Giriş Kayıt
Harry Potter Serisinin En İyi Filmi Sizce Hangisidir?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 25 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »

Harry Potter Serisinin En Beğendiğiniz Filmi Hangisidir?
Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)
25%
 25%  [ 163 ]
Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)
9%
 9%  [ 59 ]
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)
21%
 21%  [ 138 ]
Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
11%
 11%  [ 70 ]
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)
8%
 8%  [ 53 ]
Harry Potter ve Melez Prens (2009)
7%
 7%  [ 46 ]
Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (2010)
3%
 3%  [ 19 ]
Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)
12%
 12%  [ 80 ]
Toplam Oylar : 628 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
R3hab
Cinema mondiale
Editör


Kayıt: 01.01.2013
İletiler: 1777
Şehir: Tomorrowland
Yaş: 22 Boğa


twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 Harry Potter Serisinin En İyi Filmi Sizce Hangisidir?

Harry Potter Serisinin En İyi Filmi Sizce Hangisidir?


[Nedenini merak ediyoruz. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.]


resim


1-
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
2001
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Macera / Aile / Fantastik152 dk

Yönetmen: Chris Columbus
Harry Potter, muggle (büyücü yada cadı olmayan insanlar) amcası ve halasıyla sıradan ve zorluklarla dolu bir hayatı yaşarken, yılanlarla konuşabildiğinin, kızgınlık öfkesi sırasında eşyaları hareket ettirebildiğinin farkına varacaktır. Hogwarts Büyücülük...
7.6 (537,138 Oy)


Harry Potter, muggle (büyücü yada cadı olmayan insanlar) amcası ve halasıyla sıradan ve zorluklarla dolu bir hayatı yaşarken, yılanlarla konuşabildiğinin, kızgınlık öfkesi sırasında eşyaları hareket ettirebildiğinin farkına varacaktır. Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu'ndan kabul edildiğini belirten mektup ise hayatının sıradanlığını değiştirecektir. Artık o bir büyücü adayıdır.

2-
Harry Potter and the Chamber of Secrets
2002
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Macera / Aile / Fantastik161 dk

Yönetmen: Chris Columbus
Oldukça zor bir sene atlatan Harry Potter Hogwarts'daki 2. yılına büyük bir sevinçle başlar. Fakat okulda sırasıyla taşlaşan öğrenciler yüzünden günah keçisi olmuştur. Aslında yaz tatilinde kendisine görünen cin Dobby'nin yaptıkları ve söyledikleri...
7.4 (464,265 Oy)


Oldukça zor bir sene atlatan Harry Potter Hogwarts'daki 2. yılına büyük bir sevinçle başlar. Fakat okulda sırasıyla taşlaşan öğrenciler yüzünden günah keçisi olmuştur. Aslında yaz tatilinde kendisine görünen cin Dobby'nin yaptıkları ve söyledikleri onu etkilemiştir. Çünkü Dobby, Harry Potter'ın büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını söylemiştir. Dobby Harry ve arkadaşı Ron'un Okul trenine binmesini bile engellemiştir.
Harry Quidditch takımının değişmez arayıcısı olmuştur. Zaman ilerledikçe en yakın arkadaşlarından olan Hermione'nin taşlaşması ve Ron'un kızkardeşi Ginny'nin kaçırılması onu tuvalet hayaleti Mızmız Myrtle'a yönlendirmiştir. Fakat bundan önce Harry'nin eline geçen bir gizemli günlük olayların büyümesine yol açtı. Günlüğün sahibiyle günlükte esrarengiz konuşmalara imza atan Harry, kendisini Hagrid'in yıllar önce açmış olduğu sanılan Sırlar Odasında bulur. Sırlar Odasını son açan Tom Marvolo Riddle ismiyle okul kayıtlarına geçen Lord Voldemorttur. Basiliskle düello sonucu Harry, Ankakuşu yardımıyla sırlar odasından Ginny ile beraber çıkar, Gilderoy Lockhart'ın hafızasını kaybetmesi nedeniyle okulda Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersleri iptal edilir. Dönem Gryffindor binasının galibiyetiyle sona erer.

3-
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
2004
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Macera / Aile / Fantastik142 dk

Yönetmen: Alfonso Cuarón
Kötü Marge hala gece havada süzülmeye başladığında, Harry Hogwarts'daki 3. yılında neler olacağını düşünmeye başlar. "Hızır Otobüs"le yaptığı yorucu yolculuk onu Diagon Yolu'na getirir ve burada hapishane kaçkını Sirius Black'in kendisi...
7.9 (460,013 Oy)


Kötü Marge hala gece havada süzülmeye başladığında, Harry Hogwarts'daki 3. yılında neler olacağını düşünmeye başlar. "Hızır Otobüs"le yaptığı yorucu yolculuk onu Diagon Yolu'na getirir ve burada hapishane kaçkını Sirius Black'in kendisi için geldiğini öğrenir. Böylece yeni okul dönemi başlar. Hogwarts'ta Harry ve arkadaşları bir Hipogrif'e yaklaşmanın hassas sanatını, şekil değiştiren böcürtleri, hatta zamanda nasıl geriye gidileceğini ve patronus büyüsünü öğrenirler.
Lanete hizmet eden bir kişi kale duvarlarının içinde gizlenirken, ruh emiciler okulun üzerinde dolaşıp Harry'yi tehdit etmektedir ve Harry tüm bunlara karşı koymak zorunda kalır. Alfonso Cuarón'un yönettiği film ve J.K Rowling'in 3.kitabından uyarlanmıştır.

4-
Harry Potter and the Goblet of Fire
2005
Harry Potter and the Goblet of Fire
Macera / Aile / Fantastik157 dk

Yönetmen: Mike Newell
Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki dördüncü yılını konu alan Ateş Kadehi, bir yandan da en korkutucu serüvenine, kanlı canlı bir Lord Voldemort ile ilk yüzleşmesine tanıklık ediyor. Okuldaki dördüncü yıllında Harry sadece...
7.7 (460,532 Oy)


Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki dördüncü yılını konu alan Ateş Kadehi, bir yandan da en korkutucu serüvenine, kanlı canlı bir Lord Voldemort ile ilk yüzleşmesine tanıklık ediyor.

Okuldaki dördüncü yıllında Harry sadece Quidditch Dünya Kupası finalini, yerinde, izlemekle kalmayacak, bu kez iki rakip büyücülük okulunun en iyileriyle birlikte yıl boyu sürecek, ölümcül bir turnuvaya da katılacak.

5-
Harry Potter and the Order of the Phoenix
2007
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Macera / Aile / Fantastik138 dk

Yönetmen: David Yates
Beşinci öğrenim yılı için Hogwarts’a dönen Harry, büyücülerin büyük çoğunluğunun onun kötü Lord Voldemort’la karşılaştığını inkar ederek, Lord Voldemort’un döndüğü haberine kulak tıkamayı tercih ettiklerini görür. Hogwarts’ın saygın...
7.5 (426,507 Oy)


Beşinci öğrenim yılı için Hogwarts’a dönen Harry, büyücülerin büyük çoğunluğunun onun kötü Lord Voldemort’la karşılaştığını inkar ederek, Lord Voldemort’un döndüğü haberine kulak tıkamayı tercih ettiklerini görür. Hogwarts’ın saygın müdürü Albus Dumbledore’un kendisinin konumunu zayıflatarak yerine geçmek için Voldemort’un döndüğü yalanını söylediğini düşünen Sihir Bakanı okula Hogwarts müfettişi olarak Dolores Umbridge'i atar. Harry Potter'da Hermione'nin fikriyle kendisine inanan kişilere Voldemort'a karşı nasıl savunacaklarını İhtiyaç Odasında öğreterek, bu genç ve cesur büyücüleri kendilerini bekleyen olağanüstü savaşa hazırlar. Voldemort ile savaşları sırasında Sirius Black Bellatrix Lestrang tarafından öldürülmüştür.

6-
Harry Potter and the Half-Blood Prince
2009
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Macera / Aile / Fantastik153 dk

Yönetmen: David Yates
Harry Potter, Hogwarts'taki 6. yılında üzerinde "Bu kitap Melez Prens'e aittir." yazılı bir kitap bulur. Kitabın içindeki büyüleri ve Melez Prens'in kimliğini araştırmaya başlayan Harry, Dumbledore'un yardımlarıyla, düşmanı Voldemort ile son savaşa girmeden...
7.6 (391,641 Oy)


Harry Potter, Hogwarts'taki 6. yılında üzerinde "Bu kitap Melez Prens'e aittir." yazılı bir kitap bulur.

Kitabın içindeki büyüleri ve Melez Prens'in kimliğini araştırmaya başlayan Harry, Dumbledore'un yardımlarıyla, düşmanı Voldemort ile son savaşa girmeden önce onun geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlar.

Filmin yönetmen koltuğunda Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı da yönetmiş olan David Yates var. Filmin uyarlandığı, J.K. Rowling'in yazdığı serinin 6. kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens, ilk yayınlandığı gün dünya çapında tam 9 milyon satmıştı.

7-
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
2010
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Macera / Aile / Fantastik146 dk

Yönetmen: David Yates
Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`na dönmeyen Harry Potter, Dumblerdore`un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.Yanında, her zamanki gibi...
7.7 (398,692 Oy)


Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`na dönmeyen Harry Potter, Dumblerdore`un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.Yanında, her zamanki gibi Ron ve Hermione`yle, bir yandan Voldemort`tan ve onun Ölüm Yiyen`lerinden kaçarken bir yandan da Hortkuluklar`ı yok etmek, Ölüm Yadigarları`nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry, kendi geçmişiyle ilgili de pek çok şey öğreniyor.

8-
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
2011
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Macera / Dram / Fantastik130 dk

Yönetmen: David Yates
“Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2” Harry Potter film serisinin son macerası ve merakla beklenen son filmin ikinci bölümü. Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücüIük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit...
8.1 (658,427 Oy)


“Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2” Harry Potter film serisinin son macerası ve merakla beklenen son filmin ikinci bölümü.

Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücüIük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır ve artık hiçbir yer güvenli değildir. Bu arada, Lord Voldemort ile son karşılaşmasına gittikçe yaklaşan Harry Potter’ın en büyük fedakarlığı yapması gerekecektir. Herşey burada sona erecektir.

İletiTarih: 07 Mart 2018 21:59
En son R3hab tarafından 11 Mart 2018 16:12 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Serkan AydemirKayıt: 15.10.2011
İletiler: 477
Şehir: 유토피아


Özel mesaj gönder
Vay be anketi bile harika. Çok Mutlu

İletiTarih: 07 Mart 2018 23:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ceviriistegiKayıt: 05.03.2018
İletiler: 33Özel mesaj gönder
Bana göre azbakan tutsağı en iyi filmiydi.

İletiTarih: 07 Mart 2018 23:50
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
MantarinaKayıt: 16.07.2017
İletiler: 3

Yaş: 27 Yay


Özel mesaj gönder
Azkaban tutsağı gerçekten çok iyiydi.

İletiTarih: 08 Mart 2018 14:26
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
NaginiKayıt: 06.03.2018
İletiler: 1Özel mesaj gönder
Azkaban Tutsağı tabii ki de. Tartışılması bile komik.

İletiTarih: 08 Mart 2018 20:46
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
JBL
Eski Yönetici


Kayıt: 27.01.2009
İletiler: 102
Şehir: Tekirdağ
Yaş: 24 Akrep


E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Bence en iyisi Sırlar Odası. Odayı bulduğu zaman kapının açıldığı sahnede çok heyecanlanmıştım. Hala unutamıyorum o sahneyi... Çok Mutlu Aklıma geldikçe izlerim.

İletiTarih: 09 Mart 2018 02:12
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
overclockingKayıt: 17.01.2009
İletiler: 11
Şehir: AYDIN
Yaş: 43 Başak


Özel mesaj gönder
Bence de en iyisi Sırlar Odası ama neden değeri bilinmiyor bilmiyorum. Bir sürü esrarengiz şey var.
Günlük falan olayı var. Bence izleyenler tekrar izleyip, Sırlar Odası nı tekrar değerlendirilmeli.

İletiTarih: 09 Mart 2018 15:36
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
nothimmeKayıt: 24.08.2016
İletiler: 22

Yaş: 19 Koç


Özel mesaj gönder
Şimdi tekrar izleyesim geldi

İletiTarih: 09 Mart 2018 16:01
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
TheJoKeR
Yorumbaz


Kayıt: 03.12.2009
İletiler: 274
Şehir: İn To HeLL!...
Yaş: 27 Yengeç


twitter Özel mesaj gönder
Sırlar Odası en çok aklımda kalan olduğundan onu seçtim.Hepsi bir ayrı güzeldi. Saygılar

İletiTarih: 09 Mart 2018 20:21
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
DarkCrystalKayıt: 09.02.2017
İletiler: 4Özel mesaj gönder
Kitabı da en sevdiğim olan "Ateş Kadehi" derim ben; o turnuva heyecanı, gizemi ve finali harika gerçekten.

İletiTarih: 09 Mart 2018 21:37
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
111orbital111
Yorumbaz


Kayıt: 16.08.2012
İletiler: 39
Şehir: İzmir
Yaş: 31 İkizler


Özel mesaj gönder
Bence Azkaban Tutsağı'ydı, çünkü o filmden sonra Harry Potter filmlerine hayranlığım oldu.

Ama Ölüm Yadigarları Bölüm:2 Harry'nin Snap'i rüya düşünde izlediği sahne, tüm serinin en iyi sahnesiydi.

İletiTarih: 09 Mart 2018 22:19
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
iked
Yorumbaz


Kayıt: 20.08.2011
İletiler: 504
Şehir: Papatyanın Hışırdamadığı Mekan


Özel mesaj gönder
Azkaban Tutsağı film hakkındaki düşüncelerimi değiştirmişti.

İletiTarih: 10 Mart 2018 14:21
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
mAtesKayıt: 06.01.2018
İletiler: 3Özel mesaj gönder
Zümrüdüanka Yoldaşlığı diyeceğim sanırım.

İletiTarih: 10 Mart 2018 21:56
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Burhan GucluKayıt: 23.09.2012
İletiler: 63
Şehir: Ankara
Yaş: 25 Koç


twitter Özel mesaj gönder
Bu tür serilerde her zaman ilk filmi daha çok beğenirim ama birazcık Gary Oldman'ın da etkisiyle Azkaban Tutsağı diyorum. Gülücük

İletiTarih: 12 Mart 2018 02:06
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
vassagoking
Yorumbaz


Kayıt: 08.12.2014
İletiler: 10
Şehir: İstanbul
Yaş: 45 Başak


Özel mesaj gönder
İlk film en güzeliydi çünkü daha önce kimsenin görmediği, bilmediği koskoca bir evreni ortaya koydu. Karakterler, hikâye içinde hikâyeler hepsi çok özgündü. Bence Harry Potter filminin ilk bölümünün en can alıcı noktası, hikâye her ne kadar çocuklar için yazılmış olsa da, izleyici kitlesi olarak yetişkinleri daha çok etkiledi. Bence filmin gerçek sihri burada.

Bütün Harry Potter serisi çok güzel. Ancak yukarıda saydığım nedenler itibarıyla ilk film en güzeli.

İletiTarih: 12 Mart 2018 11:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 25 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018