Giriş Kayıt
Film izleme tercihinizi en çok etkileyen nedir?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 37 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »

Aile / Arkadaş
4%
 4%  [ 41 ]
Yorumlar
22%
 22%  [ 188 ]
Fragmanlar
9%
 9%  [ 76 ]
Favori Aktör/Aktris
17%
 17%  [ 145 ]
Favori Yönetmen
12%
 12%  [ 107 ]
Puanlar (Imdb,rotten tomatoes vs.)
33%
 33%  [ 275 ]
Toplam Oylar : 832 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
R3hab
Cinema mondiale
Editör

İletiler: 1713

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder

resim

Hepimiz bir filmi izlemeden önce biraz araştırma yapar ve ona göre izleriz. Tabi ki bazı istisna durumlar olabilir. Fakat bu araştırmalarınızda sizi filmi izlemeye en çok iten neden nedir? Bir filmi izlemeye karar vermenizin arkasındaki nedeni soruyoruz.

[Aile / Arkadaş: Aile ve Arkadaş önerisi olarak değerlendirimiştir. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.]

İletiTarih: 13 Şubat 2018 15:55
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
R3hab
Cinema mondiale
Editör

İletiler: 1713

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Benim için en etkili kaynak yorumlar oluyor. Ne kadar yorum varsa okumaya çalışıyorum. En sonunda tüm yorumlardan çıkarımlar yaparak ortak bir kanıya varıyorum. Buna göre de izleyip izlememeye karar veriyorum.

İletiTarih: 13 Şubat 2018 16:02
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
adze55
Müdavim

İletiler: 1140

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Favori yönetmen ve oyuncular da tercih nedenimdir ama en çok etkileyen imdb puanı oluyor.

İletiTarih: 13 Şubat 2018 16:32
alper1391

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
filmin yönetmeni ve oyuncuları tercihimde etkili oluyor. özellikle yönetmen..

İletiTarih: 13 Şubat 2018 16:59
No-One
Yorumbaz

İletiler: 40

Özel mesaj gönder
Beni en çok etkileyen içeriği oluyo filmin ,ele aldığı konu veya anlatış tarzı ; eğer sembolik ve alegorik bir dile sahipse daha ilgi çekici buluyorum ki bunda filmi izleyenlerin yorum ve eleştirileri de önemli bir yere sahip .Yani hakkında yazılıp çizilen bir filmse o filmi izleyenlerin görüşleri ,çok bilinmeyen bir eserse de konusu Saygılar . Yönetmen ,senarist veya oyunculara çok dikkat etmiyorum açıkçası . En az etkili olanlardan biri ise imbd puanı ki Hint filmlerinden dolayı oluşan imbd önyargımı aşamadım yıllardır Neutral

İletiTarih: 13 Şubat 2018 17:34
Ted
Müdavim

İletiler: 116

Özel mesaj gönder
Benim için bir çok etken mevcut örn;

IMDb, sinemalar.com, turkcealtyazi.org puanı ve oy sayısı.
*(Bir filme 20-50 arası oy geldiyse ve bu oylarda 1 ile 10 puanı verenler var ise o üyenin profiline girerim. Daha sonra hangi filmlere 1 ile 10 puan vermiş diye bakarım. O kişi 10 puanları tamamen aksiyona ve bilim-kurguya verip benim izleyeceğim romantik filme 1 puan vermişse o puanı dikkate almam ya da her izlediğine 10 ile 1 puan vermiş ise yine dikkate almam.)
Yönetmen, cast ve senarist
*(Oyuncular için sadece 1980 ve sonrası yapımlarda dikkat ediyorum.)
*(Yönetmenin ünlü olup olmamasına dikkat etmem. Daha önce emeği geçtiği tüm filmlere bir göz atarm.)
Filmin İçinde bulunduğu liste adı, liste içeriği ve önerilen filmler.

İletiTarih: 13 Şubat 2018 18:02
Neymar
Yorumbaz

İletiler: 495

twitter Özel mesaj gönder
Bence oyuncular,yorumlar ne olursa olsun eğer tarzını sevdiğim bir yönetmen varsa o filmi izlerim...

İletiTarih: 14 Şubat 2018 23:52
TheJoKeR
Yorumbaz

İletiler: 273

twitter Özel mesaj gönder
Önce favori Aktör/Aktris e bakarım .Sonra ne kadar sevdiğime bağlantılı olarak oy oranıyla ve türü ile ilişkilendirip izlerim yada izlemem.
Örnek verecek olursak Aja Naomi King çok severim fakat gidipte alttaki filmini izleme sebepleri ise komediyi kolay kolay sevmem + puanı düşük 6 küsür..He drama 6 küsür olsaydı kesin izlerdim.Buradada tür unsuru önplana çıkıyor.Kısacası hepsinin belli başlı önemi çok büyük.
The Rewrite
2014
The Rewrite
Komedi / Romantik107 dk

Yönetmen: Marc Lawrence
Bir zamanların ünlü ve ödüllü senaristi Keith Michaels, aradan geçen 15 yıl içerisinde hayatının tepetaklak oluşuna tanık olmuştur. Boşanan ve 50'li yaşlarına yaklaşan Keith, uzun yıllardır ses getiren yeni bir senaryo yazamadığı için maddi anlamda...
6.2 (15,528 Oy)

İletiTarih: 15 Şubat 2018 01:52
SounioN

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Metacritic,Rotten gibi yerler öncelikli baktığım yerler.IMDb son yıllarda güven vermemeye başladı bana.Hele son Black Panther de puan sabote edilme olayını görünce puanı pek dikkate almamaya başladım.Seçeneklerde yok ama senaristte film seçimlerinde oldukça etkili.

İletiTarih: 15 Şubat 2018 23:47
kymophobia
Müdavim

İletiler: 187

Özel mesaj gönder
O sırada izlediğim anime olmaması... =)

İletiTarih: 16 Şubat 2018 01:52
Nobunaga_Oda

İletiler: 112

Özel mesaj gönder
Film izleme tercihimi çoğunlukla oyuncu ve yönetmenler etkiliyor. Ama yanı zamanda filmin türü de etkili oluyor.
Puanlar ve yorumları dikkate almamayı tercih ediyorum. Çünkü insanı yanıltıyor benim beğenebileceğim bir filmi insanlar ağır şekilde eleştirip düşük puanlar vermiş olabiliyor. Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz.
Aynı şekilde aile ve arkadaş tavsiyesine de pek dikkate almam onlarda yanıltabiliyor sırf film oyuncusunu sevmediğinden dolayı filmi sana izlettirmeme imkanları olabilir.
Fragmana da pek güven olunmuyor. Tüm iyi sahneleri fragmanda toplayıp sonra filmin içi boş çıkabiliyor veya tam tersi sonuçta doğurabiliyor.

İletiTarih: 16 Şubat 2018 05:29
the_punisher
Yorumbaz

İletiler: 29

Özel mesaj gönder
Aslında benim için fragman hariç hepsi.

İletiTarih: 16 Şubat 2018 09:13
isvcnox

İletiler: 91

Özel mesaj gönder
dram gerilim filmleri dışında puan çok önemli değil.yorumlar ve yönetmen önemli.puanda da oylama sayısına bakarım yapımcı da önemli mesala hangi ülke yapmış yada hangi prodüksiyon warner bros,bad robot,country fox vs.bunun dışında müzik yapımcılar tanıdıksa ennio morricone,hans zimmer felan kısaca derinlemesine araştırrım işte

İletiTarih: 16 Şubat 2018 15:49
tylerrterry
Yorumbaz

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
Sitedeki puanı ve filmle ilgili yorumların genel dağılımı.Tabi bunlar favori yönetmenler ya da oyuncuların dışında olanlar için geçerli

İletiTarih: 16 Şubat 2018 17:32
CaglayanWade
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 218

Özel mesaj gönder
Çoğu zaman fragmanlar etkiliyor beni. Yorumlar da ondan sonra gelen bir faktör. Puanlamalar çok da umrumda olmaz. Bir de şöyle bir şey var; Sevdiğim bir tür ise ve fragmanı beğenmişsem puanlamalara ve yorumlara bakmadan izlerim.

İletiTarih: 16 Şubat 2018 17:46
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 37 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018