Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(403) -
-Bu kalp atışlarıyla piyano bile çalabilirim.

Farklı konusu ve yerinde oyuncu seçimleriyle (Ethan Hawke, Jude Law, Uma Thurman) bilim-kurgu sevenlere hitap edebilecek; başlangıçta merak uyandırıp biraz mesafe kat ettikten sonra izleyiciyi az da olsa sıkabilen, sonra gerilim ve merakın uykudan sizi uyandırdığı farklı tatta bir yapım.
7


avatar
(468) -
7.6 puan gibi haketmediği düşük bir puanda kalmasına inanamadığım filmlerden biri. Konusunun özgünlüğü yanı sıra işlenişi de mükemmel bir film.
10


avatar
(73) -
Günümüzde hızla gelişen bilim ve teknoloji ile insan doğasına müdahale mantığı gayet iyi işlenmiş. Bilim kurgu dalında ayağı yere basan nadir bir film.
7


Yorumlar (45)
avatar
(511) -
İnsanlar yüzlerce yıl ten renklerine göre yargılandığı gibi bu film de gelecek yıllar için daha ince bir ayrımcılık olacağını öne sürüyor. Andrew Niccol hem senaryo hem de yönetmelik konusunda güzel bir iş çıkarmış, böyle güzel bir fikri keşfederek çok iyi kullanmış.
8


avatar
(228) -
Başlarda filmin basit ve sıradan olduğunu düşündüm.Ne senaryo ne de kurgu beni içine çekmedi.Futuristik gelecek teması işlenmesine rağmen araçlar bile 70 modeldi.Ancak belli bir noktadan sonra film farklı bir noktaya taşındı ve seviyesini üst noktalara getirdi.Özellikle barındırdığı dram olgusunu başlarda belli edemesede sonda etkileyici şekilde ortaya çıkardı.Filmin soundtrackı da gerçekten etkileyiciydi.Benim için izlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinin arasına katıldı.Kesinlikle daha iyi puanı hak ediyor
9


avatar
(36) -
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
avatar
(228) -
Sürprizbozan: Göster
9


1
| Bildir


avatar
(142) -
Sağlam bir film, geçişler, sahneler,
Sürprizbozan: Göster
harika yerler vardı. İzleyin bilim kurgu türünde kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.
9


default avatar
(1) -
senaryo ve kurgu olağanüstü. Hem bilim kurgu hem gerilim hem duygusallık bir arada ve her bu üç unsur eşit seviyede filme yansıtılmış. Anladığım kadarıyla filmin sönük kalmasının tek bir nedeni var, bazı filmler anlayış olarak günümüzün çok çok ilerisinde. Şuan yıl 2017, demekki 20 yıl önce insanların ufku bu kadar ileri seviyede değilmiş. Çünkü filmi az önce izledim 20 yıl önce izleseydim bişey anlamazdım.
9


avatar
(1207) -
En sevdiğim aktörlerden Ethan Hawke ve Jude Law ‘un başrolde olduğu çok iyi bir bilimkurgu filmi Gattaca. Filmde Uma Thurman ve Alan Arkin de oynayınca bir başka güzel oldu benim için.

Ethan Hawke, bu yapımda uzaya gitme tutkusu olan ve bunun için her yolu deneyen Vincent karakterini canlandırmış.

Çok uzak olmayan bir gelecekte, ısmarlama şeklinde yani mükemmel olan yumurta seçilerek genetiği mükemmel bebekler dünyaya getirilmektedir. Böylece daha kaliteli yaşayan , zeka seviyesi yüksek, yetenekli bireyler dünyaya gelir. Vincent doğal olarak dünyaya gelmiş bir çocuktur. Kardeşi Anton ise seçilmiş bir yumurtadan doğmuştur.

Gattaca uzay istasyonunda çalışmayı hayal eden Vincent , gerekli şartlara uygun olmadığı için Jerome adındaki seçilmiş ve uygun şartlardaki ama felçli olan adamın kan ve idrar örneklerini kullanarak bu binada çalışmaya başlar. Sorumlu müdürün öldürülmesiyle başlatılan soruşturma onun uzaya gitme emelini yok edecek midir?

Film o zamanın çekim şartlarına göre çok iyi düşünülmüş bir bilim-kurgu. Ben daha fazla uzay görüntüsü bekliyordum ama yine de heyecanı ve sürükleyiciliği iyi düzeyde bir filmdi.

ilginç konusu, iyi kurgusu, düzeyli aksiyonu ve oyuncuları için izlemeye değer. Tavsiye ederim.
8


default avatar
(6) -
Allah'ın yarattığı her insan kıymetlidir. Rengine, inancına göre insanlar arasında ayrım yapanların yanılgısını görmek beni çok mutlu etti. Irkçılara kendinde bir üstünlük olduğunu zannedenlere kapak olacak güzel bir film lütfen izleyiniz.


default avatar
(79) -
Çok muhteşem bir film. Zamanının ötesinde çok daha yüksek puanlarda olması gerekirdi. Kesinlikle izleyin izlettirin.
9


default avatar
(83) -
İki defa keyifle seyrettiğim nadir filmlerden biri. Hele ki barındırdığı bilim-kurgu ögelerinin günümüzde yaşanan bilimsel gelişmelerin ışığında ileride bir gün gerçeğe dönüşeceğini düşünmek filmi daha da ilginç kılıyor. Bu türü sevenler tarafından mutlaka seyredilmesi gereken bir film.
8


avatar
(593) -
Bilim kurgu filmlerinin fanı olmadığım gerçek. Ama bu tarz filmler gerçekten güzel oluyor. Filme sıradan bir bilim kurgu şeklinde yaklaşmamak gerekir. Konusu senaryosu çok güzel ve farklı. Sıradanlıktan uzak ilginç bir hikaye. Belki bir puan daha fazlasını hak edebilir ancak çok daha iyilerine 8 puan verdiğim için haksızlık olmasınGülücük Benden 7 puan. Tavsiye edebilirim.
7


default avatar
(42) -
Sıkılmadan izleyebileceğiniz güzel bir film.
8


avatar
(1571) -
Dönemine göre geride.

Bir bilim kurgu filmi olmasına rağmen dönemiin gerisinde bir kaliteye sahip. Ethan her ne kadar filmi izlememize yardımcı olsa da genel anlamda abartılmaması gereken bir yapıt. Senaryo başta ilginç gelse de sonlara doğru sıkmaya başlıyor. Öncelikle bunu bilmemiz gerek. Daha sonraları çoğu filmde kalitesini kanıtlayacak kişiler oynasa da biraz yavan kalıyor yapım. Bazı şeylerin de oldu bittiye gelmesi filmi kötü etkiliyor. Belki de yorumların filmi övmesi etkiledi beni ve abartılan bir yapım olduğunu düşündüğümden film beklenileni vermedi. Kötü değil, ama şunu bilin ki izleyebileceğiniz daha iyi sürüsüne film var.

İyi seyirler.
Saygılar
6


avatar
(208) -
Müzikleriyle ,senaryosuyla ve oyuncularıyla çok sürükleyici bir film. Herkese tavsiyedir
8


default avatar
(62) -
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(222) -
haber vermiş olayım, böyle bilim-kurgu ayağına izlediğimiz şeyler aslında gerçek. var kopy insanlar aramızda. ufaktan filmle, kitapla hayata sokuyorlar ki, alışalım, zamanı gelip yeni yapmış gibi açıkladıklarında birden şok olmayalım.
8


default avatar
(14) -
Senaryoda bazı eksikliler olsa da inanın hiç sorun değil çünkü film bütün plarak olmuş.Sonuçta eksiksiz ve hatasız olmaz.ayrıca müzikler için bile izlenir.izlerken neden bu vakte kadar izlemedim diye çok hayıflandım


avatar
(20) -
Teknolojinin insan evrimi üzerinde yarattığı değişiklikleri ve bunun sosyolojik etkilerini ele alan iyi bir bilimkurgu.
8


default avatar
(30) -
Bilim kurgu filmler gerçek dışı olmaları sebebiyle çok fazla ilgimi çekmese de Gattaca bir harikaydı...
9


avatar
(1993) -
Film iyi başlıyor, iyi gelişiyor, fakat ortalardan sonra durağanlaşıyor. Heyecanla uzay yolculuğu beklentisi içine girildiğinde film bu yönde gelişmiyor, gerilime dönüşüyor. Yine de bilimkurgu filmleri içinde fena değil. 6.


default avatar
(12) -
Kesinlikle kaçırmayın.Konu çok güzel oluşturulmuş.Ayrıca filmin son dakikaları çok duygulu.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018