Giriş Kayıt
Ailemizin 10. Yılı Kutlu Olsun
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 24 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2
Yazar Mesaj
g.c.
Sinefil Grubu

İletiler: 2542

Özel mesaj gönder

Dile kolay neredeyse 9 yıl geçmiş. O zamanlara geri döndüğümüzde torrentlerden film indirmeyi yeni öğrenmiş, bittorrent, vuze, bearshare ile haşir neşir olur iken,(download grafik çubuğunu izler, hızı 100ü gördüğünde sevinçten ağlayacak gibi olurdum) "iyi film" arayışında bir üniversite ergeninin yolu tesadüfen buraya düşer. Sonrası malum...

İzleme Listesi (1195)

Eğer TA ile tanışmamış olsaydım, izleme listem çok daha küçük ve içeriği çok daha yavan olur idi.

Bu vesile ile sinema alanında gelişimime katkıda bulunana herkese teşekkürü es geçmeyelim. Saygılar

Daha dolu dolu, daha hoşsohbet, daha kaliteli bir TA dileklerimle nice onyıllara...

İletiTarih: 01 Haziran 2017 09:28
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kurt_thewolf

İletiler: 9495

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aslında nereden başlanır konuşmaya, üzerinden geçen bu 10 yılın ardından... hiç bilmiyorum. Domain yaşı olarak bakarsak aslında 2 ay sonra 10. yıl bitiyor ve 11. yılımıza adım atıyoruz. Onca yaşanmışlıklarla geçen yılların çift basamaklı sayılarla ifade edildiği, ama bizim nezdimizde yaşamımızın bir parçası olarak akıp giden koca bir 10 yıl...

Buraya kayıt olduğum tarih 08.01.2008. Ama ben bu bilgiyi profilimin altında yazdığı için biliyorum. Yoksa kayıt olma anıma ait herhangi bir anı yok kafamda. Sanki ezelden beri hep varmış ve ben de zaten daimi üyesiymişim gibi geliyor. Daha kaba bir hesap yapıp yaştan konuya girersek şu ana kadarki hayatımın 1/3'ün de TA varmış.

Mesela TA'nın ilk yıllarında forum yoktu. Daha sonraları talep doğrultusunda açılmıştı. Kayıt tarihim fosil yıllarında olsada beni bu aileye aktif olarak katılımımı sağlayan o zamanki yönetim hatta o yönetimdeki dostum Marvel'dır. O zamanlar kullanıcı adı daha değişikti. Çok değişikti hatırlayamadım şimdi. yakaladım Çevirmen olarak girdiğim bu ailede o kadar güzel şeyler yaşadım ki, inanın gözlerimin önüne gelen her bir anıyı yazacak olsam kitap yazmam gerekirdi. İlk katıldığım TA buluşması mesela... Eski ve belki de gelmiş geçmiş en iyi yöneticilerimizden biri olan Pre Ariant ( O zamanki adı Avram Kapulu), o zamanki çevirmenlerimizden ashram, çevirmen-AKG-müdavim üçlemesinde dolanıp duran ve zıplamalarıyla bilinen Müjdat, buluşmaya özel konuk kontenjanından girerek yaptığı Tanrı'nın eli hareketi ile buluşmaya damgasını vuran OP (Otomatik Portakal)... Bu buluşma Ankara'daydı ve ben Mersin'den kalkıp gelmiştim. Çok güzel ve değişik duygulardı yaşadıklarım. Bir aile gibiydi. Hâlâ da o duyguları hissetmek işin en güzel tarafı zaten.

Bir sürü dost ile reelde görüşme fırsatı buldum. Aynı düşünce etrafında birleşen insanların mutluluğunu yaşadım o dostlarla. Bazen bir tiyatro oyununda iken reelde hiç görmediğimiz başka bir dostun doğum gününü kutladık mesela.

Bazen kendimizle dalga geçtik.

Bazen de yönetim kadememizi gruplara ayırıp kendi aramızda savaştırdık... hahahahaha

Kısacası çok güzel dostluklar biriktirdim bu ailede. Bu güzel dostluklarla birlikte ailemizin gelişmesi ve büyümesini de izledim. Yedinci sanat hakkında bilgi sahibi oldum ki, sahip olunan bu bilgiler insanın dünyaya karşı bakış açısını etkileyen muazzam bilgilerdi. Bu aileye emeği geçen her üyeden, eski yeni fark etmeden yöneticilik görevi yapan dostlarıma, çevirileri ile hem ailemize hem de izleyicilere katkıların en büyüğünü veren çevirmenlerimize, yapım sayfalarına o yapımla ilgili ufak da olsa bilgi veren yorumbazlarımıza, gözden kaçırdığımız filmleri bizlere kazandıran ve sinema hakkında bilgilenmemizi sağlayan sinefillerimize, forumda her türlü haber ve bilgiyi paylaşıp farkındalık oluşturan müdavimlerimize, yükledikleri ve senkronladıkları altyazılarla izleyicilerimizi altyazısız bırakmayan güvenilir yükleyicilerimize, altyazılarımızı bir düzene sokan onay ve kalite grubunda görev yapmış ve halen yapmakta olan cefakâr arkadaşlarımıza, sinemasal tarafımızın can damarı olan azimkâr editör dostlarımıza ve son olarak da hepimizi buluşturan bu sıcak ailenin temellerini atan sevgili Webmaestromuz bozUNtu'ya tek tek teşekkürlerimi sunarım. Saygılar

Şu an pek çok üyeye sanki sitemiz hep bu haliyle kurulmuş, hep böyle var olmuş gibi gelebilir. Ama ilk başladığı haline bakıldığında ailemizin nerelerden bu noktaya ulaştığını daha iyi anlayabiliriz. Hıhı

Sene 2007

İletiTarih: 01 Haziran 2017 15:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
st. forester
Kontrol Grubu

İletiler: 1170

Özel mesaj gönder
Her şeyiyle 10 numara site.

Daha nice 10 yıllar dilerim.
resim

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 02:20
galiba

İletiler: 421

Özel mesaj gönder
Emegi gecen herkese tesekkurler, nice yillara! Saygılar

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 03:52
CaglayanWade
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 220

Özel mesaj gönder
Kuruluşundan itibaren kayıt olmasam bile sürekli hayatımda olan bir siteydi.

Bir gün kayıt olmaya karar verdim. İyi ki vermişim. Nice 10 yıllara!

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 06:49
herwins

İletiler: 13

Özel mesaj gönder
nice yillara! Emeği gecen herkese teşekkurler...

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 18:58
aydin1972

İletiler: 837

Özel mesaj gönder
« herwins » yazdı:
nice yillara! Emeği gecen herkese teşekkurler...

« herwins » yazdı:
nice yıllara. Heyoo

Maşallah 5. yıl 10. yıl demeden hepsini kutlamışsınız hahahahaha
Forumda ilginizi çekebilecek daha çok konu bulabilirsiniz
Saygılar

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 23:03
herwins

İletiler: 13

Özel mesaj gönder
« aydin1972 » yazdı:
Maşallah 5. yıl 10. yıl demeden hepsini kutlamışsınız hahahahaha
Forumda ilginizi çekebilecek daha çok konu bulabilirsiniz
Saygılar

derdimi anlamışsındır heralde dostum Wink

İletiTarih: 28 Ağustos 2017 23:40
haruntt

İletiler: 34

Özel mesaj gönder
kurucu üye hangisi acaba?

İletiTarih: 29 Ağustos 2017 01:58
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 24 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018