Giriş Kayıt
Hikâyesi Yılbaşına Denk Gelmiş Filmlerden Sizin En Sevdiğiniz Hangisi?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »

Hikâyesi Yılbaşına Denk Gelmiş Filmlerden Sizin En Sevdiğiniz Hangisi?
When Harry Met Sally...
8%
 8%  [ 45 ]
Milyarder
12%
 12%  [ 70 ]
Körkarlen
0%
 0%  [ 1 ]
Strange Days
1%
 1%  [ 8 ]
In Search of a Midnight Kiss
0%
 0%  [ 4 ]
Four Rooms
1%
 1%  [ 9 ]
Badkonake Sefid
0%
 0%  [ 0 ]
Bridget Jones's Diary
4%
 4%  [ 27 ]
The Gold Rush
4%
 4%  [ 25 ]
Radio Days
1%
 1%  [ 6 ]
The Apartment
2%
 2%  [ 15 ]
Ghostbusters II
11%
 11%  [ 64 ]
About a Boy
1%
 1%  [ 8 ]
Ocean's Eleven
25%
 25%  [ 142 ]
Sunset Blvd.
1%
 1%  [ 10 ]
The Poseidon Adventure
0%
 0%  [ 2 ]
Last Holiday
0%
 0%  [ 3 ]
Neşeli Hayat
12%
 12%  [ 72 ]
Diğer (Lütfen forumda belirtiniz)
8%
 8%  [ 50 ]
Toplam Oylar : 561 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu


Kayıt: 31.10.2011
İletiler: 1170
Şehir: 404 Error - Not Found


Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
 Hikâyesi Yılbaşına Denk Gelmiş Filmlerden Sizin En Sevdiğiniz Hangisi?

.


Hikâyesi Yılbaşına Denk Gelmiş Filmlerden
Sizin En Sevdiğiniz Hangisi?


Hazır yeni bir yıla girmemize günler kalmışken, bu sefer bir değişiklik yapalım ve hikâyesi yılbaşı günü/gecesi ve/veya yılbaşı arifesine denk gelmiş filmlerden bir anket oluşturalım diye düşündük.

Yalnız önemle belirtelim ki, bu, hikâyesi Noel'e denk gelmiş filmlerden oluşan bir anket değil. Bu yüzden "Diğer" şıkkını seçip, önerme yapacak ve/veya seçimlerinden bağımsız yorum yapacak arkadaşların bu farka dikkat etmesini rica ediyoruz. Zira Noel/Christmas temalı filmlerden önerme yapacak arkadaşların gönderileri sayfadan kaldırılacaktır.

Her zaman söylediğimiz gibi; mükemmel diye bir şey yoktur! Başta TA ve IMDb puanları ve yorumlarından yola çıkıp, konuyla ilgili incelediğimiz muhtelif sinema içerikli sitelerden araştırarak ama son kararı kişisel insiyatiflerimizi kullanarak verdiğimiz bu seçkinin de elbette eksikleri vardır. Bu yüzden "Diğer" şıkkını seçecek arkadaşlardan mutlaka kendi favori filmlerini belirtmelerini rica ediyoruz. Böylece bir şekilde atlamış olabileceğimiz filmlerden bizim de haberimiz olabilir.



İşte Aday Filmlerimiz!



* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *




When Harry Met Sally...

Harry Sally İle Tanışınca


resim


When Harry Met Sally...
1989
When Harry Met Sally...
Komedi / Dram / Romantik95 dk

Yönetmen: Rob Reiner
Harry de Sally de Chicago Üniversitesi'nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York'a giderken tanışır. Yolda uzun uzun sohbet ederler ve 'Kadın ile erkek sadece arkadaş olamaz' kanısına varırlar. New York'a varınca ikili kendi hayatlarını yaşar ancak...
7.7 (235,764 Oy)


Harry de Sally de Chicago Üniversitesi'nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York'a giderken tanışır. Yolda uzun uzun sohbet ederler ve 'Kadın ile erkek sadece arkadaş olamaz' kanısına varırlar. New York'a varınca ikili kendi hayatlarını yaşar ancak arada görüşüp birbirlerine olan bitenden bahsederler. Bir gün Harry eşinden, Sally de sevgilisinden ayrılır ve karşılaştıklarında, aralarında iyi bir dostluk başlar. İkili artık birbirine aşık olmamak için büyük çabalar sarf edecektir.




* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Milyarder
Billionaire


resim


Milyarder
1986
Milyarder
Komedi / Dram96 dk

Yönetmen: Kartal Tibet
Bir tren istasyonunda çalışan Mesut yılbaşı piyangosunda en büyük ikramiyeyi kazanır. Mesut’un hayatı o günden sonra değişir. Hiç tanımadığı insanlar Mesut’un akrabası olduğunu belirtir. | Gönderen: by_yeti...
7.5 (4,548 Oy)


Küçük bir kasabada ailesiyle birlikte sessiz sakin bir hayat geçiren Mesudiyeli Mesut tren istasyonunda amirdir. Mütevazi bir hayatı olan Mesut'un düzeni bir yılbaşı gecesi alt üst olur. Çünkü Mesut'a büyük ikramiye çıkar.

İkramiyenin çıkmasıyla çevresindekilerin ona yaklaşımı öyle değişir ki, Mesut paranoyaklaşır, o kadar büyük rakamların baskısıyla kabuslar görmeye başlar. Ailesi dahil çevresindeki bütün insanların ne kadar çıkarcı, düzenbaz olduklarını fark eder. Milyarder olur olmasına; fakat öyle bir an gelir ki buna pişman olur.

Film birçok etkileyici sahnesiyle kolay kolay unutulmayacak; sadakat, güven, onur, ikiyüzlülük kavramlarını çok iyi işleyen, başarılı bir kara mizah örneği.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Körkarlen
Hayalet Araba


resim


Körkarlen
1921
Körkarlen
Dram / Fantastik / Korku100 dk

Yönetmen: Victor Sjöström
Bir yıl başı gecesi genç bir rahibe ölüm döşeğindedir. Son isteği David Holm'u görmektir. İki arkadaşı bu isteğini her ne kadar yerine getirmek istemeselerde David'i aramaya koyulurlar. Sonunda David mezarlıkta sarhoş arkadaşlarıyla kafayı dağıtırken...
8.0 (13,729 Oy)


Bir yıl başı gecesi genç bir rahibe ölüm döşeğindedir. Son isteği David Holm'u görmektir. İki arkadaşı bu isteğini her ne kadar yerine getirmek istemeselerde David'i aramaya koyulurlar. Sonunda David mezarlıkta sarhoş arkadaşlarıyla kafayı dağıtırken bulunur fakat genç rahibeyi görmeye razı edilemez.

Sarhoş arkadaşları bunun bir kişinin son arzusu olduğunu ve görmesi gerektiğini düşünselerde nafiledir. Arkadaşlarıyla bu husustan dogan bir tartışmanın sonunda David Holm ölür. Kimdir bu David Holm ve genç rahibe neden kendisini görmek istemektedir?





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Strange Days
Tuhaf Günler


resim


Strange Days
1995
Strange Days
Aksiyon / Suç / Dram145 dk

Yönetmen: Kathryn Bigelow
1999 yılında‚ yeni milenyuma geçişin arifesinde‚ batı toplumu yarı anarşik kontrolden çıkmış bir hayat yaşamaktadır. Kendi geçmişinin hayaletlerinden kurtulamayan Los Angeleslı genç bir polis eskisi olan Lenny Nero‚ şimdi artık kısaca klip denilen‚...
7.2 (76,913 Oy)


1999 yılında‚ yeni milenyuma geçişin arifesinde‚ batı toplumu yarı anarşik kontrolden çıkmış bir hayat yaşamaktadır. Kendi geçmişinin hayaletlerinden kurtulamayan Los Angeleslı genç bir polis eskisi olan Lenny Nero‚ şimdi artık kısaca klip denilen‚ başkalarının yaşadığı anıların satıldığı karaborsanın simsarlarından biridir. Kaybettiği eski kız arkadaşı Faith ile olan kendi kliplerinin de bağımlısıdır. Los Angeles polisinden iki dedektif‚ Lennynin elinde bulunan bir klibi ele geçirmek için hayatını cehenneme çevirir. Yılbaşı kutlamaları yaklaşırken‚ bu esrarengiz klip Lennyyi umduğundan daha büyük bir komplonun içine itecektir. Kathryn Bigelowun kendi filmografisi adına bu sıradışı sayılabilecek yakın gelecek bilim kurgusu‚ görsel olarak baştan çıkarıcı olmanın yanısıra‚ meraklıları için hafif bir siber punk lezzeti de sunuyor. Tuhaf Günler‚ sürükleyici ve uzun finaliyle de izleyende bir tatmin duygusu bırakmayı biliyor.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



In Search of a Midnight Kiss
Geceyarısı Öpücüğü


resim


In Search of a Midnight Kiss
2007
In Search of a Midnight Kiss
Komedi / Romantik90 dk

Yönetmen: Alex Holdridge
29 yaşındaki Wilson, Los Angeles’a yeni taşınmış, hayattan bir beklentisi kalmamış, geleceğe yönelik bir planı olmayan yalnız bir adamdır. Yeni yıl arifesine geldiğinde geçen sene yaşadığı kötü olayları yok saymaya karar veren Wilson’ın sıkıcı...
7.2 (8,345 Oy)


29 yaşındaki Wilson, Los Angeles’a yeni taşınmış, hayattan bir beklentisi kalmamış, geleceğe yönelik bir planı olmayan yalnız bir adamdır. Yeni yıl arifesine geldiğinde geçen sene yaşadığı kötü olayları yok saymaya karar veren Wilson’ın sıkıcı hayatı en yakın arkadaşı, son dönemlerde moda olan tanışma ve arkadaşlık sitelerinden birine Wilson’ın ilanını verince değişmeye başlayacaktır.

Yılbaşı gecesi saat 12’yi vurduğunda, doğru adamı bulmaya kararlı Vivian’ın telefonuyla, Vivian ile Wilson arasında yılın ilk gününde farklı bir ilişki başlar. Los Angeles sokaklarında beraber geçirdikleri o tek günde hüzünlü ve komik olaylar yaşayacaklardır.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Four Rooms
Dört Oda


resim


Four Rooms
1995
Four Rooms
Komedi98 dk

Yönetmen: Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez
Tarantino'nun örgütlediği bu ilginç fars-komedi dört 'bağımsız' yönetmenin ortak çalışması. Ted lüks fakat gözden düşmüş bir otelde servis elemanı olarak çalışmaya başlar ve ilk çalışma gecesinde dört, biri birinden ilginç odayla uğraşmak zorunda...
6.7 (109,555 Oy)


Tarantino'nun örgütlediği bu ilginç fars-komedi dört 'bağımsız' yönetmenin ortak çalışması. Ted lüks fakat gözden düşmüş bir otelde servis elemanı olarak çalışmaya başlar ve yılbaşına denk gelen ilk çalışma gecesinde dört, biri birinden ilginç odayla uğraşmak zorunda kalır. Odaların ilkinde bir cadılar kumpanyası Tanrıça Diana'nın ruhunu çağırma uğraşındadır. İkincisinde sert bir gangster Ted'i çocuklarına dadılık yapmaya zorlamaktadır. Üçüncü odada ise çıldırmış boynuzlanan bir koca ikâmet etmektedir. Son odaya girdiğinde Ted kendisini snop bir film yıldızının verdiği partinin ortasında bulur. Tüm bu 'karakterlerin' Ted'den farklı beklentileri vardır. Tarantino ve arkadaşlarının çok daha sakin, iddiasız bir tarzı denediği fakat absürd komedinin hakkını veren bir çalışma.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Badkonake Sefid
Beyaz Balon


resim


Badkonake sefid
1995
Badkonake sefid
Dram / Aile85 dk

Yönetmen: Jafar Panahi
Yedi yaşındaki Razieh adlı kız çocuğu, İran'da büyük bir kutlamanın yapıldığı bir günde annesinden aldığı para ile bir akvaryum balığı almak için yola çıkar. Küçük kız ilk kez ailesinin gözetimi olmadan sokağa çıkmaktadır. Film küçük kızın...
7.6 (8,095 Oy)


Yedi yaşındaki Razieh adlı kız çocuğu, yılbaşı gününde (Hicri Şemsi takvimine göre) annesinden aldığı para ile bir akvaryum balığı almak için yola çıkar. Küçük kız ilk kez ailesinin gözetimi olmadan sokağa çıkmaktadır. Film küçük kızın bu hayale ulaşma yolunda başından geçenleri anlatıyor.


Sürprizbozan: Göster





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Bridget Jones's Diary
Bridget Jones'un Günlüğü


resim


Bridget Jones's Diary
2001
Bridget Jones's Diary
Komedi / Dram / Romantik97 dk

Yönetmen: Sharon Maguire
Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına hükmetmeye başlamanın tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. Artık masasının üzerinde duran en kışkırtıcı, erotik ve histerik kitap başkaları tarafından yazılanlardan...
6.8 (257,441 Oy)


Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına hükmetmeye başlamanın tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. Artık masasının üzerinde duran en kışkırtıcı, erotik ve histerik kitap başkaları tarafından yazılanlardan biri değil, bizzat kendi yazdığıdır. Bir tür macera havası veren bu günlükte Bridget, arkadaşlarından erkeklere, yemeklerden sekse kadar bir çok konu hakkında bir şeyler yazarken aynı zamanda yepeni bir hayata başlamaktadır.Bridget kendisini, birbirine tam zıt karakterde iki erkeğin Daniel Cleaver (Hugh Grant) ve Mark Darcy'nin (Colin Firth) arasında bulduğunda, beklenmedik bir şeyi keşfedecektir, kendi yarattığı bu kaosun içinden onu çekip çıkaracak olan zaptedilemez karşı koyucu kişiliğini.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



The Gold Rush
Altına Hücum


resim


The Gold Rush
1925
The Gold Rush
Macera / Komedi / Dram95 dk

Yönetmen: Charles Chaplin
Altına Hücum 1925 ABD yapımı sessiz komedi filmidir. Özgün adı The Gold Rush olan bu siyah beyaz filmin yönetmeni, senaryo yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu Charlie Chaplin'dir. Daha önce çok sayıda kısa metrajlı ve iki tane de orta metrajlı film yapmış...
8.1 (116,636 Oy)


Altına Hücum 1925 ABD yapımı sessiz komedi filmidir. Özgün adı The Gold Rush olan bu siyah beyaz filmin yönetmeni, senaryo yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu Charlie Chaplin'dir.

Daha önce çok sayıda kısa metrajlı ve iki tane de orta metrajlı film yapmış olan Chaplin'in Woman of Paris: A Drama of Fate'ten sonra çektiği ikinci uzun metrajlı filmidir. Bu filminde de öncekilerde olduğu gibi "küçük serseri" Şarlo'yu canlandırmaktadır. Film o tarihte rekor sayılacak bir süre olan 14 ayda ve astronomik sayıcak bir maliyetle tamamlandı. Chaplin filme tam 650.000 dolar harcamıştı.

1942 yılında Chaplin "Altına Hücum" filmini tekrar elden geçirdi, film için bestelediği müziği ve kendi kaydettiği diyalogları filme monte etti. Kurguda da bazı değişiklikler yaparak filmi yeniden gösterime verdi. Filmde, birçok maceracının yaptığı gibi Klondike Altına Hücumu hareketinde Alaska'ya altın aramak için giden "Küçük Serseri" Şarlo'nun buradayken çektiği sıkıntılar, düştüğü komik durumlar, hırstan gözleri dönmüş insanların zaaflarını görmesi ve bu arada aşkı bulması anlatılmaktadır. Filmin en unutulmaz sahnelerinden biri de kendi gibi iki altın arayıcıyla birlikte kar fırtınasının ortasında uçurumun kenarına sürüklenmiş bir kulübede mahsur kaldıkları sahnedir. Ayrıca yemek niyetine "ayakkabısını yediği" sahne de akıllara kazınan ve sinema tarihine geçen sahnelerden biridir.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Radio Days
Radyo Günleri


resim


Radio Days
1987
Radio Days
Komedi88 dk

Yönetmen: Woody Allen
Woody Allen'dan, radyonun altin günleri ve kendi çocuklugu üzerine ilginç bir film. New York Rockaway Beach'de, 1940'larin karmasik ortaminda yasamlarini sürdürmeye çalisan bir isçi sinifi ailesinin hayatlarinin, radyo dünyasinin parlak yildizlarininkine geçirildigi...
7.4 (35,519 Oy)


Henüz televizyonun günlük hayata girmediği II. Dünya Savaşı yıllarında New York 'un Brooklyn bölgesinde kalabalık ailesi ile yaşayan Musevi bir çocuk olan Joe'nun hikâyesidir bu. Altın çağını yaşayan radyo tam anlamı ile dönemin kralıdır ve toplum yaşamının her alanına hakimdir. Radyo büyük bir endüstridir. Radyo programları insanların yaşam tarzlarını da şekillendirir. Joe'nun en sevdiği radyo programı ise "Maskeli İntikamcı"dır. Ailenin diğer fertlerinin de birer favori programı vardır. Ünlülerin dedikoduları, efsane sporcular, şarkıcılar, bilgi yarışmaları, müzikaller, radyo tiyatroları hatta reklamlar gibi yüzlerce radyo programı onların gerçeklerden kaçmalarına yardımcı olurlar.

Aile bireylerinin radyo ile iç içe geçmiş yaşantılarını izlerken araya serpiştirilmiş dönemin radyo programları da belgesele yakın bir tatla nostaljik bir resm-i geçit yaparlar. Bunlar arasında Orson Welles'in halkı sokaklara döken radyo piyesi Dünyalar Savaşı'da vardır. 1930'lu ve 1940'lı yılların neredeyse tüm klasik şarkıları da vardır. Bütün bunlar bir güldürü formatında verilir. Örneğin evdeki hırsızın o sırada radyoda yayınlanan 'Melodiyi tahmin edin' adlı yarışma programına evin telefonundan katılarak ev sahibine haberi olmadan ödül kazandırması gibi. Film bir anlamda Woody Allen'ın kendi Amarcord'udur, sevgili şehri New York'a bir saygı duruşudur.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



The Apartment
Garsoniyer


resim


The Apartment
1960
The Apartment
Komedi / Dram / Romantik125 dk

Yönetmen: Billy Wilder
Altı Oscar Ödüllü yönetmen Billy Wilder'in yönetmenliğini yaptığı 1960 çıkışlı sinema filmi "The Apartment" (Garsoniyer), 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Senaryo', 'En İyi Film Düzenleme' ve 'En İyi Set Dekorasyon' dallarında Oscar...
8.3 (191,954 Oy)


Baxter, büyük bir sigoorta şirketinin 19. katında, 100 Dolar'lık haftalıkla çalışan sıradan bir işçidir. Lakin genç adamın yükselme gibi bir hayali vardır ki, bu hayal özel hayatını tok ederken, evini 'garsoniyer'e çevirecektir. İş yerinin yönetim katında görev yapan dört adama, sonrasında kendisini 'yönetici' olarak önermeleri üzerinde anlaşarak, bir kaç saatliğine evini veren Baxter, ek olarak 80 Dolar olan ev kirasının sadece 60 Dolar'ını ödemektedir. Genç adamın paspasın altına bıraktığı anahtarla randevusuna göre içeri giren adamlar, en az Baxter kadar kârlıdırlar; zira kaçamak yapmak için Baxter'in evinden daha rahat, daha saklı bir mekan yoktur.

Öte yandan, bir süredir ilgi duyduğu asansör görevlisi Fran'a bir türlü açılamayan Baxter'in terfi edebilmek için katlandığı bu duruma büyük patron Jeff de eklenince durum iyice karışır. Büyük patronun iki oyun bileti karşılığında evini kiralaması sonrasında randevuları düzenlemeye çalışan genç adam, oyuna Fran'ı da davet eder. Ne var ki, genç kadının o akşam başka bir işi vardır; bu iş, sonrasında Baxter'in evinde bitecek olan randevudur.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Ghostbusters II
Hayalet Avcıları 2


resim


Ghostbusters II
1989
Ghostbusters II
Aksiyon / Komedi / Fantastik108 dk

Yönetmen: Ivan Reitman
Ghost Busters ekibinin New York şehrini kötü ruhların istilasından kurtarmasının üzerinden beş koca yıl geçmiştir. Ancak kafadarların hayalet avcılığı yapması yasaklanmış, her biri kendisine başka bir iş bulmak zorunda kalmıştır. Ray ve Winston çocuklar...
6.6 (218,777 Oy)


Ghost Busters ekibinin New York şehrini kötü ruhların istilasından kurtarmasının üzerinden beş koca yıl geçmiştir. Ancak kafadarların hayalet avcılığı yapması yasaklanmış, her biri kendisine başka bir iş bulmak zorunda kalmıştır. Ray ve Winston çocuklar için hokkabazlık yaparken, Egon insan duygularının çevre üzerindeki etkilerini araştırmaktadır. Venkman yerel bir televizyonda uyduruk bir parapsikoloji programı yapmaktadır.

Dana'ya gelince, Venkmanla birlikte olmuş, bir çocuk yapmış ve ondan ayrılmıştır. Genç kadın müzede üzerinde çalıştığı bir restorasyon işinde Karpatyalı Vigo'nun resmine denk gelir. Tablo büyülüdür ve Vigo hayata geri dönmek istemektedir. Hayalet Avcıları tekrar faaliyete geçmek için şehri ikna edebilecekler midir? Şehirdekilerin hayatı buna bağlıdır!





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



About a Boy
Bir Erkek Hakkında


resim


About a Boy
2002
About a Boy
Komedi / Dram / Romantik101 dk

Yönetmen: Chris Weitz, Paul Weitz
Londralı Will, yakışıklı, zengin, sorumsuz bir adamdır. Kadınlarla tanışmak için güzel bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı toplantılara gitmeye karar verir. Kendisine çocuk sahibi ve boşanmış bir baba pozu...
7.1 (189,772 Oy)


Londralı Will, yakışıklı, zengin, sorumsuz bir adamdır. Kadınlarla tanışmak için güzel bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı toplantılara gitmeye karar verir.

Kendisine çocuk sahibi ve boşanmış bir baba pozu takınan Will gittiği bu toplantılardan birinde Marcus adında, ana-babası boşanmış bir çocukla tanışır.Çocuk Will'i kendine yakın görür ve ikili arasında güzel bir arkadaş ilişkisi başlar.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Ocean's Eleven
Soyguncular


resim


Ocean's Eleven
1960
Ocean's Eleven
Komedi / Suç / Müzik127 dk

Yönetmen: Lewis Milestone
II. Dünya Savaşı'nda yanyana çarpışmış on bir eski silah arkadaşı, yaklaşık 20 yıl sonra Los Angeles'ta buluşurlar. Şimdi uslanmaz bir kumarbaza dönüşmüş olan Danny Ocean'ın örgütlediği grup, yılbaşı gecesi müthiş soygun yapmak üzere çalışmalara...
6.5 (24,702 Oy)


II. Dünya Savaşı'nda yanyana çarpışmış on bir eski silah arkadaşı, yaklaşık 20 yıl sonra Los Angeles'ta buluşurlar. Şimdi uslanmaz bir kumarbaza dönüşmüş olan Danny Ocean'ın örgütlediği grup, yılbaşı gecesi müthiş soygun yapmak üzere çalışmalara başlar.

On birlerin her birini bu soyguna katılmaya iten bir sebep vardır. Biri beysbol oyuncusu olmak için gerekli parayı bulmak adına bu işe girerken; kanser olan bir diğeri çocuklarının geleceği için hayatını tehlikeye atmıştır. Bir başkası karısını striptiz kulübünden kurtarmak istemektedir. Danny'nin örgütlediği soygun ise gerçekten sıfır hatayla gerçekleştirilmek zorundadır: Tek gecede Las Vegas'ın en büyük beş kumarhanesini soymak!





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Sunset Blvd.
Sunset Bulvarı


resim


Sunset Blvd.
1950
Sunset Blvd.
Dram / Kara Film110 dk

Yönetmen: Billy Wilder
Film genç senarist Joe Gillis'in bir havuzda kanlar içinde yüzüstü yatarken görüntüsü eşliğinde, anlatıcı Joe'nun bizi altı ay öncesine götürmesiyle açılır. Yazdığı senaryoları satamadığı ve kimseden ödünç para bulamadığı için maddi durumu...
8.4 (232,332 Oy)


Film genç senarist Joe Gillis'in bir havuzda kanlar içinde yüzüstü yatarken görüntüsü eşliğinde, anlatıcı Joe'nun bizi altı ay öncesine götürmesiyle açılır. Yazdığı senaryoları satamadığı ve kimseden ödünç para bulamadığı için maddi durumu kötüleşen Joe'nun başı eski borçlarıyla derttedir. Arabasını borçlarına karşılık geri almak isteyen alacaklılarından kaçarken Sunset Bulvarı'ndaki bir eve sığınır.

Evin sahibi sessiz filmler zamanının ünlü aktrislerinden Norma Desmond'dır. Eski ününü hemen geri kazanabileceğini sanan Norma, kendi yazdığı bir senaryoyla sinema dünyasına geri dönmeye hazırlanmaktadır. Joe kendisine senaryo yazımı konusunda yardım edebileceğini söyleyince Norma onun evde yaşamasına izin verir, ve bir süre sonra ona aşık olur.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



The Poseidon Adventure
Poseidon Macerası


resim


The Poseidon Adventure
1972
The Poseidon Adventure
Aksiyon / Macera / Dram117 dk

Yönetmen: Ronald Neame, Irwin Allen
Jilet haline getirilmek üzere hurdaya gönderilmeden önceki son yolculuğuna çıkan dev yolcu gemisi Poseidon'un yorgun bedeni, çok zorlanınca yılbaşı gecesi denize yenik düşer.
Alabora olan gemi su almaya başladığında, bir papazın örgütlediği hayatta...
7.1 (48,228 Oy)


Jilet haline getirilmek üzere hurdaya gönderilmeden önceki son yolculuğuna çıkan dev yolcu gemisi Poseidon'un yorgun bedeni, çok zorlanınca yılbaşı gecesi denize yenik düşer. Alabora olan gemi su almaya başladığında, bir papazın örgütlediği hayatta kalanlar yaşam mücadelesine başlar.

Kazazedelerin kurtulmak için tek şansı, şimdi tersyüz olmuş ve giderek su alan geminin derinliklerinden deniz seviyesinin üzerine doğru imkansız bir yolculuğa çıkmaktır. Geminin labirent gibi dehlizlerinde yaşam savaşı grubun pek uyumlu olduğu ise söylenemez: başı çeken bir papaz, İsrail'deki torunlarını görmeye giden yaşlı bir çift, bir tüccar, New York'lu bir dedektif ile eski bir fahişe olan karısı, iki çocuk, ünlü bir şarkıcı ve bir garson.





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Last Holiday
Hayatımın Tatili


resim


Last Holiday
2006
Last Holiday
Komedi112 dk

Yönetmen: Wayne Wang
New Orleons'lı utangaç tezgahtar Georgia Byrd bir aydan daha az bir ömrü kaldığını öğrenmiştir. Şimdi hayatında ciddi bir manevra yapmanın zamanı gelmiştir. Yarını yokmuş gibi yaşayacağı bir rüya tatile çıkacaktır. Georgia tatil için geldiği göz...
6.5 (35,131 Oy)


New Orleons'lı utangaç tezgahtar Georgia Byrd bir aydan daha az bir ömrü kaldığını öğrenmiştir. Şimdi hayatında ciddi bir manevra yapmanın zamanı gelmiştir. Yarını yokmuş gibi yaşayacağı bir rüya tatile çıkacaktır. Georgia tatil için geldiği göz alıcı tesiste bugüne kadar benimsemiş olduğu tüm davranış biçimlerini bir kenara bırakır ve çılgın bir insan haline gelir. Ta ki hayatını yeniden değiştirecek gerçeği öğrenene kadar?





* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Neşeli Hayat
Jolly Life


resim


Neseli hayat
2009
Neşeli Hayat
Komedi100 dk

Yönetmen: Yilmaz Erdogan
Rıza Şenyurt, eşi ve kayınbiraderi ile İstanbul’un fakir semtlerinden birinde yaşayan kendi halinde bir adamdır. Rıza, bir gün kendisinin ve arkadaşlarının birikimlerine mal olacak bir işe bulaşır. Bu başarısız iş deneyimi yüzünden dünyası başına...
6.1 (7,492 Oy)


Rıza Şenyurt, eşi ve kayınbiraderi ile İstanbul'da yaşayan ve eşinin dostunun birikimlerine mal olan bir işten dolayı tüm dünyası başına yıkılmış, dostsuz, şanssız ve mutsuz bir adamdır. Ama bir şekilde küçük ailesinin geçimini sağlamak zorundadır.






* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *




TÜM TA AİLESİNE ŞİMDİDEN MUTLU ve UMUTLU BİR YENİ YIL DİLEKLERİMİZLE!


resim


2016'nın ilk ayında müzik temalı seçkimizle, belgesel serimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.



Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 05 Aralık 2015 19:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü


Kayıt: 26.01.2012
İletiler: 18068
Şehir: Kocaeli
Yaş: 30 Akrep


facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü
The Apartment
1960
The Apartment
Komedi / Dram / Romantik125 dk

Yönetmen: Billy Wilder
Altı Oscar Ödüllü yönetmen Billy Wilder'in yönetmenliğini yaptığı 1960 çıkışlı sinema filmi "The Apartment" (Garsoniyer), 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Senaryo', 'En İyi Film Düzenleme' ve 'En İyi Set Dekorasyon' dallarında Oscar...
8.3 (191,954 Oy)

İletiTarih: 05 Aralık 2015 19:48
En son Quaresmania tarafından 05 Aralık 2015 19:51 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
iked
Yorumbaz


Kayıt: 20.08.2011
İletiler: 511
Şehir: Papatyanın Hışırdamadığı Mekan


Özel mesaj gönder
iked Yorumbaz
Karar vermek zor olacak. Tamamen kişisel sebeplerden
Sürprizbozan: Göster
"diğer" seçip belirtiyorum: Tatil - The Holiday (2006)
The Holiday
2006
The Holiday
Komedi / Romantik136 dk

Yönetmen: Nancy Meyers
Film fragmanları üreten bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods (Cameron Diaz), Güney Kaliforniya'da yaşamaktadır. Londra'da yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins (Kate Winslet) ise, yaşamını...
6.9 (307,815 Oy)

İletiTarih: 05 Aralık 2015 19:50
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Taşındı: 05 Aralık 2015 19:52 - Aventador tarafından
Taşındığı Forum: SM Polemik > Genel Anketler
ilhan85



Kayıt: 07.10.2009
İletiler: 2

Yaş: 21 Akrep


Özel mesaj gönder
ilhan85
Serendipity
Serendipity

Serendipity Heyoo Heyoo

İletiTarih: 08 Aralık 2015 12:02
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
steinbeck



Kayıt: 03.05.2012
İletiler: 96



Özel mesaj gönder
steinbeck
The Gold Rush diğerlerini katlar derim.

İletiTarih: 08 Aralık 2015 17:41
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu


Kayıt: 31.10.2011
İletiler: 1170
Şehir: 404 Error - Not Found


Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
"Diğer" şıkkını seçip, önermede bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederiz ancak üzerine basarak söylediğimiz gibi, bu, hikayesi sadece Hristiyanlarca kutlanan Noel'e ve/veya Noel arifesine denk gelmiş filmlerden en sevdiğimiz değil; inancı her ne olursa olsun tüm dünya halklarının ortaklaşa kutladığı, hikâyesi Yılbaşına ve/veya Yılbaşı arifesine denk gelmiş filmlerden en sevdiğimizin hangisi olduğunu bulmaya çalıştığımız bir anket.

Bu yüzden üzülerek de olsa, Noel temalı film önermelerini anketimizin açıklama kısmında belirttiğimiz gibi forumdan kaldırıyoruz.

Alıntı:
Yalnız önemle belirtelim ki, bu, hikâyesi Noel'e denk gelmiş filmlerden oluşan bir anket değil. Bu yüzden "Diğer" şıkkını seçip, önerme yapacak ve/veya seçimlerinden bağımsız yorum yapacak arkadaşların bu farka dikkat etmesini rica ediyoruz. Zira Noel/Christmas temalı filmlerden önerme yapacak arkadaşların gönderileri sayfadan kaldırılacaktır.


Ama emin olun; eğer bu Noel temalı bir anket olsaydı, Love Actually ve Home Alone kesinlikle adaylar arasında yer alırdı.

İletiTarih: 10 Aralık 2015 22:35
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu


Kayıt: 31.10.2011
İletiler: 1170
Şehir: 404 Error - Not Found


Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
« iked » yazdı:
Karar vermek zor olacak. Tamamen kişisel sebeplerden
Sürprizbozan: Göster
"diğer" seçip belirtiyorum: Tatil - The Holiday (2006)
The Holiday
2006
The Holiday
Komedi / Romantik136 dk

Yönetmen: Nancy Meyers
Film fragmanları üreten bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods (Cameron Diaz), Güney Kaliforniya'da yaşamaktadır. Londra'da yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins (Kate Winslet) ise, yaşamını...
6.9 (307,815 Oy)


Bu film aslında aday adayları arasında mevcuttu ancak hafızamızda filmin temasıyla ilgili Noel miydi, yoksa Yılbaşı mı diye bir belirsizlik oluştuğundan ve hafızamızı tazelemek amacıyla incelediğimiz kaynaklardan da tam tatmin olamadığımızdan liste dışı bırakmayı tercih ettik. Sizin önermenizle bu belirsizlik de giderilmiş oldu.

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 10 Aralık 2015 22:49
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
trooe199



Kayıt: 15.01.2014
İletiler: 7



Özel mesaj gönder
trooe199
Diğer seçip cevaplıyorum:
It's a Wonderful Life
1946
It's a Wonderful Life
Dram / Aile / Fantastik130 dk

Yönetmen: Frank Capra
İflasın eşiğine gelen George Bailey (James Stewart) bir Noel gecesinde kendini nehre atarak intihar etmek üzeredir.Doğduğundan bu yana aynı küçük kasabada yaşayan Bailey kendisini buraya ve insanlarına adamış,hoşgörülü,güvenilir ve yardımsever bir insandır.Büyük...
8.6 (483,321 Oy)

İletiTarih: 11 Aralık 2015 03:12
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
DePutaMadre
Yorumbaz


Kayıt: 10.01.2012
İletiler: 32



Özel mesaj gönder
DePutaMadre Yorumbaz
Tabii ki

Serendipity
2001
Serendipity
Komedi / Romantik90 dk

Yönetmen: Peter Chelsom
Noel'den hemen önce New York'tayız. Bloomingdale'de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki...
6.8 (119,005 Oy)

İletiTarih: 11 Aralık 2015 21:54
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
apple59



Kayıt: 15.07.2014
İletiler: 2



Özel mesaj gönder
apple59
Serendipity kesinlikle unutulmamalıydı., Hımmm
http://www.imdb.com/title/tt0240890/

İletiTarih: 20 Aralık 2015 12:11
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Sule06



Kayıt: 27.01.2015
İletiler: 1



Özel mesaj gönder
Sule06
Bridget Jones Çok Seviyor

İletiTarih: 04 Ocak 2016 13:15
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
nutellabrain



Kayıt: 25.02.2014
İletiler: 2266
Şehir: İstanbul
Yaş: 31 Balık


Özel mesaj gönder
nutellabrain
Bu listedeki filmler arasında en beğendiğim When Harry Met Sally. Her yılbaşında ise bıkmadan izlediğim film Evde Tek Başına.

İletiTarih: 04 Ocak 2016 18:18
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
AgacaDalanVar



Kayıt: 14.05.2009
İletiler: 46
Şehir: Antalya
Yaş: 35 Koç


Özel mesaj gönder
AgacaDalanVar
Home Alone
1990
Home Alone
Komedi / Aile103 dk

Yönetmen: Chris Columbus
Ailesinden nefret eden Kevin aldığı ceza üzerine geceyi çatıkatında geçirir yalnız ertesi gün uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını farkeder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın...
7.7 (619,886 Oy)

İletiTarih: 05 Ocak 2016 21:50
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici


Kayıt: 05.09.2012
İletiler: 4575



E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
Şahane Hayat Çok Seviyor

It's a Wonderful Life
1946
It's a Wonderful Life
Dram / Aile / Fantastik130 dk

Yönetmen: Frank Capra
İflasın eşiğine gelen George Bailey (James Stewart) bir Noel gecesinde kendini nehre atarak intihar etmek üzeredir.Doğduğundan bu yana aynı küçük kasabada yaşayan Bailey kendisini buraya ve insanlarına adamış,hoşgörülü,güvenilir ve yardımsever bir insandır.Büyük...
8.6 (483,321 Oy)

İletiTarih: 05 Ocak 2016 23:10
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2023