Giriş Kayıt
Jumanji: Welcome to the Jungle Spoilerlı Film İncelemesi
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
MrBaris

İletiler: 52

Özel mesaj gönder
 Jumanji: Welcome to the Jungle Spoilerlı Film İncelemesi

23 yıl sonra tekrar seyircilerle buluşan Jumanji, bu sefer ''Jumanji Welcome to the Jungle'' adlı filmiyle geri dönüyor. Ama izleyicinin beğenisini kazanıyor mu?

Bu film bu yıl izlediğim ilk filmdi. Filmi izlemeden önce en merak ettiğim şey şuydu: Bu film vasat mı değil mi? Ve cevap sandığımdan da şaşırtıcı çıktı: Eski filme çok az benzemesine rağmen eskisiyle aynı derece de eğlendim.

Filmin konusu ne? ''Dört arkadaş, okulda cezalanırlar. Cezalı oldukları olduğu odada bir bilgisayar oyunu görürler. Oyunun adı JUMANJI'dir. Bu dört arkadaş sıkılıp oyuna başlayınca birden kendilerini seçtikleri karakterler görünümünde bir ormanda bulurlar.''

Filmin iyi yanlarından başlayalım: Neredeyse her şeyi. Oyunculuklar çok güzeldi. Çoğu kişi Jack Black'i övmüş ama bence bütün oyuncular birbirinden güzel oynuyordu. Konusu da gayet hoştu. Jake Kasdan (filmin yönetmeni) çok iyi iş çıkarmış. Komedi ve aksiyonda bu kadar güzel karıştırılamazdı, ama karıştırıldı! Demek istediğim Kasdan bu filmin iyi yanları kötü yanlarında fazla olmamakla kalmıyor, filmin kötü yanlarını da çaktırmadan saklıyordu.

Sırada kötü yanlarda. Filmin başlangıcından ana kahramanların oyuna girdikleri yere kadar olan sahneler çok sıkıcıydı. Ama o sahneyi izlerken sonra oyuna gireceklerini bildiğim için o kadar da önyargılı olmadım. Ve madem ilk sahneler bu kadar sıkcıydı, peki ya son, yani oyundan çıktıklarından sonra ki sahneler? Yine sıkıcıydı. Ayrıca son olarak söylemek istediğim bir şey var: Eski Jumanji filminde Alan Parrish'in ormanda geçirdiği yıllarla ilgili daha çok bilgi almak isterdim. Ama sonuç ney? Sadece Alan'ın yaptığı bir kulübeyi görüyoruz, o kadar.

Eski filmle kıyaslamamsa, eski Jumanji filmi bize gerilimi çok iyi bir şekilde hissettiriyordu. Bu filmde ise aksiyonu çok iyi bir şekilde hissettiriyor ve komediyle bizi bir güzel güldürüyor. Yalnız bu şakalarla ilgili bir şey söylemek istiyorum: Arada bir iki uygunsuz şaka vardı. Ama yanlış anlamayın, Cumali Ceber gibi değil, sadece bir iki tane. Ve bu filmi 3D izlemenizi önermem, bu filmi 3D izledim ve hiçbir şey hissetmedim. Yani demek istediğim: Bu filmin aksiyon ve komedisi, eskisinin geriliminden daha iyi.

Sonuç olarak ben bu filmi eskisinden daha çok sevdim. Jumanji filmi sıralamamsa:

1-Jumanji: Welcome to the Jungle (7.5)
2-Jumanji (6.5)

Son olarak Robin Williams'ı rahmetle anıyorum.

İletiTarih: 06 Ocak 2018 12:29
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018