Giriş Kayıt
Kıyamet Günü (Lo Imposible - 2012) - İnceleme
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
R3hab
Cinema mondiale
Editör


Kayıt: 01.01.2013
İletiler: 1874
Şehir: Tomorrowland
Yaş: 22 Boğa


twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 Kıyamet Günü (Lo Imposible - 2012) - İnceleme

Kıyamet Günü (Lo Imposible - 2012)


resimSenaryosu Sergio G. Sánchez, María Belón tarafından yazılan, yönetmen koltuğunda J.A. Bayona'nın otuduğu ve başrollerini Naomi Watts, Ewan McGregor ve Tom Holland'ın üstlendiği İspanyol filmidir. Tom Holland'ın çoğu kişi tarafından tanındığı filmlerden biri diyebiliriz Kıyamet Günü için. Kendisi şimdilerde namı diğer Spiderman rolünü canlandırmaktadır.

Gerçek hikayeden esinlenilerek oluşturulan filmin konusuna gelecek olursak;

Tayland'a tatil yapmaya giden Amerikalı bir ailenin 2004 yılında Hint Okyanusu'nda meydana gelen Tsunami faciasını birebir yaşamaları anlatılır. Film bir felaket filmi olarak karşımıza çıkıyor. Maria Belon ve ailesinin gerçek yaşam mücadelesini gözler önüne seriyor. Felaketin yanı sıra aile bağlarını ve bu bağların kuvveti de yansıtılmaya çalışılmıştır.

Tsunami sahnesiyle büyük övgüler alan filmde, bu sahne birçok tsunami videosunda da kullanılmıştır.
Naomi Watts'ın oyunculuğu gerçekten takdire şayandı. Tom Holland ise daha küçüklüğünden o muhteşem oyunculuğu hakkında belli sinyaller vermiştir.


resim


Tsunami sonrası yaşanan yaralanmaları, ölümleri, hastalıkları tüm çarpıcı gerçekleriyle göstermiş bir film. Filmi makyaj, görsellik, sahne olarak çok beğendim. Oyunculuklar bazında da yadsınamaz bir yeri var. Eleştirime gelecek olursam gerçekten filmin 2. yarısında senaryo biraz sönük kalmış. İlk yarıda ki heyecan ve özgünlük yerini biraz da olsa klişelere bırakmış denebilir. Fakat yine de buram buram kalite kokan bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Bu zamana kadar çok fazla tanınmamış bir yönetmenin ellerinden iyi bir film çıkmış.

İlk sahneleri harici drama yönelik bir film olmuş. Dramı derinliklerde hissediyorsunuz. İstenilse abartılabilirmiş fakat Bayona'nın inanılmaz dengesine hayran kaldım. Film sonlara doğru ise felaketi atlatan ailenin psikoloji durumuna bir göz atmış. Bu denli bir olay sonucu ailenin içinde bulunduğu hal görülmeye değerdi.

resim


Özetleyecek olursak meydana gelen bu facia tek bir ailenin gözünden anlatılmak istenmiş. Sonuçta gerçek bir hikaye olduğu için dallandırılıp uzatılmamış. Akılda kalanlar ise Tom Holland ve Naomi Watts'ın muhteşem oyunculukları ve minimum efektlerle gerçekliği artırılmış olağanüstü Tsunami sahnesi...

Lo imposible
2012
Lo imposible
Dram / Tarihi / Gerilim114 dk

Yönetmen: J.A. Bayona
Maria ve Henry 3 çocuklarıyla birlikte kış tatillerini geçirmek için Tayland'a giderler. Bu tropik cennete birkaç gün keyifli vakit geçirmek isteyen aile, 25 Aralık gecesi düzenlenen Christmas partisine gider ve bolca eğlenirler. Ertesi sabah havuz keyfi yaptıkları...
7.6 (175,508 Oy)


Kesinlikle kaliteli ve başarılı bir yapımdı. İzleyip görmeniz gerek. Saygılar

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 16:48
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2019