Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(76) -
Zıtlıların bu kadar güzel harmanlandığı mükemmel bir film. Ofelia'nin(ivana baquero) fantastik masalsı dünyası ile ispanyanın iç savaşını yarattığı tezatlık filminde bizi 2 ayrı dünyaya götürüyor. Masum ve temiz kalpli ofelia, çevresindeki tüm vahşete rağmen, kendi hayal dünyasın da kurduğu saflık ve temizlikle, kötülüğe karşı kendi masul mücadelesini veriyor.

Savaş karşıtı filmlerin belkide en farklı olanı. Fantastik türü ile gerçekçi savaş atmosferi, farklı bir yapım olduğunu bize gösteriyor. Görsel olarakta çok kaliteli bir film olduğunu söyleyebilirim. Özellikle çekimler arası geçiş çok dikkatimi çekti. Özenle hazrılanmış çekim geçişleri, herkesiz dikkatini çekecektir.

Ofelia'nin masalsı dünyasını filmde biraz daha fazla görseydik çok daha iyi olurdu. Özellikle faşist yüzbaşı vilda(sergio lopez)'nin sahneleri biraz daha azaltılıp ofelia'ya verilebilirdi ama bu halide filmden fazla birşey götürmüş değil.

İzlenmesi ve arşivlere mutlaka eklenmesi gerek bir film 8/10.
8


default avatar
(110) -
Saygılar mükemmel bir film fantastik öğelerle gerçeklik birbirine çok iyi bağlanmış eğer hala izlemediyseniz çok şey kaçırdığınızı söylemeliyim...

İspanyollar'ın yaptığı en iyi filmlerden biri aldığı puanıda sonuna kadar hakediyor...
10


default avatar
(2) -
Pan'ın Labirenti ispanyol ve dünya sinemasının yükselen değerlerinden bir tanesi. Film metaforik anlatımlarla baştan aşağıya dolu. bu yüzden filmi anlamak için ispanya da yapılan katliam baskı ve zulüm hakkında biraz tarihi bilgiye ihtiyaç duyulmakta. bir çok arkaşım ilk izlediğindefilme anlam veremeyecektir. bu yüzden en az 2 kere izlenmeniz işte bu sefer anladım diyebilmeniz gerekmektedir. Arşivlik bir yapıttır ancak herkesinde filmi izleyip anlaması gerekmektedir. 8.7/10 Rus ruleti


Yorumlar (72)
avatar
(92) -
Film sonuyla gerçekten şaşırtıyor ve çok hoş bir tat bırakıyor. ancak sonda şaşırtacam diye bu kadar boğmanın da bir anlamı yoktu Gülücük Sonuna kadar sabredebilirseniz izleyin Gülücük
7


avatar
(145) -
O kadar zaman geçti. Hatırladığım tek şey sonunun beni tatmin etmemesiydi. Sonunu daha akıcı ve akılda kalıcı şekilde bitirilmesini tercih ederdim. Ayrıca o kadar iyi kurgulanmış olan hayal ve gerçek arasındaki bağlantıda filmin sonu gelince o bağlantı tamamen kopuyor. Ne anlatmak istediği ya da vermek istediği tam anlamıyla sanki bilememiş gibi geldi bana. Hele ki kızın oyunculuk performansını da hiç beğenmedim diyebilirim. Ancak tekrar izlemeyi düşünüyorum. O zaman belki bu düşüncelerim değişir. Fakat tekrar izleme isteğimde mevcut değil ki. Belki aynı yönetmenin şimdiki filmini izledikten sonra bunu izleme isteğim içimde canlanır. Öyle umuyorum. Gülücük

Ayrıca normalde 6 verecektim ama görsellik ve emek filmin her karesinde kendini belli ettiğinden 7 vermeyi uygun buldum. Kızın oyunculuğu da mükemmel olsaydı. Süper olacaktı. Onun dışında zaten anlatış şeklinden insan gerçekten filmin ne anlatmak istediğini anlayamıyor. Gülücük
7


avatar
(406) -
Enfes bir film. Tekrar tekrar izlenilesi...
8


avatar
(395) -
türleri farklı olsa da the book thief filmi bana daha sıcak geldi bu anlatımdan ziyade.. bu imbd 250 de ise onun da olması gerekır en basitinden.. beğenen kadar beğenmeyen de çoktur bu filmi.. uçlarda ortası yok
5


default avatar
(2) -
Kötü yorumlara aldırmadan izlemeniz gereken özellikle Ofelia'ya büyüleneceğiniz muhteşem bir film.


default avatar
(29) -
Savaş ve fantastik öğeleri içeren farklı film...
8


default avatar
(104) -
İgrenç ötesi,mide bulandırıcı bir film.Kasvetli,fantastiklik yapacağım diye bukadar mı saçmalanır,zamanıma acıdım.Yazık.

Cevaplar (2)
default avatar
(2) -
Sırf şu cevabı yazmak için kayıt oldum kusura bakma ama filmden pek anladığın söylenemez sana hitap etmiyor olabilir ama bu yorumu haketmicek mükemmellikte bi film


2
| Bildir
avatar
(98) -
bencede saçma sapan bir film. ustelik 7 gb kusur indirdim fantastic gorsel ogeler barindiriyor diye.
1


1
| Bildir


default avatar
(1) -
Filmde küçük bir kızın fantastik dünyası ile İspanyadaki iç karışıklıktaki savaş durumu izleyiciye birlikte veriliyor. Son zamanlarda adından söz ettiren İspanyol yapımlarından olan bir film. Bazen durağan bazen hareketli sahneleriyle izleyici sıkmadan ilerliyor.

Oldukça özgün kurgusu ile peri masalı tadında, izleyiciyi farklı bir yolcuğa çıkaran ve bir yandan da gerçeklikle yüzleştiren, iyi - kötü sentezi niteliğinde bir film.

Fantastik - macera türünü sevenler bu filmi kesinlikle izlemeliler.
7


avatar
(1257) -
2011 yılında yazdığım yorum...Pan’ın Labirenti, IMDB ilk 250 film sıralamasında 88. sırada olan, 3 Oscar Ödülü almış bir yapım. Ayrıca 72 ödülü var.

Çekimlerin tamamı İspanya’da yapılmış. Filmin orijinal dili İspanyolca.

10 yaşındaki Ofelia, sihirle ilgili masal kitapları okuyan bir kızdır. Babası ölünce annesi bir subay ile evlenmiştir ve artık üvey babasının görev yaptığı dağlık ve ormanlık bölgede yaşayacaktır. Annesi yeni eşinden hamiledir ve hamileliği nedeniyle hastadır.

1944 Yılında İspanya, aşırı milliyetçi diktatör Franco yönetiminde iken, bu yönetime karşı çıkan direnişçiler dağlarda askerlere karşı mücadele vermektedir. Ofelia’nın üvey babası da bu direnişçileri yakalamakla görevlidir.

Ofelia, birgün ormanda gezerken bir labirente girer. Orada gördüğü Pan isimli gizemli yaratık Ofelia’nın yer altındaki gizli bir ülkenin prensesi olduğunu söyler. Prensesin , gerçek ülkesine dönebilmesi için 3 görevi yerine getirmesi gerekmektedir. Ofelia , verilen görevleri yapmaya çalışırken, üvey babası da ormanda direnişçileri katletmektedir.

Fantezi dünya ile gerçek dünyanın harmanlanmış olduğu, yetişkinlere göre bir film.

İçerdiği şiddet sahneleri nedeniyle 13 yaş altına uygun değil.

Film güzel yazılmış ve çekilmiş ama en iyi 250 film listesinde 88. sırada olmayı hak edecek kadar muhteşem değil. 3 Oscar ödülüne layık görülmüş bu filmi vaktiniz olursa izlemenizi öneririm.


default avatar
(8) -
Savaş filmi sevenlerin içinde kalıyor çünkü tam bir savaş filmi değil.Fantastik film sevenlerin içinde kalıyor çünkü tam bir fantastik film değil.İkisini harmanlayıp birşey yapmaya çalışmışlar.Olmuş mu? Yorumlara göre olmuş yada olmamış o size kalmış.Ben fantastik tarafını çok beğendim ve savaş sahnelerine kıl oldum.çok rahatsız etti beni savaş sahneleri.Ama filmin o biterken çalan müzik 10 numara.
10


default avatar
(28) -
Filmi arkadaşımla izledim benim beğenmeme rağmen arkadaşım hiç beğenmedi sırf benim hatırıma filmin sonunu getirebildi. Zevk meselesi belki çok seversiniz belki de nefret edersiniz size kalmış. 7.5 puan verdim kendimce
8


avatar
(3760) -
Fantastik filmleri sevenlere ilaç niyetine... Müzikleri ayrıca güzel bu filmi bırakın izlemeyi, arşivinize almanız şiddetle önerilir. İyi seyirler olsun.


avatar
(199) -
Harika bi yapım hala izlemeyen yoktur diye düsünüyorum.
8


default avatar
(36) -
Masalsı anlatımı güzel ama iç savaşa fazla değinmiş .keyifle izlenir ama abartıldığı kadar da değil 7.5


avatar
(48) -
Bu film çığır açan filmlerden biridir sinemaya farklı bir bakış açısı sunmuştur. Çok çok iyidir.
10


avatar
(416) -
Keşke böyle bir film bir daha yapılabilse..Yönetmen ve senarist Del Toro'yı bu filmden sonra ne kadar takip etsem de bir daha bu filmdeki anlatım dili ile bulamadım. Sinemayı sıkı takip eden biri olarak onca film arasında bu filmin neden benim en sevdiğim film olduğunu halen düşünürüm. Filmden aklımda pek çok sahne kaldı ama bir de tema şarkısı kulaklarımda dönüyor.Zaman zaman şarkıyı duyarım.
10


avatar
(692) -
Hayal mi tüm izlediklerimiz?
Yoksa izlemek istemediklerimiz mi, bize hayaller kurduran?

Franco dönemi İspanyası; İspanyol iç savaş yılları(1933-1936)...
Tam da savaşın göbeğinde kalmış, kitap kurdu bir kız çocuğu ve onun bilinçaltı.

Filmin kurgusu, majyajı, kostümleri, fantastik dünyaya ait özgün karakterleri ve başarılı yönetmenliği ile ölmeden izlemeniz gereken filmler arasında olmayı hak ediyor.

Hayal ile gerçeğin başarıyla harmanlandığı izlediğim en iyi masal filmi.

9 / 10
9


avatar
(208) -
Bana pek hitap etmedi doğrusu.
6


avatar
(174) -
Fantastik bir yolculuk... Labirentler içinde dolaştırna bir film... Etkileyiciydi...
9


default avatar
(3) -
Film güzeldi ama ahım şahım bişe değil daha iyi filmler kesinlikle izledim ..
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018