Giriş Kayıt
Yunus Emre Aşkın Yolculuğu
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
McFly
Müdavim

İletiler: 12089

Özel mesaj gönder
 [Tanıtım] Yunus Emre Aşkın Yolculuğu
Yunus Emre Aşkın Yolculuğu

resim

1321 yılında Eskişehir’de doğan Yunus Emre Tasavvuf şiirinin öncüsüdür. Yaratılan severiz Yaratan’dan ötüsü sözü ile kalplere kazınmış Yunus Emre 1991 yılı Unesco tarafından Yunus Emre yılı olarak kabul edilmiştir.

Allah aşkını kalbine kazımış olan Yunus Emre’nin hayatı anlatılacak dizi izleyicilere çok farklı duygular yaşatmaya hazırlanıyor.

Ramazan Boyunca Hafta İçi Her Gün 22:00'de TRT 1'de.

Not:Yayınlanan bölümler youtube da trt aracığıyla paylaşılıyor.

İletiTarih: 24 Haziran 2015 23:45
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
frkn66

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Dizi Şahane Mutlaka İzleyin

Ben de heyecanla izliyorum. Sitede puanlaması daha açılmamış ama ben bu dizinin Türk dizi tarihinde önemli bir yer edinmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü konunun işleniş biçimi, dekorlar, cast bu işe çok emek verildiğini gösteriyor. En başta hikaye çok özenle derlenmiş. Yer olarak Yunus Emre'nin hayatının geçtiği Nallıhan seçilmiş. Dizide buram buram Selçuklu kokusu alıyorsunuz. En beğendiğim yanı ise küçük ayrıntılara bile önem verilmiş mesela Konya Karatay Medresesi aslına tıpatıp benzetilmiş, tekke düzeni orijinale uyumlu olmuş. Velhasıl bence kaçırmayın izleyin. Yunus Emre gibi medeniyetimizin önemli bir değerini bize tanıtan ve sevdiren bu işte emeği geçen herkese teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 06 Temmuz 2015 00:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
McFly
Müdavim

Özel mesaj gönder
Hasret Sona Eriyor !
"Aşkın Yolculuğu" Yunus Emre Geliyor !
Yeni Sezon 2.Tanıtımı İle "Aşkın Yolculuğu" Yunus Emre 19 Ocak Salı Günü 20.00'de ‪#‎TRT1‬'de

İletiTarih: 08 Ocak 2016 14:19
McFly
Müdavim

Özel mesaj gönder

İletiTarih: 10 Ocak 2016 09:25
rekmox

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
Guzel bir calismaya benziyor. Merakla bekliyoruz.. Gülücük

İletiTarih: 21 Şubat 2016 02:45
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018