Giriş Kayıt
Nikita (2010-)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 18 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
chernoby
Dizi Dünyası
Eski Yönetici

İletiler: 1857

Özel mesaj gönder
 [Tanıtım] Nikita (2010-)

Nikita

resim

Doğaüstü varlıkları kullandıkları aksiyon dizileriyle görmeye alıştığımız the cw, bu sefer beklenenden çok farklı bir yapımla karşımıza çıkıyor. Kanalın yeni göz bebeği nikita, luc besson'un 20 yıl önce yarattığı karakterle aynı isme sahip olmasından anlayacağınız üzere bol aksiyonlu bir ajan dizisi ve 9 eylül'de yayına başlamak için hazır beklemekte. Nikita'nın karakterin hikayesinde ufak farklılıklar barındıran ikisi film olmak üzere bugüne kadar çekilen üç ayrı versiyonu var; la femme nikita (film), point of no return ve la femme nikita (dizi). Yenisinde de konu bugüne kadar olanların ilerisine taşınmış.

resim

La femme nikita 1990 model nikita fransız aksiyon sinemasının efsane ismi luc besson tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Film, uyuşturucu bağımlısı genç nikita'nın silahlı çatışmaya dönüşen eczane soygununun ortasında bir polisi vurmasıyla başlıyor. Bunun sonrasında gelişen olaylar sonucunda genç kız idama mahkum ediliyor fakat fransız gizli servisinin ona teklif ettiği ikinci şansı kabul eden nikita, ajan ve süikastçi olarak yetiştiriliyor. Yani hikayenin özü böyle, devamı ise bolca aksiyon içeriyor. Bilm o yıllarda 4 ödül kazanmış ve "en iyi yabancı film" dalında altın küre'ye aday gösterilmiş. Amerikalı'lar bu başarıdan etkilenmiş olsa gerek "point of no return" ismiyle kendi versiyonlarını çekmişler. Hatta 1993 yapımı bu filmin başrollerinde bridget fonda ve gabriel byrne gibi önemli isimler oynamış ama tutmamış (tabii o zaman bu iki oyuncu da şimdiki kadar ünlü değildi).

resim

La femme nikita (tv) 1997 yılında yayına giren dizi ise kanada televizyonu ctv ve usa network ortaklığıyla çekilmiş. Bu versiyon orjinal senaryodan tek bir farklılığa sahipmiş ki bu da nikita'nın masum olması. Toplamda 96 bölümden oluşan dizi, 5 sezon sürdükten sonra yayından kaldırılmış.
The cw'nun çektiği yeni dizi de eskilerine göre ufak farklılıklar içeriyor ve daha önce de dediğim gibi konu alınan olaylar eski versiyonlara göre gelecekte gerçekleşiyor. Sorunlu bir genç olan nikita, "division" adıyla bilinen amerikan gizli servisinin kendisine ikinci bir şans ve ülkesine hizmet etmeyi teklif etmesi sonucunda idamdan kurtuluyor. Fakat bunun karşılığında bir ajan ve süikastçi olarak yetiştirileceğini bilmiyor. Bir gün kendisine ihanet ediliyor ve güvendiği tek insan tarafından bile kandırıldığını fark ediyor. Bu olaydan sonraki 3 yılını saklanarak geçiren nikita, eski patronundan intikam almak için geri dönüyor. Tabii ki bu süre boyunca da "division" yeni katiller yetiştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri olan alex, örgütün farklı bir amaç için çalıştığını ve nikita'nın neden kaçtığını anlamaya başlıyor. İşte bu gelişmelerin devamı ise 9 eylül'den sonra izleyecekleri bekliyor.
Dizinin yapımcı kadrosunda craig silverstein (bones, k-ville), danny cannon (csi: crime scene investigation, dark blue), mcg (supernatural, chuck, human target, charlie's angels), ve peter johnson (supernatural, chuck, human target) bulunuyor.
Nikita'yı maggie q canlandırıyor. Alex rolünü how i met your mother'da ted'in kızı olarak bölüm başlarında görebildiğimiz lyndsy fonseca oynuyor. Nikita'nın örgüte geri döndürülmesinden sorumlu olan eğitmeni michael rolünü de shane west canlandırıyor. Dizinin diğer oyuncularından bazıları ise şöyle: aaron stanford, ashton holmes, tiffany hines, melinda clarke ve xander berkeley.
Comic-con'da birçok yeni ve eski dizi gelecek sezon için bizleri nelerin beklediğine dair ufak ipuçları verdiler.

resim

Nikita
2010
Nikita
Aksiyon / Suç / Dram60 dk

Yönetmen: Eagle Egilsson, Nick Copus, Danny Cannon
Nikita, bundan altı yıl önce bir polis memurunun ölümünden sorumlu tutularak hakkında idam hükmü verilmiş genç bir kadındır. Ölüme doğru gittiğine inanırken, Division adıyla tanınan Amerikan gizli servis birimi, Nikita'ya yeni bir şans verdiklerine ve...
7.7 (45,640 Oy)

Nikita için yayınlanan tanıtım filmi

Başlık düzenlendi. Furiousthing

İletiTarih: 27 Temmuz 2010 12:23
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
AvF

İletiler: 106

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Yıllar önce, bunun sarışın olanı için Show Tv'yi açar; sabaha kadar beklerdim Füüü üüü üü

İletiTarih: 27 Temmuz 2010 15:23
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
Yeni Nikita baya iddialı gibi gözüküyor. Vücut ölçüleri kusursuzmuş vallaha Füüü üüü üü Ama bennn .

İletiTarih: 27 Temmuz 2010 15:31
scarface21

İletiler: 9

Özel mesaj gönder
Maggie Q Naked Weapon'daki seksiliğiyle dikkatimi çekmişti. Bir arkadaşım da sağolsun çevirecekmiş. İzlerim artık.

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 01:48
archraist
Müdavim

İletiler: 1739

Özel mesaj gönder
Güzel dövme :=)

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 03:35
svsknr

İletiler: 3938

Özel mesaj gönder
Dizi hakkında tek bir yorum bile olmaması yadırganmasın. Yorumlanmaya değer bir şey yok çünkü; yorumlanandan başka. Saygılar

Bu mesajdan sonra, yorum yapmak için de kimse kendini zorlamasın; ürün ortada...

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 03:42
Abaddon
Emektar

İletiler: 690

Özel mesaj gönder
Cıx! erkek gibi, hiç sevmem! (:

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 04:00
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

Kırmızı bir nokta gördüm sandım. Ama bu HBO ya da Showtime dizisi değil. Rahat olun. Füüü üüü üü

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 04:30
Computer
Eski Yönetici

İletiler: 2648

facebook Özel mesaj gönder
« PhalanX » yazdı:
Kırmızı bir nokta gördüm sandım. Ama bu HBO ya da Showtime dizisi değil. Rahat olun. Füüü üüü üü

Ya da "Starz" değil...

Bu kanalların içinde en cüretkar olanı her halde sizinde bildiğiniz gibi "Starz" dır. Hehehehe

İletiTarih: 18 Ağustos 2010 07:15
Stormblade

İletiler: 25

Özel mesaj gönder
yeni nikitayı ben sevdim ... sarışın nikitadan bıkmıştım bu diziden sonra birileir eski diziyi izlemek ister de çevirilerine bi el atar diye umuyorum ..

İletiTarih: 24 Ağustos 2010 02:01
safhal

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Dizinin kapağı hariç herşeyi güzel. Takip listenizde olsun çok güzel

İletiTarih: 22 Eylül 2010 10:02
shawshank48

İletiler: 1318

Özel mesaj gönder
Dizinin afişinden dolayı diziyi izlemiş gibi yorum yapmak ne kadar doğru bilemiyorum, iki bölümünü izledim, birinci bölüm biraz vasattı ama ikinci bölümle biraz toparladılar, tanıdık bir konusu var ama yine aksiyon sahneleriyle ve konunun işlenişiyle, izlenebilecek bir yapım, yılın ağır toplarından değil belki ama dediğim gibi dizi sevnlerin şans vermesi gereken bir yapım.

İletiTarih: 22 Eylül 2010 16:01
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar

İletiler: 2326

Özel mesaj gönder
nikita bayağı seveceğim bir diziye benziyor.

İletiTarih: 22 Eylül 2010 16:59
yasirisay

İletiler: 247

Özel mesaj gönder
« shawshank48 » yazdı:
Dizinin afişinden dolayı diziyi izlemiş gibi yorum yapmak ne kadar doğru bilemiyorum, iki bölümünü izledim, birinci bölüm biraz vasattı ama ikinci bölümle biraz toparladılar, tanıdık bir konusu var ama yine aksiyon sahneleriyle ve konunun işlenişiyle, izlenebilecek bir yapım, yılın ağır toplarından değil belki ama dediğim gibi dizi sevnlerin şans vermesi gereken bir yapım.

Bu yoruma katılmamak mümkün değil ilk iki bölüm ve sonrası için ben de aynı şeyleri düşünüyorum.

İletiTarih: 22 Eylül 2010 17:17
nymph
Eski Yönetici

İletiler: 785

7 Nisan'a kadar ara vermiştir.

Kaynak: tv.com

İletiTarih: 05 Mart 2011 15:20
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 18 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018