Giriş Kayıt
Avengers: Endgame'i başarılı buldunuz mu?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »

Evet
55%
 55%  [ 439 ]
Hayır
44%
 44%  [ 348 ]
Toplam Oylar : 787 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
R3hab
Cinema mondiale
Editör

İletiler: 1875

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder

resim

Avengers: Endgame

Avengers Infınıty War'dan sonra hayranlar gözünü serinin son filmi olan Avengers Endgame'e dikmişti. Uzun bir sürenin ardından Endgame hayranlarla buluştu. Marvel Cinematic Universe (MCU) ve Disney yapımı, uzaylı güçlere karşı savaşan süper kahramanların hikayesinin anlatıldığı Avengers Endgame tüm zamanların en yüksek açılış gişesini yaparak tarihe geçti.

MCU'nun 10 yıldır devam eden 'sonsuzluk sagası'nın kapanış filmi olan Endgame tüm dünyada gösterime girdiği ilk hafta sonu 1.2 milyar dolar gişe yaparak kırılması zor bir rekora imza attı.

Box Office Mojo'nun verilerine göre Endgame, ABD dışındaki ülkelerde 859 milyon dolar açılış gişesi yaparak bu alanda 2017 yılından beri rekoru elinde bulunduran Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmine 400 milyon dolar fark attı.

Toplamda 640.5 milyon dolarla açılış gişe rekoru geçtiğimiz yıldan beri Avengers Sonsuzluk Savaşı'nın elindeydi. Endgame'in 1.2 milyar dolarlık gişesi bu rakamı ikiye katladı. Endgame, beş gün ile sinema tarihinin 1 milyar dolar gişe gelirine en kısa zamanda ulaşan filmi oldu.

Filmin gişe başarısında devamı niteliğinde olduğu Avengers Sonsuzluk Savaşı'nın seyircide büyük soru işaretleri ve yüksek beklentiler uyandıran finali ve eleştirmenlerden filmle ilgili gelen olumlu eleştiriler büyük rol oynadı.

1978 yılından beri Hollywood sinema endüstrisinde filmlerin ilk gün gösterimlerini izleyen seyircilerle anket yapan CinemaScore, Endgame'e en yüksek not olan 'A+' verdi. CinemaScore'un anketine katılan izleyicilerin yüzde 57'si erkek yüzde 61'i ise 25 yaş ve üstü izleyicilerden oluştu.

Endgame, MCU'nun on yılda çektiği 'sonsuzluk sagası'nın 22. filmi. Dokuz tanesi 1 milyar doları geçen bu 22 film toplamda 19.8 milyar dolar gişe yaptı.

Türkiye'de de rekor kırdı: Tüm zamanların açılış gününde en çok izlenen filmi

Avengers: Endgame Türkiye'de 25 Nisan perşembe günü beyaz perdede izleyici ile buluştu. Sinema tarihine geçen film özellikle son yıllarda yerli filmleri daha çok tercih eden Türkiye seyircisinden de bir rekorla dönmeyi başardı. Endgame Boxoffice Türkiye'nin verilerine göre film 25 Nisan Perşembe günü 352.089 seyirci tarafından izlendi ve tüm zamanların en iyi perşembe açılış günü performansına imza attı.

Endgame'den önce bu rekor Recep İvedik 5 filmiydi. Recep İvedik 5'i 2017 yılında gösterime girdiği ilk gün 243.564 seyirci izledi.

2019
Aksiyon / Macera / Bilim-Kurgu181 dk

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Avengers: Sonsuzluk Savaşı'nın ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, Örümcek-Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman,...
8.8 (397,390 Oy)

Peki siz Avengers Endgame'i başarılı buldunuz mu? Hayranların beklediğine değen bir film oldu mu?

Yorumlarınızı bekliyoruz...

İletiTarih: 02 Mayıs 2019 15:21
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
111orbital111
Yorumbaz

İletiler: 46

Özel mesaj gönder
Bence filmle ilgili en önemli soru da bu!
"Başarılı buldunuz mu?"
Oy veremiyorum çünkü başarılı da bulmuyorum, başarısız da...Zaten bu anketin yapılmış olması bile herkesin bu konuda emin olamadığı Saygılar

İletiTarih: 02 Mayıs 2019 22:00
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Neymar
Yorumbaz

İletiler: 496

twitter Özel mesaj gönder
Bence kesinlikle güzel bir filmdi ama Avengers:End Game'den çok,Avengers:Captain America Rises'a benziyordu.Benim cevabım Hayır ama beğenenlere saygı duyoyorum.. Saygılar

İletiTarih: 03 Mayıs 2019 00:21
by_high

İletiler: 12

twitter Özel mesaj gönder
Her şeyi geçtim elinizde böyle devasa bütçeler varken The Long Night'tan daha kötü bir savaş sahnesi yapmayı nasıl başardınız ki, mantık hatalarına hiç girmiyorum bile. O yüzden oyum "hayır"...

İletiTarih: 04 Mayıs 2019 00:00
canerceki
Müdavim

İletiler: 145

Özel mesaj gönder
Ukalalık yapmış gibi olmak istemem ama gerçekten çok daha iyi olabilirdi. Yani 3 saatlik bir filmin neredeyse 2 saatlik bölümü ortalama bir film temposunun altında geçiyor. İzlerken sinemada uyuyanlar vardı. Şaka yapmıyorum gerçekten uyuyorlardı.
Ben de kendimi zor tuttum diyebilirim.
Evet, çok güzel nüanslar vardı güzel detayları işlemişler. Filmin konusu da yeterince beklentilerimi karşıladı. Ama gerek savaş sahneleri olsun gerek de karakterlerin tavırları beni gaza getirdi diyemeyeceğim.

Mesela şu sahnedeki kadar:

Oysa ki daha da iyisini beklerdim. Belki de nankörlük ediyorum ama oyum: HAYIR

Not: O nasıl bir Hulk öyle? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Çizgi romanlarda da Hulk böyle oluyor muydu yoksa sırf konuşabilsin ve B.Banner karakterinin etinden sütünden yararlanabilelim diye mi böyle bozmuşlar.

resim
resim
resim

Şu durum bana battı açıkçası. Ragnarok ve End Game'deki Hulk bence başarısızdı.

İletiTarih: 04 Mayıs 2019 14:52
Starks

İletiler: 31

Özel mesaj gönder
Beni tatmin etti, oyum evet.

İletiTarih: 05 Mayıs 2019 16:19
Serkan Aydemir

İletiler: 484

Özel mesaj gönder
Çok da gerek yok aslında buna. Bildiğimiz Marvel filmi. Her türlü hatalar bulunur ve geçiştirilir.

İletiTarih: 05 Mayıs 2019 21:51
bugrakapan
Yorumbaz

İletiler: 28

Özel mesaj gönder
İşin içinden çıkamayıp. Hadi zaman yolculuğu yapalım olayı yüzünden başarılı bulmuyorum. Benim için Endgame yüksek bütçeli ve çok iyi grafiklere sahip sıradan bir zaman yolculuğu filmi oldu. 2 dakika da zaman yolculuğunu çözüp hallediyorlar. Ayrıca süperkahramanların güç dengeleri hiç sabit değildi.

İletiTarih: 09 Mayıs 2019 02:41
midtownmadness

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
« canerceki » yazdı:
Ukalalık yapmış gibi olmak istemem ama gerçekten çok daha iyi olabilirdi. Yani 3 saatlik bir filmin neredeyse 2 saatlik bölümü ortalama bir film temposunun altında geçiyor. İzlerken sinemada uyuyanlar vardı. Şaka yapmıyorum gerçekten uyuyorlardı.
Ben de kendimi zor tuttum diyebilirim.
Evet, çok güzel nüanslar vardı güzel detayları işlemişler. Filmin konusu da yeterince beklentilerimi karşıladı. Ama gerek savaş sahneleri olsun gerek de karakterlerin tavırları beni gaza getirdi diyemeyeceğim.

Mesela şu sahnedeki kadar:

Oysa ki daha da iyisini beklerdim. Belki de nankörlük ediyorum ama oyum: HAYIR

Not: O nasıl bir Hulk öyle? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Çizgi romanlarda da Hulk böyle oluyor muydu yoksa sırf konuşabilsin ve B.Banner karakterinin etinden sütünden yararlanabilelim diye mi böyle bozmuşlar.

resim
resim
resim

Şu durum bana battı açıkçası. Ragnarok ve End Game'deki Hulk bence başarısızdı.

Evet çizgi romanlarda da böyle bir Hulk var. Kendisine Professor Hulk derler.

Bence(sadece kendi görüşüm, yanılıyor da olabilirim) filmi beğenmeyenlerin çoğu, çizgi romanlara hakim olmadıkları ve çizgi romanlardan alınan referansların çoğunu anlayamadıkları için beğenmemişlerdir. ***SPOILER*** Çoğu kişinin Captain America Mjölnir'i kaldırdığında veya yine Captain America ''Hail Hydra'' dediğinde kendi kendilerine ne alaka dediğinden de adım gibi eminim. ***SPOILER***

Bence 11 yılın sonunu gayet iyi getirip ilerideki filmlere de kullanmaları için gayet fazla materyal bırakmış bir filmdir.

Imdb'deki yeri de ne kadar iyi ve başarılı bir başyapıt olduğunu gösteriyor zaten.

İletiTarih: 09 Mayıs 2019 17:23
EnaksiS

İletiler: 10

Özel mesaj gönder
Herkes aksiyon eksikliğinden yakınmış ama bu daha film çekilmeden belliydi zaten. Daha çok mantık konuşacaktı ki öyle de oldu fakat aksiyon yönünden de hiç bir eksiği yoktu. Hem daha önce bu kadar duygusal bir marvel yapımı da izlememiştik. Ben bu yüzden oyumu başarılıdan yana kullandım.

İletiTarih: 10 Mayıs 2019 09:56
orlsyn

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
Gayet başarılıydı. Aksiyon, drama, nostalji hepsini barındırıyor. Eleştirmek isteyen her zaman bir şey bulur. Ben beğendim yaklaşık 3 saatlik muhteşem bir final sunmuşlar. Ne verecekti, hayatın anlamını mı? Dur bakiim! aslında veriyor da! Punky

İletiTarih: 10 Mayıs 2019 11:58
Alper2003
Yorumbaz

İletiler: 901

Özel mesaj gönder
Bence serinin sonuna gayet yakışır bir sondu. İnsanoğlu kırılgandır ama asla pes etmez vurgusu gayet tadında verilmiş.
Üç saat gibi uzun sürmesine rağmen ben çok başarılı buldum yarın bir daha sinema'da izleyeceğim. Saygılar

İletiTarih: 10 Mayıs 2019 21:10
KKM

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Film güzel miydi yerine beklentiyi karşıladı mı diye sorulacak olursa bence yakınından bile geçmedi.
3 saatlik filmin yarısı türk dizisi süreyi doldurmaya oynanmış gibiydi..

Filmin ilk yarısında mütemadiyen uyuya kaldım.. Allahtan arkadaş dürtüp uyandırıyordu..

İletiTarih: 12 Mayıs 2019 00:39
soyutpadisah

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
Hayır Bulmadım.

Kesinlikle başarısız. Tek iyi yanı son savaşta captain americanın dövüş tarzı o kadar. Onun dışında devam filmi olarak olsun yada başlı başına bir film olsun çok başarısız. Baştan sona saçmalıklar , saçma tercihler. Avengers: Infinity War son film olarak düşünülmeli ve bu End Game çöpüne itibar edilmemeli. Saygılar. Bu arada film Ant-man dönmesine sebep olan olaya kadar çok güzeldi. Ağır temposu yaşanan olayların etkileri , dünyanın durumu çok iyiydi. Ama sonra içler acısı bir durum...

İletiTarih: 15 Mayıs 2019 23:13
Aysgegul_
Yorumbaz

İletiler: 31

Özel mesaj gönder
Bu senenin hayal kırıklıkları:
1. Endgame
2. Game of Thrones

İletiTarih: 19 Mayıs 2019 18:19
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2019