Giriş Kayıt
Yorumlar (7)
default avatar
(53) -
Amerikan halkının düşünce yapısı ve yönetimini gösteren bu tür yaşanmış olaylar beyin cimnastiği ile özel düşünülmüş sosyal kurgulardır. Bahse konu kişiler içinde zarar görenler olmayışı, insanı düşündürüyor. Ancak bir gerçeği gözardı etmemek gerekiyor. Yarışma programları için söylenen tespit önemli.
Alıntı:
Basının bu konuyu neden bu kadar büyüttüğünü sanıyorsunuz? Ortadaki kurban sizmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. Sponsor para kazanıyor, televizyon para kazanıyor yarışmacılar hayatlarında görmedikleri paraları görüyorlar. Kamuoyu eğleniyor, kimin canı yanıyor? Bay Freedman, bu şovda şike yaptığınızı kabul ediyor musunuz? - Evet efendim. - Evet efendim, hepsi bu mu? Başka ne diyebilirim bilmiyorum, halka istediğini vermeliydik. Tıpkı sizin işiniz gibi. Sizce hükümetin bu alana yasaklamalar koymasına - ihtiyaç var mıdır? - Yarışma programları kamu hizmeti değildir efendim. Eğlencedir. Biz burada tam anlamıyla suçlu değiliz.
Bizler gösteri dünyasındayız.[spoil] "Charles Van Doren Brittanica Ansiklopedisinde çalışmaya başladı. Bugün kitap yazıyor ve Connecticut'taki aile evinde oturuyor Bir daha asla öğretmenlik yapmadı.” “Richard Goodwin 1960'ta seçim kampanyasında Kennedy'nin konuşmalarını yazdı. Sonra da Beyaz Saray'a kapağı attı. Robert Kennedy suikastından sonra politikayı bıraktı ve yazar oldu.” “Herbert Stempel New York transit departmanında çalışmaya başladı. Hala Queens'te oturuyor.” “Yıllarca uzak kaldıktan sonra, Dan Enright ve Jack Barry "The Joker's Wild" programıyla TV'ye dönüp milyoner oldular.”[spoil]
8


avatar
(421) -
Yönetmen Robert Redford, kendi lezzetini filme vermiş. Sıkılmadan izlersiniz bence.
8


avatar
(815) -
İzlenebilir sıradan bir filim, o kadar ödülü neresine vermişler merak ettim.
7


avatar
(120) -
Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(76) -
Etkileyici bir kurguyla iyi işlenmiş bir film.Martin Scorcese oyunculuğu da çok iyiydi
8


avatar
(1688) -
Gerçekleri, dönen dalavereleri ve insanların nasıl kandırıldığını oldukça güzel bir dille anlatan şahane bir film. Bizlere televizyon izleyicilerinin ve program yapımcılarının profilini de anlatıyor diye bilirim ve bunun cevabını en güzel biçimde filmin sonunda ki şu bir kaç cümle ile veriyor ki sözlüklerde sıkça karşılaştığımız "Surviverda yarışıp ünlü olmak." gibi : -Televizyon karşısında ki insanların senin imkansız soruları yanıtlmanı umursadığını mı sanıyorsun ? Tek ilgilendikleri şey para! -(hakime/jüriye bakarak)Aslında sizinle aynı şeyi yapıyoruz; insanlara istediklerini veriyoruz. Güzel film mutlaka izleyin; izledikten sonra 50 55 senedir tv anlayışının değişmediğini görünce bu tür programları izlemekten vaz geçeceksiniz Gülücük
9


avatar
(545) -
En az 5 kez seyrettiğim film, Turturro ve Fiennes'in formları zirvede, kaçırmayın. 9/10
9


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Quiz Show
Film Altyazıları
Suspiria (5,255) Hunter Killer (4,238) Ashes in the Snow (2,918) First Man (2,629) A Star Is Born (2,493) Der Hauptmann (1,955) Keepers (1,707) Replicas (1,506) Venom (1,455) Bird Box (1,063)
Dizi Altyazıları
True Detective (9,973) Vikings (6,788) The Big Bang Theory (2,390) Black Mirror (1,758) Outlander (1,554) Gotham (1,454) Peaky Blinders (1,079) Nightflyers (1,067) La casa de papel (1,056) Friends (1,029)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019