Giriş Kayıt
Siren 2018
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 43 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
Yazar Mesaj
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

İletiler: 81

Özel mesaj gönder
 [Çeviri] Siren 2018
TV Dizisi (Bir Denizkızının İnsanlarla olan mücadelesi)

Siren
2018
Siren
Dram / Fantastik60 dk

Yönetmen: Scott Stewart, Jay Karas, Nick Copus
Kıyı kasabası Bristol Cove'de gerçek bir denizkızı karaya çıktığında herkesin hayatını değiştirecek bir savaşa neden olur | Gönderen: turkxgirl...
7.1 (7,721 Oy)

Dizinin duyurusundan itibaren izlediğim ana kadar çevirmek istediğim bir dizi idi. Hem farklı kurgusu ile hem de gösterimde verdiği o dramatik seyirlik için ne olursa olsun çevirmem gerektiğine kanaat getirdim. Çünkü bunu ister bir başkasının iyi ya da yeterli çevirisi olsun benim de aynen kendim için bir başlangıç olması gerektiğini düşünüyorum. Hep böyle de içimden gelmiştir.

Ayrıca bunun için kuzeydebiryer adlı arkadaşıma özel mesaj olarak en azından fikrimi sunmakta dahil. Kuzeydebiryer, hala bekliyorum cevabını. Lütfen.

Şimdiden rötuş yapmaya başaldım. Hayırlısı bakalım. Gülücük

Edit: ssniper arkadaşımızın da biraz beni gaza getirmesini unutmamak gerekiyor. Gülücük

@kuzeydebiryer
@ssniper
İletiTarih: 01 Nisan 2018 15:11
En son BenYenilmezim tarafından 01 Nisan 2018 19:39 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
McFly
Müdavim

İletiler: 12326

twitter Özel mesaj gönder
Kolay gelsin

İletiTarih: 01 Nisan 2018 15:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
archraist
Müdavim

İletiler: 2016

Özel mesaj gönder
Kolaylıklar dilerim .

İletiTarih: 01 Nisan 2018 16:34
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 4398

Özel mesaj gönder
Kolay gelsin

İletiTarih: 01 Nisan 2018 19:16
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
Çok teşekkürler, kolay gelsin. Saygılar
NOT: DP'de bir arkadaş da sıcak bakıyordu. Dilersen müşterek bir çalışma yapabilirsiniz. Füüü üüü üü

İletiTarih: 01 Nisan 2018 19:54
Htmakina
Kore Sineması
Yorumbaz

İletiler: 3045

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Kolaylıklar diliyorum. Hıhı

İletiTarih: 02 Nisan 2018 08:25
d3d3

İletiler: 16

Özel mesaj gönder
kolaylıklar Saygılar

İletiTarih: 05 Nisan 2018 11:51
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Sonunda içim el vererek bir diziye el atabildim. Çevirdikçe çeviresim var. Bugün bitirmeye çalışacağım. Bakalım. Yine de pek acele etmek istemiyorum. En azından lezzetli, anlaşılır, yeterli bir altyazı olsun istiyorum. Baştan savma olmadan, layıkıyla... Gülücük

Herkese ben teşekkür ederim.

DipNOT: Altyazıları karakterlerin özelliklerine göre (konuşma tarzı), mümkün olduğunca Türkçe kurallarına (noktalama, düzgün, gerektiğinde felsefik) uygun çevirmekteyim. Hatam olursa affola şimdiden. Gülücük

İletiTarih: 06 Nisan 2018 10:08
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
İşin olumlu tarafı bitirmek için can atıyorum. Olumsuz tarafı ise sanki iş uzadıkça uzuyor kanımca hehehhehe

Dizi hakkında bir eleştirim olacak. Yemin ediyorum RWBY adlı bir animasyonun konuşma tarzı nasıl hızlı ise bunun da ondan çok daha fazla hızlısı. En azından animasyonda anlaşılır bir biçimde net, hızlı konuşabiliyorlardı. Ama diziyi dinlemeye kalkınca beynim sulanıyor resmen. Çok çok hızlı konuşuyorlar. Resmen harfleri yutuyorlar ağızlarında... O neeee

İletiTarih: 06 Nisan 2018 21:55
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Evet. iki bölümün büyük bir kısmı bitti. Artık kalite kontrolden geçiyor. Biraz didikliyorum. Bu yüzden gecikeceğini de (altyazı takibi yapan arkadaşlar bilir) belirttim. 3.bölüme geçtim ama tabi ilk iki bölüm bir iki güne bir aksilik olmazsa yayınlanacaktır.

Şimdiden bazı hatalarım ya da göremediğim bazı kelime ve cümle eksikleri olursa beni affedin. Ancak hatalarımın olduğunu görenler varsa bana hangi satırda hata yaptığımı söylesinler ki (bir örnekle) bir dahakine o aynı hatayı yapmayayım.

Görüşmek üzere. Gülücük

İletiTarih: 19 Nisan 2018 02:09
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum, arkadaşlar. Ama inanın kaliteli ve düzgün bir altyazı ile izlemenizi istedim. Zaten sizinde tahmin edeceğiniz gibi sosyal bir hayatım var ve elbette tüm günümü bu çeviriye adayamazdım. Boş vakitlerimde çevirmeye hep özen gösterdim. Hatalarım varsa şimdiden beni affedin.

İyi Seyirler.

NOT: Diğer altyazılar da en kısa sürede gelmesine ve kaliteli olmasına dikkat etmeye çalışacağım. Umarım anlayışla karşılarsınız.

Görüşmek üzere.

İletiTarih: 21 Nisan 2018 01:14
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
Ellerine sağlık. Saygılar
Dert etme, geç olsun, güç olmasın. Tekrar teşekkürler...

İletiTarih: 21 Nisan 2018 04:28
BenYenilmezim
Dünya Sineması
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
resim

İlk iki bölümde esrarengiz birini yakalayan tayfa ardından ordunun baskını ile neler olduğunu merak ederler ve tayfalarından olan Chris'i de alıp oradan uzaklaşırlar.

Karaya ayak basan esrarengiz bir kız ortaya çıkar. Ben adında bir genç bu kızı alıp mekanına götürür ama kız kısa zamanda oradan kaçar.

Bu kız kimdir? Nereden geldi ve ne yapıyor? Amacı ne?

İletiTarih: 21 Nisan 2018 06:34
En son BenYenilmezim tarafından 13 Mayıs 2018 00:20 tarihinde değiştirildi.
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 4398

Özel mesaj gönder
Ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 21 Nisan 2018 13:17
nephiliman

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Güzel bir dizi. Umarım çevirinizden sonra çok daha fazla ilgi görür.

İletiTarih: 22 Nisan 2018 20:29
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 43 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2019