etkisiyle, babama gidip af dileyip barışmam. iyi ki de barışmışım. Keşke şimdi sağ olsaydı, allah nurlar içinde yatırsın
10


avatar
(6) -
Türk iınamasının başyapıtlarından biri.
10


avatar
(206) -
Bir kolunuzdan size en ağırından dramı zerk ederken diğer kolunuzdan da en sıcağından sevgiyi aşılayan müthiş bir film. Dönem filmi olmasına karşın dönem olaylarına çok girmeden sadece aile ve sevgi üzerinde durulmuş. Bu sayede çok da sıcak bir yapım olmuş. Oyunculuklar için söyleyecek söz bulamıyorum. Birini öne çıkarsam diğerleri onun gerisinde kalamaz, en tepe rolünden en yan role kadar hepsi öyle. Filmin geniz yanması ve solunum yolları ile göz akıntısı gibi bir yan etkisi var, uyarayım.
10


avatar
(235) -
Ağlamıyorum gözüme dede kaçtı
9


avatar
(53) -
Çok guzel filmdir. İMDB 250 listesinde yer alan tek yerli film şu an. Bugün haberlerde de yer edindi. Sevindirici bir durum, listeye inşallah daha çok Türk filmi girer. Ki İMDB 250 listesinde yer almayı Babam ve Oğlum filminden daha çok hakeden filmlerimiz de mevcut.

Cevaplar (1)
avatar
(725) -
Eşkıya da var..gözünüzden kaçtı sanırım.
10


1
| Bildir


default avatar
(68) -
Şimdiye kadar bütün izlediğim filmlerin toplamında bunun kadar ağlamamıştım.
10


default avatar
(19) -
"Evlatlar babalarını hep hatırlamak istedikleri gibi hatırlarlar"
10


default avatar
(21) -
muhteşem bi film. oyunculuklar muazzam özellikle Hümeyra ve yetkin dikinciler filmi almış götürmüş.


default avatar
(4) -
Filmi ilk vizyona girdiğinde de izlemiştim. Sonrasında da özellikle değil ama eşlik etmiş olmak için 4 defa daha izleme şansı buldum. Benim zamanımda çekilmiş en iyi Türk filmiydi bana göre.

Aile konulu filmler beni her zaman etkilemiştir. Babam ve Oğlum, hem güldürdü, hem ağlattı, hem eğlendirdi, düşündürdü. Filmin herhangi bir sahnesinde birçok insanın kendinden bir şeyler bulabileceği bir film. Mutlaka izlenmesi gereken, bana ileride çocuklarıma bile izletmeyi düşündürecek kadar başarılı bir film. Oyunculuk muhteşem, söylemeden geçemedim
10


avatar
(89) -
Benim tartışmasız bir numaramdır yerli filmlerde.
10


avatar
(817) -
Bir film insanı hem kahkahalara boğacak hemde hüngür hüngür ağlatacak deseler inanmazdım. Ama bu film bunu başarıyor. Harika.
8


default avatar
(102) -
Bizler gerçekten korku-gerilim vb. filmler yapamasak ta dram filmlerimiz çok kaliteli. İzlenmesi gereken filmlerden biri hem güldürüp hem ağlatmayı başarmışlar bu filmde.


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024