Giriş Kayıt
The Good Doctor
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
pis metalci
Korku SinemasıKayıt: 07.04.2012
İletiler: 2691Özel mesaj gönder
 The Good Doctor

resim

İlk bölümü 25 Eylül 2017 tarihinde ABC kanalı tarafından yayınlanmaya başlanan The Good Doctor konu ve tür bakımından bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanan aynı isimdeki diziden uyarlanmıştır. ABC ve Sony Pictures Studios’un ortaklaşa olarak yapımcılığını üstlendiğini dizinin ilk sezonunun 6 bölümden oluşması planlanıyor. Ek bir bilgi olarak: ABC’den önce dizi yayınlamak isteyen kanal CBS’ydi, ancak çeşitli nedenlerden dolayı projeyi rafa kaldırmışlardı.

Senarist ve yapımcı görevinde David Shore ismini görmekteyiz. Kendisi daha önce House M.D. ve Sneaky Pete dizilerinde görev almıştı. Yönetmenlik koltuğunda ise Seth Gordon (The Goldbergs) ve Mike Listo (Satisfaction) gibi isimler bulunuyor. Yapımcı kadrosunda ise:

Erin Gunn (Houdini and Doyle)
Mary Rochlich (Atypical)
Daniel Dae Kim (Lost ve Hawaii Five-0 dizilerinde oyuncu, ilk kez yapımcı)
The Good Doctor Konusu ve Oyuncuları

Shaun Murphy otizm ve savant sendromu yaşayan genç bir doktordur. Bir cerrahın bilmesi gereken her şeyi, hatta daha fazlasını bilen Murphy, sosyal ilişkileri zayıf olduğundan dolayı çevresi tarafından garip ve tuhaf karşılanmaktadır. Prestijli bir hastane olan Jose St. Bonaventure’de cerrah olarak olarak işe başlar. House M.D.’nin final yapmasından sonra doğan medical-drama boşluğunu The Good Doctor’un doldurabileceği düşünülüyor.


The Good Doctor oyuncuları arasında başrol karakteri Dr. Shaun Murphy’i Freddie Highmore canlandırıyor. Kendisini hemen hemen herkes Bates Motel dizisinden hatırlayacaktır. Kendisi ayrıca Charlie and the Chocolate Factory filminde rol almıştı.

Flash, Sleepy Hollow, Pretty Little Liars gibi dizilerde izlediğimiz Nicholas Gonzales’i dizide Dr. Neil Melendez, Misfits ve Lovesick dizilerinden anımsadığımız Antonia Thomas’ı Dr. Claire Browne, Tron filminde seyrettiğimiz Beau Garrett’ı Jessica Preston karakteriyle görmekteyiz. Homeland, Covert Affairs ve Limitless dizilerinden tanıdığımız Hill Harper ve Jurassic Park, Se7en, Man of Steel filmlerinden hatırladığımız Richard Schiff dizi kadrosunda yer alan diğer isimler.,

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: David Shore
Dizi Türü: Drama
Kanal: ABC
IMDB: 8.6 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

The Good Doctor
2017
The Good Doctor
Dram41 dk

Yönetmen: Seth Gordon, Mike Listo, Michael Patrick Jann
Prestijli bir hastanenin pediatrik cerrahi bölümüne otizm ve savant sendromlu genç bir doktor işe alınır. Sorun şu ki insanlarla ilişki kuramayan biri hastaları tedavi edebilir mi? Yazan : FatimaMinah - Gönderen: pis metalci...
8.3 (33,855 Oy)

listemedya

İletiTarih: 29 Eylül 2017 12:14
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018