Giriş Kayıt
En iyi veya en çok beğendiğiniz korku filmleri nelerdir?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
the_aviator

İletiler: 54

Özel mesaj gönder
 En iyi veya en çok beğendiğiniz korku filmleri nelerdir?

Arkadaşlar uzun zamandır doğru düzgün korku filmleri çıkmıyor o yüzden bende bi konu açayım dedim bu konumda bu forumdaki ilk konum oldu hayırlısıyla...

Tadına doyamadığınız ve tekrar izlemeye korktuğunuz veya sizi çok etkileyen korku filmerini burada yayınlayalım hem belki içinden izlemediğimiz filmlerde vardır ...

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Açılışı da ben yapayım dedim virabismillah yakaladım

İletiTarih: 11 Haziran 2013 22:41
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
the_aviator

Özel mesaj gönder
açılışı yapamamışım daha öğrenemedim

Milla jovovich in 4. tür adlı filmi gizem ve korku karışımı izlenebilecek filmlerden biri tavsiyemdir gece vakti ve yalnız izlemeniz dileğiyle ....

The Fourth Kind
2009
The Fourth Kind
Gizem / Bilim-Kurgu / Gerilim98 dk

Yönetmen: Olatunde Osunsanmi
Alaska'nın Nome bölgesinde 1960'lı yıllardan bu yana insanlar hiçbir iz bırakmadan kaybolmaktadır. Daha önce FBI ajanları bu bölgede araştırma yapmışsa da, insanalrın nasıl kaybolduğu gizemi çözülememiştir. Psikayatrist Dr. Abigail Tyler, hastalarının...
5.9 (69,867 Oy)

İletiTarih: 11 Haziran 2013 22:45
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Mert Yıldız
Amerikan Sineması
Çevirmen

İletiler: 944

facebook twitter Özel mesaj gönder
Bir sinemasever olarak " korku " diye bir tarz pek seçemiyorum açıkcası. Zaten genelde o türler hep korku - gerilim olarak gösteriliyor ve sadece gerilim var. Eğer normal korku faktörü istiyorsan;

Paranormal Activity
Rec
V/H/S
Mezar Buluşmaları

vs. filmler etkili olabilir. Daha çok Supernatural kısma giren filmler yani. Hayaletli vs.
Korku faktörü benim anladığım kadarıyla bunlarda var çünkü ben bir tek bunlardan korktum Gülücük

Korku - gerilim tarzına gelirsek trilyon tane film vardır öyle. Ama en iyileri bana göre;

Testere Serisi
Teksas Katliamı Serisi
Korku Kapanı
Ölüm Çiftliği
Koleksiyoncu
Kuzuların Sessizliği
Hannibal

bu tarz filmler iyidir. Ama bu tarzın en iyilerinden olan " Kuzuların Sessizliği " ve " Teksas Katliamı " adlı filmleri gerçekten izlemelisin.

( Not : Belki bu tarzda daha iyi filmler vardır ancak benim izlediklerimden örnek verdim. )

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:26
Neymar
Yorumbaz

İletiler: 496

twitter Özel mesaj gönder
The Ring
2002
The Ring
Korku / Gizem115 dk

Yönetmen: Gore Verbinski
Karanlık imgelerle dolu bir video-kaset. Video-kasedi izleyenler 7 gün içinde gizemli bir şekilde ölüyorlar. Gazeteci Rachel Keller da dört gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar veriyor ve kaseti bizzat izliyor. Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte...
7.1 (297,344 Oy)

Biri korku filmi deyince aklıma ilk gelen film The Ring(Halka)

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:32
eriCartman

İletiler: 2653

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Gerçekten güzel örnekler verilmiş.Ben son zamanlarda izlediğim,hoşuma giden bir film söylüyorum. Saygılar
Evil Dead
2013
Evil Dead
Fantastik / Korku / Gerilim91 dk

Yönetmen: Fede Alvarez
Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir. Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki...
6.5 (146,074 Oy)

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:37
En son eriCartman tarafından 11 Haziran 2013 23:51 tarihinde değiştirildi.
the_aviator

Özel mesaj gönder
« MrPublicEnemy » yazdı:
Bir sinemasever olarak " korku " diye bir tarz pek seçemiyorum açıkcası. Zaten genelde o türler hep korku - gerilim olarak gösteriliyor ve sadece gerilim var. Eğer normal korku faktörü istiyorsan;

Paranormal Activity
Rec
V/H/S
Mezar Buluşmaları

vs. filmler etkili olabilir. Daha çok Supernatural kısma giren filmler yani. Hayaletli vs.
Korku faktörü benim anladığım kadarıyla bunlarda var çünkü ben bir tek bunlardan korktum Gülücük

Korku - gerilim tarzına gelirsek trilyon tane film vardır öyle. Ama en iyileri bana göre;

Testere Serisi
Teksas Katliamı Serisi
Korku Kapanı
Ölüm Çiftliği
Koleksiyoncu
Kuzuların Sessizliği
Hannibal

bu tarz filmler iyidir. Ama bu tarzın en iyilerinden olan " Kuzuların Sessizliği " ve " Teksas Katliamı " adlı filmleri gerçekten izlemelisin.

( Not : Belki bu tarzda daha iyi filmler vardır ancak benim izlediklerimden örnek verdim. )

Evet dostum haklısın benim de beğendiklerim içinde var " Kuzuların Sessizliği " ve " Teksas Katliamı " en çok etkileyenler arasında ama sıradışı sadece korkunun baş gösterdiği filmler çok az ve çoğuda belli bi yerden sonra bayıyor mesela paranormal activity bana çok saçma geliyor bi türlü etkileyemedi beni yazdığın diğer filmleri izlemedim sıralamaya koydum en kısa zamanda izleyecem inşallah tavsiyen için teşekkürler ....

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:45
the_aviator

Özel mesaj gönder
« eriCartman » yazdı:
Gerçekten güzel örnekler verilmiştir.Ben son zamanlarda izlediğim,hoşuma giden bir film söylüyorum. Saygılar
Evil Dead
2013
Evil Dead

Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir. Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki...
6.5 (146,074 Oy)

bunu yazdığınız iyi oldu bi bakayım nasıl bişeymiş ... Hehehehe

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:47
Mert Yıldız
Amerikan Sineması
Çevirmen

« sanalboy » yazdı:
Evet dostum haklısın benim de beğendiklerim içinde var " Kuzuların Sessizliği " ve " Teksas Katliamı " en çok etkileyenler arasında ama sıradışı sadece korkunun baş gösterdiği filmler çok az ve çoğuda belli bi yerden sonra bayıyor mesela paranormal activity bana çok saçma geliyor bi türlü etkileyemedi beni yazdığın diğer filmleri izlemedim sıralamaya koydum en kısa zamanda izleyecem inşallah tavsiyen için teşekkürler ....

Rica ederim, sana tavsiyem eğer gerçekten korkmak istiyorsan, filmin içine girmeye çalış. Ses yüksek olsun ve odaklan. Gerçekten öyle bir korku hissi veriyor. Mesela, ben Paranormal Activity 4'ü izlediğimde gece 3'tü, karanlıkta ve sessizlikte izledim, filmin finalinde yerimden zıpladığımı ve yatakta titrediğimi hatırlıyorum Çok Mutlu ama dediğim gibi konsantre olman lazım.

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:54
Mert Yıldız
Amerikan Sineması
Çevirmen

« eriCartman » yazdı:
Gerçekten güzel örnekler verilmiş.Ben son zamanlarda izlediğim,hoşuma giden bir film söylüyorum. Saygılar
Evil Dead
2013
Evil Dead

6.5 (146,074 Oy)

Bu tarz filmler 5 ila 6 arası puan alsa izlenebilir demektir ki bir korku - gerilim tarzı filme 7 puan oldukça iyi bence. Bende hemen listeme alıyorum.

İletiTarih: 11 Haziran 2013 23:56
porcelaindoll

İletiler: 43

Özel mesaj gönder
Alıntı:
önceliğim budur kesinlikle daha devam etse kalp krizi geçircektim

Sinister
2012
Sinister
Korku / Gizem / Gerilim110 dk

Yönetmen: Scott Derrickson
Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür....
6.8 (197,743 Oy)

2.ci olarak saçma gelebilir ama hiçbir kuvvet bana daha da bu filmi izletemez

The Ring
2002
The Ring
Korku / Gizem115 dk

Yönetmen: Gore Verbinski
Karanlık imgelerle dolu bir video-kaset. Video-kasedi izleyenler 7 gün içinde gizemli bir şekilde ölüyorlar. Gazeteci Rachel Keller da dört gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar veriyor ve kaseti bizzat izliyor. Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte...
7.1 (297,344 Oy)

İletiTarih: 12 Haziran 2013 00:10
the_aviator

Özel mesaj gönder
« MrPublicEnemy » yazdı:
Rica ederim, sana tavsiyem eğer gerçekten korkmak istiyorsan, filmin içine girmeye çalış. Ses yüksek olsun ve odaklan. Gerçekten öyle bir korku hissi veriyor. Mesela, ben Paranormal Activity 4'ü izlediğimde gece 3'tü, karanlıkta ve sessizlikte izledim, filmin finalinde yerimden zıpladığımı ve yatakta titrediğimi hatırlıyorum Çok Mutlu ama dediğim gibi konsantre olman lazım.

4. türde onu denemiştim evde de yalnız olduğumdan hemen uyumuşum Çok Mutlu korkuda ...
bunu tekrar denemeyi düşünüyorum bakalım ne olacak Çok Mutlu

İletiTarih: 12 Haziran 2013 00:15
Avangart
Uzak Doğu Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 1671

Özel mesaj gönder
Tür olarak korku filmi, içinde değişik kategorilere ayrılıyor.

Bu kategorilerden okült film kategorisi beni en çok korkutanların başında gelir.

Okült korku filmleriyle ilgili bir başlık vardı.

http://www.turkcealtyazi.org/viewtopic.php?t=20462

İsterseniz inceleyebilirsiniz dedikten sonra

küçükken izlediğim şu filmin beni çok korkuttuğunu belirtmek isterim.

Horror Express
1972
Horror Express
Korku / Bilim-Kurgu84 dk

Yönetmen: Eugenio Martín
Bir İngiliz antropologist, Mançurya'nın donmuş diyarlarında, fosil kronolijisinde kayıp bir halka olabileceğine inandığı donmuş bir canavar fosili keşfeder. Bu fosili Trans-Sibirya tren hattıyla Avrupa'ya getirmeye karar verir. Fakat yolculuk boyunca bu canavarın...
6.6 (7,854 Oy)

Şu filmde de aşırı amatörce olduğu için korktum galiba

Satan's Little Helper
2004
Satan's Little Helper
Komedi / Korku96 dk

Yönetmen: Jeff Lieberman
9 yaşındaki Douglas Whooly bu cadılar bayramında, en sevdiği video oyununun baş karakteri 'Şeytanın Küçük Yardımcısı' gibi giyinmeye karar verir. Cadılar bayramı ziyaretleri sırasında Douglas, maskeli bir psikopatın kapısını çalar ve bu psikopatın...
5.3 (5,323 Oy)

Bir küçüklük korkum daha... Yeniden çekimi fazla kanlı olmuş.

The Evil Dead
1981
The Evil Dead
Korku85 dk

Yönetmen: Sam Raimi
Baş kahraman Ash, sevgilisi Linda ile birlikte, yanlarına başka bir çift (Scotty ve Shelly) ve arkadaşları Cheryl'i alarak, Tennessee ormanındaki bir kulübeye haftasonu tatillerini geçirmeye giderler. Kulübenin mahzeninde ölülerin kitabı Necronomicon'u (Book...
7.5 (169,314 Oy)

İletiTarih: 12 Haziran 2013 04:08
Satantango

İletiler: 124

Özel mesaj gönder
-Roman Polanski'nin ''Apartman Üçlemesi''
Repulsion
Rosemary's Baby
Le locataire (Gerilim)

Das Cabinet des Dr. Caligari.
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
Les diaboliques
Psycho
The Shining
Funny Games (1997) (Gerilim)

İçlerinde uyuyamayacağınız film yok. Fakat kaliteli korku-gerilim filmi izlemek isteyenlere öneririm. En azından bir senaryosu olan filmlerdir.

İzlemeyi düşündüklerim ise;
Suspiria
Videodrome

İletiTarih: 12 Haziran 2013 11:09
CruSuS
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 4036

Özel mesaj gönder
Son yıllarda beğendiğim korku filmi yok denecek kadar az. En büyük sebebi, arkadan müziği verip karşına hop, birden bire çıkan yaratık/insan/hayvan herneyse artık. yakaladım

Pek korkacağınızı düşünmesem de başından sonuna kadar insanı germeyi başaran ve mükemmel finaliyle kendini( 6. His filmini de buna katabilirim fakat 6. His filmi, finali hariç sıkıntıdan patlamıştım.) bu türün diğer filmlerinden ayıran bir başyapıt.

The Others
2001
The Others
Korku / Gizem / Gerilim101 dk

Yönetmen: Alejandro Amenábar
[b:2b97e248df]İkinci Dünya Savaşı sonrası New Jersey... Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve üç kişi uğrar:...
7.6 (312,940 Oy)

Mükemmel finaliyle;

Shutter Island
2010
Shutter Island
Gizem / Gerilim138 dk

Yönetmen: Martin Scorsese
Yıl 1954, Soğuk Savaş zirve noktasında, adli polis Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve yeni ortağı Chuck Aule (Mark Ruffalo) çok sayıda cinayet işlemiş zeki bir kadın katilin kaçmanın imkansız olduğu Aschecliffe Hastahanesi'ndeki son derece güvenlikli bir...
8.1 (1,002,099 Oy)

Ha yok illa arkadan müzik olacak, pat diye birden ekranda belirecek diyorsanız ;

The Haunting in Connecticut
2009
The Haunting in Connecticut
Dram / Korku / Gizem92 dk

Yönetmen: Peter Cornwell
Campbell ailesi Connecticut'ın sakin bir köşesine taşındıktan kısa süre sonra, Viktorya tarzı şirin evlerinin rahatsız edici bir geçmişi olduğunu öğrenirler: Evleri akıl almaz olaylara tanık olmuş bir cenaze evinden dönüştürülmüştür; daha da önemlisi...
5.9 (56,409 Oy)

Ju-on
2002
Ju-on
Korku92 dk

Yönetmen: Takashi Shimizu
Karen Japonya'da sosyal görev eğitimi alan, bir değişim programı öğrencisidir. Ve her şeyden habersiz bir şekilde o gün işe gelmeyen bir hemşirenin yerine çalışır. Söz konusu eve girdiğinde, yaşlı bir kadın olan Emma nin karmakarışık bir hale gelmiş...
6.7 (37,170 Oy)

Sinister
2012
Sinister
Korku / Gizem / Gerilim110 dk

Yönetmen: Scott Derrickson
Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür....
6.8 (197,743 Oy)

Mama
2013
Mama
Korku / Gerilim100 dk

Yönetmen: Andrés Muschietti
Mama, Anne ve babaları öldürüldüğü gün ormanda ortadan kaybolan iki küçük kızın hikayesini anlatan doğaüstü bir gerilim filmi. Yıllar sonra kurtarılan kızlar yeni bir hayata başlar ancak geceleri hala biri ya da bir şeyin gelip üstlerini örtmeye çalıştığını...
6.2 (158,178 Oy)

Drag Me to Hell
2009
Drag Me to Hell
Korku / Gerilim99 dk

Yönetmen: Sam Raimi
Christine Brown (Alison Lohman), Los Angeles’ta yaşayan bir ev kredisi uzmanıdır. Mesleğinde hırslı ve tutkuludur. Clay Dalton (Justin Long) adında yakışıklı bir erkek arkadaşı vardır. Hayatında herşey tam istediği gibidir. Ta ki, esrarengiz görünümlü...
6.6 (176,822 Oy)

Yazdığım birçok film '' Gerilim '' türüne daha çok uygundur belirteyim.

İletiTarih: 12 Haziran 2013 11:34
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2019