Giriş Kayıt
The Nature of Nicholas (2002)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu


Kayıt: 09.02.2017
İletiler: 201
Şehir: พัทยา - Pattaya


twitter Özel mesaj gönder
 The Nature of Nicholas (2002)

resim

The Nature of Nicholas (2002)

Film, on iki yaşındaki Nicholas’ın en iyi arkadaşı Bobby için duyduğu yoğun hisler ve bunlara karşı giriştiği zorlu mücadele ile ilgili gerçeküstü bir masal. Nicholas arkadaşı Bobby’ye takıntılı. Bobby'nin hisleri ise pek belli değil. Zaman zaman Nicholas'ın büyüsünü paylaşıyor gibi görünüyor, ancak daha sonra okuldaki kızlarla yakınlaşıyor ve onları daha çekici buluyor. Hikayenin odağındaki Nikolas, doğuştan gelen cinsellik dürtüsünü yaşıtı bir hemcinsini arzulayarak yaşıyor ve toplumsal cinsel kimlik yapısında kendisinden beklenen şeyle bunu uzlaştırabilmek için mücadele ediyor.

resim

Bütün bunlar genç Nicholas’ın kafasını daha da karıştırıyor ve duyduğu endişe, korku ve utanç ile Bobby onun kafasında zombi formuna bürünüyor. Özellikle de ilk öpücükten sonra. Adeta bir tabuya dönüşüyor Bobby. Nicholas’ın dolabındaki babasının asker üniforması ve ara sıra beliren hayaleti hep onu izlemekte ve endişelendirmektedir; aynı kızlar gibi, büyümek gibi, anlamaya çalıştığı doğa gibi. Babasını tanımasak ve aralarında ki ilişkileri bilmesek de; eğer babası yaşasaydı Nicholas’tan utanırdı gibi bir çağrışım yaptı bende.

resim

Çünkü, babası insanları kuklaları gibi konuşturmaktadır. Bu onun baskın, otoriter ve muhafazakar bir karakter olduğunu göstermektedir. Nicholas babasının onun duygularını kabul etmeyeceğini bilmektedir. Bu nedenle zombi Nicholas filmin sonunda o soyut evde kalır. Ev, Nicholas’ın hislerinin bastırılmasını temsil ediyor. Oyunculuklar ve çekimler açısından olağanüstü bir film olduğu söylenemez. Ama bu konuya meraklı bir sinemasever için küçük de olsa çok özgün ve cesur bir yapıt. Belki anlatım yöntemi açısından bakılırsa bir ilk bile sayılabilir.

Filmle ilgili Blog sayfam.The Nature of Nicholas
2002
The Nature of Nicholas
Dram / Romantik90 dk

Yönetmen: Jeff Erbach
Film, on iki yaşındaki Nicholas’ın en iyi arkadaşı Bobby için duyduğu yoğun hisler ve bununla yaptığı yoğun mücadelesi ile ilgili gerçeküstü bir masal. Nicholas arkadaşı Bobby’ye takıntılı. Bobby'nin hisleri pek belli değil. Zaman zaman Nicholas'ın...
6.2 (442 Oy)

İletiTarih: 15 Mayıs 2019 18:55
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2019