Giriş Kayıt
Manhunt Unabomber
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
pis metalci
Korku SinemasıKayıt: 07.04.2012
İletiler: 2691Özel mesaj gönder
 [Spoiler] Manhunt Unabomber

resim

İlk bölümü 1 Ağustos 2017 tarihinde Discovery Channel’da yayınlanan Manhunt Unabomber konusu bakımından biyografik bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Amerika’da bir dönem gerçekleştirdiği bombalı saldırılarla ünlenen Ted Kaczynski’nin yaşam öyküsü dizinin ana dinamiğini oluşturuyor. İlk sezonun 8 bölümden oluşması planlanırken, sonraki sezonların gelip gelmeyeceği net değil. Ancak mini-dizi formatıyla yayınlandığını belirtmek gerekir.

resim

izinin yaratıcısı ve baş senaristi olarak Andrew Sodroski ismini görüyoruz. Kendisinin içinde yer aldığı en önemli proje olduğunu söyleyebiliriz. 8 bölümün yönetmenliğini ise Greg Yaitanes üstleniyor. Yaitanes daha önce Banshee, House MD, Heroes gibi dizilerin yönetmen koltuğunda oturmuştu.

Dizinin yapımcı kadrosunda oldukça önemli isimleri görmekteyiz. Kevin Spacey bu isimlerden biri. Ayrıca Dana Brunetti (House of Cards), John Goldwyn (Dexter), Nick Schenk (Narcos) yapımcılar arasında bulunuyor.

Manhunt Unabomber Konusu ve Oyuncuları


Ted Kaczynski, 1978 yılından itibaren bombalı eylemlerine başlamış, doğaya zarar veren şirketleri kendi yöntemiyle cezanlandırmış anarşist bir eylemcidir. Bombalarını genellikle paket halinde yollamasından dolayı Unabomber lakabını almıştır. Son eylemi ise 1995 yılında gerçekleşecektir. Amerika’nın en büyük gazetelerini arayarak onlardan kendisinin yazdığı manifestoyu yayınlamasını isteyecek, eğer bu isteği geri çevrilirse bombalı saldırılara devam edeceğini beyan edecektir. Bu süreçte FBI ajanı Jim Fitzgerald’ın Ted Kaczynski’yi yakalayabilmek için ortaya koyduğu strateji de dizide anlatılıyor.


Manhunt Unabomber oyuncuları arasında dikkat çeken iki isim Paul Bettany ve Sam Worthington. A Beautiful Mind ve Avengers filmlerinden tanıdığımız Paul Bettany Ted karakterini canlandırıyor. Avatar, Hacksaw Ridge, Clash of the Titans filmlerinde kendisini izlediğimiz Sam Worthington ise FBI ajanı Fitzgerald’ı canlandırıyor.

Dizide ayrıca Katja Herbers (The Americans, The Leftovers), Jane Lynch (Glee), Trieste Kelly Dunn (Banshee) gibi oyuncular da rol alıyor.
Manhunt: Unabomber
2017
Manhunt: Unabomber
Suç / Dram60 dk

Yönetmen: Greg Yaitanes
Harvard profesörü Ted Kaczynski’nin üniversiteden ayrılıp bir dağ evine yerleştikten sonra mektup yoluyla gönderdiği paketlerle gerçekleştirdiği saldırıları ve on yedi yıl sonra dergilerin otuz yedi bin kelimelik manifestosunu yayınlamasını kabul etmesiyle...
8.2 (29,187 Oy)


Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Greg Yaitanes, Andrew Sodroski
Dizi Konusu: Biyografi, Suç
Diğer Oyuncular: Diesel Madkins, Will Murden, Rowan Bousaid, John Merical
IMDB: 8.0 (Puan değişebilir)

Manhunt Unabomber dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler bunlar. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

resim

Şimdi bitirdim,soluksuz izleniyor tavsiye ederim

listemedya

İletiTarih: 16 Ekim 2017 20:55
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018