Giriş Kayıt
Çılgın Hırsız 3 / Despicable Me 3 (25 Ağustos 2017)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
kuzeydebiryerKayıt: 23.08.2008
İletiler: 10726
Şehir: Düş Toprakları
Yaş: 40 Koç


Özel mesaj gönder
 Çılgın Hırsız 3 / Despicable Me 3 (25 Ağustos 2017)

Çılgın Hırsız 3
Despicable Me 3


VİZYON TARİHİ: 25 AĞUSTOS 2017

resim

Despicable Me 3
2017
Despicable Me 3
Animasyon / Aksiyon / Macera89 dk

Yönetmen: Kyle Balda, Pierre Coffin, Eric Guillon
Gru'yu tanıyorsunuz! Despicable Me filmlerinin baş kahramanı olan bu kel ve yetenekli kötü adamı en son bıraktığımızda iyilerin tarafındaydı. Büyük bir hata yapıp Balthazar'ı elinden kaçıran Gru için sıkıntılı günler başlayacak. İşinden kovulan...
6.3 (81,345 Oy)


FİLMDEN KARELER
FİLMİN KONUSU

Gru'yu tanıyorsunuz! Despicable Me filmlerinin baş kahramanı olan bu kel ve yetenekli kötü adamı en son bıraktığımızda iyilerin tarafındaydı. Büyük bir hata yapıp Balthazar'ı elinden kaçıran Gru için sıkıntılı günler başlayacak. İşinden kovulan ve aile hayatı da sallantıda olanan Gru'nun yardımına varlığından bile habersiz olduğu kardeşi Dru koşacak tabii tek bir şartla; suç dolu hayatına geri dönerse! Bakalım iki kardeş nasıl bir maceraya atılacaklar ve başlarına neler gelecek? Despicable Me 3, 30 Haziran'da vizyonda!

FİLMİN FRAGMANI
İletiTarih: 24 Temmuz 2017 16:24
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kuzeydebiryerKayıt: 23.08.2008
İletiler: 10726
Şehir: Düş Toprakları
Yaş: 40 Koç


Özel mesaj gönder
Yazan: MatthewMc

Çılgın Hırsız 3 / Despicable Me 3 (2017) Erken Film İncelemesi


resim

Çılgın Hırsız serisini severim. Özellikle de serinin ilk filmine bayılmıştım ve hem küçükler hem de yetişkinler için harika bir animasyon olduğunu düşünmüştüm. Devam filminin komik bölümleri olsa da genel itibariyle daha çok bir aile filmiydi. Ve Minyonlar filmi ise sadece çocuklara hitap ediyordu. Bu yüzden Çılgın Hırsız'ın üçüncü filmi çıktığında tam olarak ne düşüneceğimi bilmiyordum ama yine de izlemeye karar verdim. Çılgın Hırsız 3 hakkında söyleyebileceğim en iyi şey, Minyonlar filminden bir tık daha iyi olması. Ama genel anlamda bakılacak olursa Çılgın Hırsız 3, üçlemenin en kötü filmi çünkü yetişkinlere ve ailelere hitap etmekten ziyade bu film Minyonlar gibi çocuklar için yapılmış. Yani bu filmin var olmasının tek sebebi, stüdyoya fazladan para kazandırmak.

"80'li yıllarda başrolünde olduğu televizyon programıyla ünlü olmuş Balthazar Bratt, bir süreden sonra kötü olup dünyanın en büyük elmasını çalmaya karar verir. Bratt'i durdurmak için göreve atılan Gru ve Lucy, Bratt'i yakalayamadıkları için işlerinden kovulur ve bu haberi kızları Margo, Edith ve Agnes'e söylemeye karar verirler. Ama bu sırada da Gru, Dru adında bir ikiz kardeşi olduğunu öğrenir ve ailecek onun yanına giderler. Bu esnada da Lucy, Gru'nun kızlarına annelik yapmaya çalışıyordur. Ve aynı zamanda da Dru, Gru'yu yeniden kötü yapıp birlikte soygunlara atılmak istiyordur. Bu sırada da Gru'ya isyan çıkaran minyonlar, Gru'nun yanından ayrılıp şehirde olay çıkarıyorlardır. Ve aynı zamanda da Balthazar Bratt, kötücül planını geliştiriyordur..." Bu filmin en büyük sorununun şimdiden ne olduğunu anladınız mı? Evet, sorun senaryoda.

Hiç olmazsa Çılgın Hırsız 1 ve 2'nin düzgün bir amacı ve iyi bir mesajı vardı. Gru'nun kötülükten iyiye geçmesine ve nasıl bir ebeveyn olmaya çalıştığını görüyorduk. Ama Çılgın Hırsız 3 ise Minyonlar'ın gittiği yoldan gidiyor ve film süresi boyunca seyirciye bir ton olay verip saniyeler içinde noktadan noktaya atlıyor. Ben şahsen buna "Örümcek-Adam 3 Sendromu" diyorum. Örümcek-Adam 3 filminde ne yaşandıysa, aynı şeyler bu film için de geçerli. Çılgın Hırsız 3, sonu hiçbir yere varmayan bir seri olaydan ibaret sadece. Üstelik filmin süresi de (sondaki yazıları saymazsak eğer) 80 dakika olunca, hikaye çok hızlı ilerliyor ve bu esnada da senaryo ile yapılabilecek bütün iyi fikirleri yok ediyor. Mesela Gru ve Dru'nun neden ayrı büyütüldükleri hakkındaki hikayeden karakterler arasında duygusal bir bağ yaşanbilirdi. Ama film direk komediye geçip kısa süresini hemen bitirmeye çalışıyor. Bu yüzden de Çılgın Hırsız 3 seyirci üzerinde hiçbir etki bırakmıyor.

resim

Ama filmden nefret etmiş gibi görünmek istemiyorum, Çılgın Hırsız 3'ün iyi yanları elbette vardı. Animasyonun kalitesi her zamanki gibi çok iyiydi. Orijinal ses kadrosunu başarılı buldum, özellikle de Balthazar Bratt'i seslendiren Trey Parker, filmi alıp götürmüş resmen. Minyonların bu filmdeki rolünü de sevdim doğrusu. Çok ön planda değillerdi ve bu sayede ne zaman filmde görünseler bulundukları sahneyi çalıyorlardı (özellikle de hapishane bölümü çok eğlenceliydi). Yapılan bazı şakalar komikti, filmi izlerken güldüğüm bölümler oldu. Ayrıca film sıkıcı da değildi, hızlı ilerleyip hızlı bitiyor. Ve her zamanki gibi Pharrell, harika bir Soundtrack'e imza atmış.

Eğer şu ana kadar bütün Çılgın Hırsız filmlerini ve özellikle de Minyonlar filmini sevdiyseniz, Çılgın Hırsız 3'ü izlerken iyi vakit geçireceksiniz. Çocukların izlerken sıkılmayacağı, çerezlik bir seyirlik olmuş. Ama eğer serinin ilk 2 filminde olan samimi ve sürükleyici havayı arıyorsanız, bu filmde onu bulamayacaksınız. Kesinlikle kötü bir animasyon filmi değil ama serinin gidişatına bakılacak olursa, çok daha iyisi olabilirdi.
Puanım 10 üzerinden 6.

@MatthewMc
İletiTarih: 24 Temmuz 2017 16:26
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Taşındı: 12 Ekim 2017 15:17 - kuzeydebiryer tarafından
Taşındığı Forum: Vizyondaki Filmler > Gösterimden Kalkan Filmler
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018