Giriş Kayıt
September Clues (2008)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Fraghera

İletiler: 4368

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fraghera
 September Clues (2008)

resim

September Clues
2008
September Clues
Belgesel

Yönetmen: Simon Shack
Simon Shack tarafından hazırlanan bu belgesel 9 bölümden oluşmaktadır. 2007 yılında, 11 Eylül olaylarının tv kayıtlarındaki acayiplikleri fark etmiş ve ilk bölümü hazırlayarak internette yayınlamıştır. Yoğun ilgi gören ilk bölümden sonra ekibiyle...
7.4 (128 Oy)

Simon, 2007 yılında parça parça bu videoları hazırlayıp youtube'a yüklemeye başlamış ve 2008'de hepsini bir araya getirmiş. Benim böyle bir belgeselin var olduğundan michael sikkofield sayesinde haberim oldu. Belgeselin transkripti yapılmış ve çok sayıda gönüllünün katılımı ile çevrilmeye başlanmıştı. Çevrilen parçalar birleştirilip youtube'a yüklendi. Daha sonra İngilizce altyazıyı tamamladım ve son olarak Türkçesini de yükledim.

Belgesel 9 parçadan oluşuyor. İlk izlemeye başladığınızda, 11 Eylül'de yapılan TV yayınlarına daha yakından bakacaksınız.

Hem görgü tanıkları hem de tv spikerleri ile beraber geçireceğiniz 1,5 saatin ardından sizin de konu ile ilgili bilginiz artacak ve detayları görmüş olacaksınız.

Bu altyazıyı hazırlarken kullandığım çeviri tekniği biraz farklı. Aslında bu belgesel için, bir üst bir de alt olmak üzere iki farklı altyazı hazırlandı. Birinde konuşmaları birinde ekrandaki yazıları verdik ama bu şekilde izleyeni çok yoracaktı ve izleyen kişi yazıları takip edebilmek için ikide bir videoyu durdurmak zorunda kalacaktı. Bu nedenle altyazıyı hazırlarken daha çok bilgilendirici notlara ağırlık verdim ve okunması kolay hale getirdim. Altyazıda ekrandaki yazılara ağırlık verildiği için, bu kısımları normal yazı karakteriyle verdim. Belgeseldeki konuşmaların tamamını ise italik verdim. Böylece basitçe hem ayırt etmek hem de izlemek kolaylaşacaktı.

http://dropcanvas.com/jh54e

Belgesel internet üzerinden yayınlandığı için paylaşılmasında sakınca yoktur.

İletiTarih: 17 Mayıs 2012 16:08
En son Fraghera tarafından 08 Mart 2013 22:30 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
KiteRunner

İletiler: 1063

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
KiteRunner
La bir dur biz inceleyecektik hahahahaha Hıhı
İyi incelemişsin ama abi izlemek lazım bugün yapım dikkatimi çekti Hehehehe

İletiTarih: 17 Mayıs 2012 16:15
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
beregost

İletiler: 763
Şehir: PLUTON GEZEGENİ. Gezegenimizi güneş sisteminden çıkaranlar utansın

Özel mesaj gönder
beregost
Başlarda kafa karıştırıyor ama televizyonların yaptığı afacanlıklar gözünüzden kaçmamalı. Saf sanıyorlar herkesi. Ellerine emeğine sağlık Fraghera. Saygılar

İletiTarih: 17 Mayıs 2012 16:23
smallFe

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
smallFe
Medyanın olayları nasıl manipüle ettiğini somut delillerle anlatıyor Simon Shack. Mutlaka izlenmesi gereken bir belgesel.
Eline sağlık Fraghera.

İletiTarih: 19 Mayıs 2012 12:24
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024