Giriş Kayıt
Moonlight (2007-2008)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Computer
Eski Yönetici


Kayıt: 19.12.2008
İletiler: 2648
Şehir: Bulgaria / Kırdjali


facebook Özel mesaj gönder
 [Tanıtım] Moonlight (2007-2008)

resim


Moonlight
2007
Moonlight
Dram / Fantastik / Korku60 dk

Yönetmen: Fred Toye, Chris Fisher, Paul Holahan
Moonlight, ölümsüz bir vampir ayni zamanda özel bir dedektif olan Mick St. John'un hikâyesi. Hayat ile savaşı bundan tam 60 yıl önce, müstakbel eş vampir gelin tarafından ilk özel gecelerinde ısırılarak başlamıştır.
Dizi ayni zamanda Mick St. John ?un...
7.7 (22,437 Oy)


Vampirlerin hep kötü niyetli, kanlarını içmek için insanlara saldıran, sarımsaktan ve haçtan korkan, tabutta uyuyan, yarasaya dönüşebilen varlıklar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dışarıdan bakıldığında hiç de vampire benzemeyen, standartların üzerinde bir hayat süren, oldukça centilmen ve ölümsüz bir vampirle karşı karşıyayız: Mick St. John. Üstelik kendisi özel dedektif. Hem de kendini, kural ve sınır tanımayan, vahşice insanlara saldıran vampirleri ortadan kaldırmaya adamış bir özel dedektif.

resim


Altmış yıl önce, düğün gecesi karısı tarafından ısırıldıktan sonra vampire dönüşen Mick’in hayatı o geceden sonra tamamen değişir. Artık bir vampirdir ve çeşitli ihtiyaçları vardır. Bu noktada da yardımına diğer vampir dostları yetişir. Evet, Mick yalnız değildir. Onun gibi birçok vampir daha vardır ancak uzun yıllardır dikkat çekmeden yaşamayı başarmışlardır. Mick’in en yakın arkadaşı, borsayla uğraşan zengin bir isim olan Josef Konstantin’dir. Josef, Mick’in aksine poşet kanla ihtiyacını karşılamak yerine doğrudan damardan beslenen bir vampirdir. Gizliliklerine büyük önem verir. Bu noktada kimi zaman Mick ile sürtüşmeler yaşar. Ancak onun da en güvendiği isim Mick’tir.

Mick, bir gün vampirlikle alakalı izler taşıyan bir cinayeti araştıran genç gazeteci Beth ile tanışır. Ve hayatının akışını değiştirecek olaylar zinciri başlar. Mick; küçük bir çocukken, bir vampir tarafından kaçırılan Beth’i kurtaran kişinin ta kendisidir. Yıllar boyu Beth’in güvende olduğundan emin olmak için uzaktan uzağa onu izlemiştir. Ancak çeşitli olaylar neticesinde artık ortaya çıkması gerekmiştir. İkilinin beraberliği, Mick istemese de, engel olmaya çalışsa da Mick’in Beth’e aşık olmasıyla sonuçlanır. Ancak bu aşk Mick’in vampir olan eski karısı ile ilişkisini de yeniden su yüzüne çıkarır. Karısının Mick’ten vazgeçmeye pek niyeti yoktur.resim


Vampir draması “Moonlight”ın konusu kısaca bu. Karanlık bir atmosfere sahip olan dizide “Angel” ve “Buffy”de gördüğümüz tarzda garip şekilli yaratıklar yok. Öyle tiplerin olmayışı diziye daha gerçekçi bir hava katıyor. Bu da “Moonlight”ı onlardan biraz daha başka bir yere taşıyor. Dizide “Dexter”la benzerlik taşıyan noktalar var. Özellikle dış sesin kullanılışı ve kahramanımız Mick’in “Kadınları, çocukları ve masum insanları avlamam.” düsturu akıllara Dexter’ı getiriyor.

Oyuncu kadrosundaki isimler TV ekranında sıklıkla gördüğümüz büyük oyuncular değil. Ama kadrodakilerin, bu tarz, karakterlerin ön planda olduğu bir drama için uygun olduklarını söyleyebiliriz. Konu olarak daha önceden buna benzer yapımlar izlemiş olsak da “Moonlight”ın kendine has bir havası olduğu belirtmek lazım. Karakterler ve dizinin atmosferi buna katkı yapan en önemli unsurlar. Çok büyük bir hit olacak gibi durmasa da takip edecek sıra dışı şeyler arayanlar için “Moonlight” iyi bir seçim olacaktır.İletiTarih: 22 Ocak 2011 16:26
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018