Giriş Kayıt
Genius - 2017
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
pis metalci
Korku SinemasıKayıt: 07.04.2012
İletiler: 2691Özel mesaj gönder
 Genius - 2017

resim

National Geographic kanalının yeni dizisi Genius, her sezon ünlü bilim insanlarının ve mucitlerin hayatlarını konu alacak ve 25 Nisan’da ilk bölümü yayınlanacak. Biyografi-dram tarzındaki dizinin ilk sezonunda hayatını konu alacağı bilim insanı ise ünlü fizikçi “Albert Einstein” olacak.

Walter Isaacson’nın biyografi tarzındaki “Einstein: Yaşamı ve Evreni” isimli kitabından uyarlanacak dizi, bizlere sadece Einstein’ın bilimsel çalışmalarını aktarmakla kalmayıp aynı zamanda kişisel hayatını da ekranlara getirecek. Çalkantılı bir hayatı olan Einstein’ın, çocukluk zamanından itibaren tüm yaşamı 10 bölümlük dizi içerisinde incelenecek.

Ünlü fizikçinin, babası ile olan mücadelesi ve zorlu evlilik hayatı gibi kişisel yaşamının yanında, atom ve evrenin gizemlerini aydınlatan bilimsel çalışmalarının da ekranlara yansıtılacak olması bilim severleri heyecanlandırmaktadır.

İzafiyet teorisinin formülleştirilme süreci etrafında dönecek dizide, Albert Einstein'a dizide hayat verecek kişi ise ünlü oyuncu Geoffrey Rush olacak ve dizinin ilk bölümünün yönetmen koltuğunda ise ünlü matematikçi John Nash’in hayatını konu alan “Akıl Oyunları” filminin yönetmeni Ron Howard oturacak.

Genius
2017
Genius
Biyografi / Dram / Tarihi43 dk

Yönetmen: Kenneth Biller, James Hawes, Kevin Hooks
Einstein’ın başarılarını ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlatan “Deha”, öğretim görevlisi pozisyonlarında yer almayı başaramayan, doktoraya kabul edilmeyen fakat hayal gücü kuvvetli ve isyankar olan bir patent görevlisinin nasıl evrenin ve atomun...
8.4 (13,108 Oy)


Fizikist

İzleyin ,izlettirin.

İletiTarih: 30 Mayıs 2017 21:53
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018