Giriş Kayıt
The Get Down
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Abaddon
Emektar


Kayıt: 06.02.2009
İletiler: 690
Şehir: Shire


Özel mesaj gönder
 [Tanıtım] The Get Down
Tanıtım 22 dakika'dan -pirate-ye aittir.

resim


The Get Down
2016
The Get Down
Dram / Müzik / Müzikal52 dk

Yönetmen: Ed Bianchi, Baz Luhrmann
Ünlü yönetmen Baz Luhrmann'ın dizisi The Get Down, punk, disco ve hip-hop'un müzik piyasasını sallamaya başladığı 1970'li yıllarda geçecek ve South Bronx gençlerinin piyasadaki müzik anlayışını nasıl değiştirdiğini konu alacak. | Gönderen: Aquamarine...
8.4 (18,731 Oy)Alıntı:
Netflix’in 12 Ağustos’ta izleyici ile buluşturduğu, şu ana kadarki en yüksek bütçeli dizisi olduğu iddia edilen, son bombası The Get Down‘ın tanıtımına hoş geldiniz.Tür: Drama, Dönem Draması, Müzikal, Suç

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon – 12 Bölüm

Onay Durumu: 2. sezon onayı almadı henüz. (İlk sezonun 6 bölümlük ilk yarısı 12 Ağustos’ta yayınlandı, kalan 6 bölüm ise 2017 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak.)

Süre: İlk bölüm 93 dk., diğer bölümler 52-64 dk. arası.KONUAlıntı:
Diziyi sahne adıyla Mr. Books, asıl adıyla Ezekiel karakteri 1996 yılında New York’ta hınca hınç dolu bir kalabalığa konser verirken açıyoruz. Rap şarkılarında 1977 New York’unu bozulmuşluğuyla, yozlaşmışlığıyla betimlerken, o yollarda özel hayatında olup biten iyi, kötü her şeyi de mikrofona döküp kalabalığı coşturuyor Ezekiel. Bundan sonra da ara ara kendimizi 1996 yılında Mr. Books’u dinlerken bulsak da hikayemiz 1977 New York’unda Ezekiel ve arkadaşlarının başından geçenlere, hayallerine ve hayal kırıklıklarına odaklanıyor.

Ezekiel ve arkadaşları, New York’ta siyahi ve Latin vatandaşların ağırlıklı olarak yaşadığı kenar semtlerden (gettolardan) biri olan Bronx’ta yaşamaktadır. Bronx, suç oranları ve yozlaşmışlık bakımından Harlem‘e rakip konumundadır o yıllarda. Ama Bronx; Harlem’e oranla daha fazla hırpalanmış, daha fazla yağmalanmış durumdadır. Bronx’ın orta yaşlı ve yaşlı insanları, semtin bu bitikliğine gençlere oranla daha fazla duyarsızlaşmış ve adapte olmuşken, genç nesil arasında bir başkaldırış ruhu, hip hop ruhu semti ele geçirmiş durumdadır. Çetelerin, uyuşturucu ticaretinin, fuhuşun, sigorta dolandırıcılığının, yıkım ve yağmalamaların, cinayetlerin cirit attığı bu ölü semtte genç nesil, rap müzik, grafiti sanatı, break dans, DJ’lik tutkusu ve disko sevdası ile nefes alıp kendini bulmaktadır. Dizimiz de işte herkesi ele geçirmeye başlayan bu hip hop ruhunu Ezekiel ve arkadaşları aracılığıyla bize aktarmaya çalışıyor.KARAKTERLER


resimAlıntı:
Ezekiel Figuero/Zeke/Mr. Books (Justice Smith):

Kelimelerle arası çok iyi olan, gelecek vaat eden genç bir rapçi. Ayrıca çok da iyi piyano çalıyor. Zeki, yetenekli, hırslı, azimli, mücadeleci, çabuk gaza gelen, doğru bildiği yolda ilerlemekten vazgeçmeyen, bu dünyaya kendi izini bırakmaya kararlı bir genç. Annesi rahmetli olmuş, teyzesi ve onun erkek arkadaşının yanında yaşıyor. Küçüklüğünden beri Mylene’e aşık. Ama bir o kadar da müziğe aşık. Sonunda Mylene’e açılıp aşkına karşılık almaya başladığı bir dönemde bir yandan da yeni tanıştığı Shaolin Fantastic ile diğer aşkı olan müziğin peşinden koşmaya başlayınca bu 2 aşkı arasında dengeyi tutturamadığı ve ani elektriklenmelere sebebiyet verdiği zevkli ve yorucu bir sürecin içine düşüyor. Mylene ile beraber Bronx’tan çıkıp, Manhattan’a yerleşip beraberce başarılı bir müzik kariyeri ile bezeli bir hayat yaşamak, Ezekiel’in en büyük hayali.resim


Alıntı:
Mylene Cruz (Herizen F. Guardiola):

İnanılmaz bir sese ve yeteneğe sahip Mylene, şarkı söylemeyi çok seviyor. Bir gün tıpkı idolü Donna Summer gibi bir disko kraliçesi olmanın hayallerini kuruyor. Şimdilik babasının vaizliğini yaptığı kilisede kilise korosuyla beraber dini şarkılar söylemekle yetiniyor; ama yakaladığı her fırsatta hayalinin peşinden koşmaktan vazgeçmiyor. Babası bu hayaline şiddetle karşı çıkıp, annesi nispeten daha ılımlı davransa da bu yolda aileden en büyük destekçisi amcası Francisco Cruz oluyor. Ezekiel ile kankaları Regina ve Yolanda da bu hayalini gerçekleştirme konusunda Mylene’in en büyük destekçileri arasında yer alıyor.

Hırslı, mücadeleci, inatçı, insanları sesi, şarkı söyleyişi, fiziği, gülüşü ve sempatikliği ile kolayca büyüleyebilen bir genç kız.
resim


Alıntı:
Shaolin Fantastic/Shao (Shameik Moore):

Sokakların çocuğu. Bronx’ın en popüler diskosu Les Inferno’nun karanlık işler de yapan sahibesi Fat Annie’nin göz bebeği. Heyecan arayan, atletik biri, artistik ve spektaküler hareketlere sahip çok iyi bir koşucu. Kıskanç, öfkeli, sağı solu belli olmayan, eksantirik, esrarengiz, suça meyilli, hedefe giden yolda her yol mübah anlayışına sahip bir genç. Bir gün idolü olarak gördüğü Grandmaster Flash gibi başarılı bir DJ olmak en büyük hayali.

Mylene’i Ezekiel için bir dikkat dağıtıcı olarak gördüğü için ona güvenmiyor ve ters davranıyor. Ama içten içe büyük kıskançlık duyduğu hal ve hareketlerine yansıyor.

İletiTarih: 23 Ağustos 2016 13:08
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018