Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(35) -
Yapacağım yorumdan dolayı beni eleştirenler olacak ama eleştirsinler ne yapalım. Tamam kabul film kült. Tarantino tarzı. O da tamam. Battal filmlerinden tek farkı güzel OST'ler ve görsellik. Lürfen kimse itiraz etmesin. Kimse o filmleri beğenmezken QT filmi diye bu kadarda puan coşturulmaz ki. Bildiğin battalın dişisi. Üstelik bir sürüde abartı. Tamam biliyorum, bu film QT tarzı ama... Dakikalarca süren yüzlerce adamı doğrama esnasında aklımdaki tek soru şuydu: Niçin kimse tabancasını çıkarıp bir tane sıkmıyor Çok Mutlu
Bu film QT'nun elinden değil de bir Türk, Çinli veya Hindistanlı birisinin elinden çıksaydı kaç kişi bu filmi izleyip 8,2 puan verirdi merak ediyorum. ???
6


default avatar
(202) -
Tarantino'nun sinema sanatına meydan okuduğu, gelmiş geçmiş en stilize filmlerden biri. Deli fişek bir kamera, bir sahnenin birden çok kamera açılarıyla anlatımı, renk değişimleri, anime bölümleri, boyuna uzatılmış orta ölçekli planlar, ayrıntılara odaklanan bir kurgu ve etkili müzik skalası.

Yönetmenin çok sevdiği Uzak Doğu sinemasına saygı duruşunda bulunduğunu filmin her karesinden soluyoruz. Seuijn Suzuki etkisi de çok bariz, özellikle Branded to Kill, Tokyo Drifter...

Ayrıca İsveç başyapıtı Thriller en grym filminden de etkilenmiş sanırım yönetmen, hikaye açısından özellikle. Onun kadar vahşi ve şiddet dolu olduğunu da eklemek gerek. Finaldeki düello sahnesi de ancak Tarantino'nun çekebileceği nitelikte, olağanüstü. 5/5
10


avatar
(430) -
kelimelerin kifayetsiz kaldığı,hissedilen sinema coşkusuyla kalpleri dolduran bir tarantino kunf fu-samuray-b filmi melezi.ama bu tanım filmi açıklamakta yeterli değil.eğer sinemanın düşük bütçeli hayal gücüyle,yoklukla çekilmiş köhne sinemalarda,video oynatıcılara mahkum olmuş örneklerinde izlenecek,hoşunuza gidecek şeyler buluyorsanız burdaki hem saygı duruşu,hem kendince yorumlama sizi can evinizden vuracaktır.elde olmayan sebeplerden ötürü korsan cd sinden sinema çekimi izlediğim ilk haliyle bile coşkuyla karşılamış,müzikleriyle sarhoş olmuştum.iyiki varsın Q.T.
10


Yorumlar (70)
avatar
(33) -
Kill Bill Vol 1 ve Vol 2. Hala izlemeyenler var ve hala eşi benzeri yok. Kaç kez izledim bilmem. Kaç kez daha izlerim bilmem. Her rengi, her sesi ile başyapıt.
Tabi ki mantığa değil, felsefeye, görsel, duygusal ve mental şenliğe oy verdik ve zaten film de izleyiciye bunu sunuyor asil ve zarif şekilde. Ve bu yüzden uçağa kılıç alıyorlar mı demedik tabi ki, bilakis o sahnenin/fotoğrafın verdiği aykırılığı ve hazzı ve hedefe dair verdiği heyecanı sevdik. Başka başka yapıtlarda da ejderhaları, elf’leri, leon’u ve jon snow’u ve hatta usta yoda’yı, ışın kılıcını, kütle çekiminin altüst edilişlerini felan da sevmiştik. Kötülüğe karşı duruşda hain bir kurşunu değil japon kılıç sanatını izlemeyi sevdik. İşte bu yüzden de zaten 8.2 değil, tam 10 puan verdik. İzleyiniz. Klas+++
10


default avatar
(35) -
Dönem dönem tekrar izleme ihtiyacı duyduğum, izledikten sonra bir dönem sountrack albümüne takıldığım, görsel şölen.. evet mantıksız, evet saçma ama olsun bana bu film serisini izlemek hep terapi gibi gelmiştir. Seriyi Brutal böğürtüsü bol heavy metal şarkılarına benzetirim, kafan bozukken dinle yüksek sesle dağıtsın tüm kötü düşünceleri çiçek gibi ol. 8,7/10
8


avatar
(1008) -
Üçüncü dikişi attığım bu filmde her bir sahne her müzik ayrı keyif veriyor. Samuray kılıcına doymak bir yana ki japonlar bile artık kalitelisini yapmıyor. Bir çok çekim tekniğinin başarı ile uygulandığı bu filmde favori sahnelerim anime ve gogo ile kapışma sahnesi
9


avatar
(352) -
Tarantino ya da Uma Thurman diyince aklıma gelen ilk film bu olur herhalde. Kendileriyle özdeşleştirdiğim bir yapım olma özelliği var. Kadın karakterlerin başrol de olduğu bu tarz dövüş-aksiyon filmlerinin öncüsü sayabileceğim bir filmdir aynı zamanda. Her şey o kadar güzel ki yıllar sonra bile açıp izleyeceğiniz kült film sayabileceğim filmler arasındadır kendisi.
9


avatar
(1723) -
tarantino 2lemesinin ilk filminde güzel bir giriş yapıyor, yine kendine has kanlı sahneler, güzel kamera çekimleri, değişik kurgusu ve anlatımı ile yine ben burdayım diyor...
8


default avatar
(104) -
Erkek yönetmen,bir kadının,hem sonsuz miktarda büyük ve yakıcı hıncını mükemmel ifade etmiş, hem de hıncını alma hayalini sinema biçiminde mükemmel gerçekleştirmiş.
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(12) -
Film bir başyapıt ilk önce kabul edelim, Tamam küçük mantık hataları var ama bu filmi etkilememeli, bide kanlı sahneleri hiç sevmem ama yine de verdiğim puanı hakkediyor
10


default avatar
(1082) -
Tarantino nun ne zaman filmlerini izlesem içimdeki canavarı çıkartmamak için savaşıyorum. Müzikleri, dövüş sahneleri, ha ha diye yaşlı keçi dövüş ustası, kılıçlar, kol bacak kafa kesilmeleri, vs vs Filmleri yönetmen arkadaş bizleri farklı bir boyuta kayıdırıyor bizleri... Yapmayın böyle şeyler artık yeter...
9


avatar
(727) -
Estetik şiddet diye birşey var mı dersiniz, işte Kill Bill filmi stilize aksiyonun en iyi örneklerinden biri. İnsanların kana ve şiddete merakları eski zamanlardan beri var. Kill Bill serisi de çok iyi bir intikam filmidir. Yönetmenin Uzakdoğu dövüş filmlerine merakı ve hayranlığı açıkça görülmektedir.


avatar
(511) -
bu filmi ilk izlediğimde 14 yaşımdaydım, bu kaçıncı izleyişim bilmiyorum ama her izlediğimde beni benden alıp başka yerlere götüren bir başyapıt. zaten filmdeki müzikleri de ayrı bir efsane ayrıca izleyen arkadaşların da kolay kolay unutacağı bir film olduğunu sanmıyorum.
8


avatar
(285) -
Bu film aksiyon, suç, gerilim ya da dram filmi değil bu film Q.Tarantino filmi.
İzlemediğim ender filmlerinden biriydi 10 yıl önce yarım-yamalak izlemiştim o yüzden hep erteliyorum ve sonunda izledim... Hayranlıkla izledim.

Müzikler & şarkılar efsane. Abartının ucu-bucağı yok iyi ki yok çünkü bu film efsane ise bu abartılar ve komedisi yüzünden efsane. Tarantino dayımız ayak fetişini yine filme konuşturmuş. Her filminde rahat 5dk Tarantino'nun fetiş sanatını izliyoruz. Şu adamın filmlerinden aldığım keyfi bi Alex'i izlerken alıyordum. Muhteşem bir herif ya. Gelmiş-Geçmiş-Gelecek fark etmez en iyi yönetmen Tarantino reis.
8


avatar
(4) -
Filmde uçağa katana sokuyolar! Biz burdan tırnak makası sokamıyoruz. Filmin mantığı orda bitti zaten. Görsel olarak güzel olabilir de daha güzel kapışan samuray filmleri var. Bir insan o kadar insanla kapışırken hiç mi yorulmaz!

Yaralandığı zaman yaralarına göre savaşma yok. Film güzel ama gerçekçi değil. 7/10


avatar
(8101) -
Müzikler çok güzel, kadınlar daha güzel!... Abartisi bol ama seyri mükemmel bir film! Hala izlemediyseniz hemen derim. İyi seyirler olsun.


default avatar
(83) -
Bu film Tarantino'yu sevme sebebimdir, efsanedir.
10


avatar
(168) -
Ölmeden önce izlenilmesi gereken filmlerden bir tanesi. İlk izlediğim Tarantino filmidir ayrıca.
10


default avatar
(488) -
Düğün gününde kafasından vurulan Gelin'in (nam-ı diğer Black Mamba) 4 yıl sonra komadan uyanıp bu işi yapan Suikast Çetesi ve çetenin başındaki Bill'i öldürmek için çıktığı yolculuğu anlatıyor bu film.

Bu film Tarantino'nun en uçuk ve şu ana kadarki en sevdiğim filmi çünkü filmin işleniş tarzı çok farklı. Aksiyonun temposu çok yukarılarda ve özellikle de finaldeki 70-80 kişiye karşı Gelin'in dövüştüğü sahne de epey etkileyiciydi.

Filmin türü aslında biraz absürt ama komedi yönünde değil, senaryo ve aksiyon bakımından öyle. Ve bu yüzden başka bir konuyu bambaşka bir stille anlatıyor. Bu film için büyük bir artı.

Filmi izlerken, özellikle Gelin'in geçmişini anlatan sahneler ve aksiyon sahneleri bir Anime gibi olmuş. Hatta Tarantino bu konuda biraz ileriye gitmiş ve filmin içine 10 dakikalık bir Anime bölümü yerleştirmiş.

Özellikle de Uma Thurman'a bayıldım. Kadın zaten her türlü rolü oynayabiliyor ve Ucuz Roman filminde de bir role sahipti. Ama bu film için sanki herşeyini vermiş gibi. Oyunculuğu çok başarılıydı.

Ayrıca şunu da söylemek isterim, bu film aslında 3 saatlik tek bir film halinde olacaktı ama ticari amaçlardan dolayı 2 filme bölünmüş. Bu filmin sonu da aslında bir bakımdan tatmin edici. Yani "hikaye burada bitmedi, sonraki filmi nasıl bekleyeceğiz?" gibi bir ortam oluşmuyor. Film bitiyor sadece. Ve de bir devam filmi var. Yani film aslında kendini zirvede bıraktığı için sonraki filmi de bu yüzden istemek istiyorsunuz.

Kısacası, Kill Bill'in 1. bölümü gerek Uma Thurman'ın oyunculuğu olsun, gerek son derece absürt ama izlemesi de bir o kadar eğlenceli kanlı aksiyon sahneleri veya Anime tarzında işlenişi olsun, Tarantino'nun en iyi filmi bence. Tavsiye ederim.

SONUÇ: Oyunculuklar, absürt aksiyon sahneleri ve kendine özgün işleniş tarzı ile Kill Bill serisinin ilk bölümü, Tarantino'nun şu ana kadarki en iyi filmi konumunda.

FİLMİN İYİ YANLARI:

+ Uma Thurman.
+ Absürt ve eğlenceli aksiyon sahneleri.
+ Anime kısmı.
+ Karakerlerle dövüş sahneleri.
+ Konuya direk giriş yapan açılış sahnesi.

TOPLAM PUAN: 9.3/10
9


default avatar
(41) -
QT kafası filmde belirgin bir şekilde hissedilmekte.Müzikleri efsaneleşmiş şekilde güzeller.Filmde yapılan zıplamalar ucuz kalmış ve şahsi fikrime göre
Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(74) -
Tarantinonun mükemmel eseri.. Filmedeki savaş sahnelerinden tutun kan sahnelerine kadar her şeyiyle mükemmel özellikle de her biri klasik olmuş enfes müzikleri inanılmaz güzell
9


default avatar
(5) -
Filmden resmen kalite akıyor. Gerek kurgusu, gerek müthiş aksiyon sahneleri, gerek akılda kalan harika müzikleriyle film çok iyi. Kan tutuyorsa izlemeyin.
9


avatar
(25) -
Shurayukihime (1973) adlı Japon filmini Tarantino'nun filmden ne kadar esinlendiğini görebilirsiniz. Güzel bir intikam filmidir, çoğu dövüş sahnesi Kill Bill'i fazlasıyla andırır göreceksiniz, fışkıran kanlar bile sanki oradan esinlenilmiş gibi. Filmde annesi babası öldürülen kız, Kill Bill'de ki eğitim alıp tek tek kötülerin peşine düşüyor ve film kendi içinde Kill Bill gibi bölüm bölüm adlandırılmış. Tavsiye ederim... Wink
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024