Giriş Kayıt
Yorumlar (20)
avatar
(341) -
Bir Kemal Sunal ve Şener Şen klasiği daha Türk sinemasının başarılı yapımlarından. Keyifle izlediğim bir film. Herkese de izlemesini tavsiye ederim.
8


avatar
(138) -
Muhteşem bir yapım! Her sahnesinde eleştiri gizli, Türkiye'nin en güzel filmi bana göre.

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(42) -
Bu film bir atıf yılmaz filmi diye anılır, kemal sunal Şener Şen ne oynamış denir (ki bu yorumlar yanlış değil yüzde yüz doğru) ama bunların yanında bu filmin senaristi, büyük usta ihsan yüce hep yok sayılır hiç bahsedilmez. Muhteşem bir film bütün ekibe teşekkürler


default avatar
(1082) -
Türk sinema tarhine altın harflerle girmiş bir epki film daha.. Kimler yok kimler, güldürü ustuları, hem güldürü hem dram.. Hem güldürüp hem düşündürmek, Hem güldürüp hem ağlatmak zor işler gerçek birer sanatçı olmak gerek.. Düzene en çok karşı çıkanlar yenilik istemyen kafalardır. Seni yenilik yapmak istersen en çokta sevdiklerin sana düşman kesilir.. Ya düzene uyacaksın yada mezara...
10


avatar
(415) -
Bu filmi Şener Şen sırtlamış gibi geliyor hep bana. Kemal Sunal tabii çok iyi burada ama film Şener Şen'in performansı sayesinde bu kadar mükemmel olmuş. Salt komediden ziyade mesaj vermeyi de ihmal etmiyor film bolca. Köşeyi Dönen Adam'da mesela mesaj verme kısmı komedinin önüne geçerken burada iki unsur çok iyi bir şekilde iç içe geçiyor. 40 yıl sonra bile hala mükemmel bir film ve 40 yıl sonra da öyle olacak.
9


avatar
(64) -
Keyifle izlediğim, beğendiğim bir film oldu. Yalnız şu küfürler nedense çok itici geldi, tek o kısmı kötüydü. Kemal Sunal ve Şener Şen'in oyunculukları da efsane. İzleyin.


avatar
(7697) -
Sürprizbozan: Göster
muhteşem bir türkiye filmi! Çoluğum çocuğum olsun kesin izleteceğim filmlerden...


avatar
(1219) -
Gül gül yarıldığım, keyifle izlediğim bir Kemal SUNAL filmidir. Rahmetle Anıyorum kendisini. 8/10
8


default avatar
(17) -
Kemal Sunal filmleri güzeldir; Ama Kibar Feyzo bir başkadır. Ekin ektin bitmiyor, öksüz oldun yetmiyor. Aramızda aga var gülom, elim yare yetmiyor.
10


avatar
(383) -
Kibar Feyzo Filminin Manileri, direk söyledikleri şive ile ekliyorum. Bazı yerleri yanlış duymuş veya yazmış olabilirim.
Sürprizbozan: Göster
Keyifli gerçekten... Saygılar
10

Cevaplar (1)
avatar
(380) -
Kızlar Sana bir hela yapalım ... (anlaşılmıyor) hatırladığım kadarı ile " sana bir hela yapalım ağayı kubur'a atalım. idi Çok Mutlu
10


0
| Bildir


default avatar
(222) -
"Aney niye uyumirsen" repliğini hafızalara kazıyan filmdir.


avatar
(271) -
Türk sinema tarihinin en iyi filmi desem, sanırım hiç de sırıtmaz bu yorumum.
10


avatar
(79) -
Öğrencilik yıllarımda yatarken hep kemal sunalın filmlerini izleyerek uykuya dalardım ve bu bana cok keyif veriridi hatta kemal sunalın filmlerinden herhangi bi tanesini izlemeden uyuyamazdım desem yalan olmaz..Onunla hep bi kere karsılasmak sohpet etmek istemisimdir ancak Ben daha dunyaya yeni yeni gozlerimi acmısken(8 yasındaydım) büyük üstad malesef dünyaya gozlerini kapadı, keske derdim onunla bi kare fotoğrafım olsa bu beni cok mutlu ederdi ..Ben kemal sunal'ı sadece oynadığı filmlerden dolayı sevmiyorum reel yaşantısıyla kibarlığı ve beyefendiliğiyle örnek alınacak bi kisi oldugu içinde seviyorum.
Sürprizbozan: Göster

Oynadığı 82 filmde Harddiskimde mevcut ve her zamanda izleyeceğim.onu saygıyla anıyorum allah gani gani rahmet eylesin.


default avatar
(274) -
bu filmin üstüne Türkiye'de daha film çekilemedi. tarzına yakın bi kaç film var (biri duvara karşı'dır) ilk bakışta komedi sanılan " KİBAR FEYZO", her şeyiyle dört dörtlük bir filmdir. dozunda siyasi eleştiri, müzikal, gönderme, drama barındırır.dönem filmliği bunların her dalında 10 üzerinden 9-10 alınca en iyilerinde iyisi adletmek yanlış olmaz. kadro apayrı bir dünya, kimler yok ki. tüm kadrosunu, tüm sahnelerini, tüm olayı ve mekanları akla kazınmış 10 numara bir Türk şaheseridir. Türk soluna yapılan göndermeler apayrı bir güzellik, ağa olayına bakış ayrı bi dünya, Feyzo'nun İstanbul günleri ve "grev" apayrı bir dünya. öyle güzel öyle içten.... kusursuza yakın bir film. benim için Türkiye'de çekilmiş en iyi film. saygıyla anıp, her denk gelişimizde sonuna kadar izliyoruz.
bende sayı abartısız 100 civarında ve gittikçe artıyor, sıkıldıkça izler keyiflenirim, neler kaçmış diye efkarlanırım falan filan. bir sahnesi bile gününüzü şenlendirmeye yeter. sene 78 diye bi hikaye hikaye anlatmaya başlıycam şimdi Rüştem amca gibi(işler güçler). sloganlar fimini bi sloganla kapatalım "FaŞo ağa". Hımmm (ş ters olucak ama burda olamıyo)
10

Cevaplar (1)
avatar
(248) -
la faşo nedir =_?=_
8


3
| Bildir


avatar
(358) -
Komedi bu filmin ilk bakışta görünen yüzü olabilir ancak. Üzerinde hareket edilen sosyal zemin işin önemli olan kısmını oluşturmakta ve filmi salt bir komedi olmaktan çıkarmaktadır. Filme dair bu bakış açısı oyuncu kadrosuna da benzer şekilde yönlendirilerek yanlışa düşülmektedir.
9


avatar
(696) -
Çok komik üzerinden ne kadar geçsede bu komikliğinden bir şey kaybetmicek bir fim
10


avatar
(574) -
Faşo ne ki ula?!
Bele.. ibnem gibin puşt gibin bişi.. hahahahaha

daha ne diyeyim ben size. halıları tırmalama garantisi verir.
10


avatar
(120) -
Kemal Sunal, Şener Şen, İlyas Salman, Adile Naşit, Müjde Ar...

Ne zaman denk gelsem başında, sonunda, ortasında hiç farketmez, oturur bitene kadar izlerim, çok eğlenceli bir film Saygılar
9


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023