Giriş Kayıt

Brightburn (2019)

Yakında...
Yönetmen:
Senaryo:
Ülke:
Tür:
Rating:
0.0
Vizyon Tarihi:
24 Mayıs 2019 (ABD)
Dil:
İngilizce
Nam-ı Diğer:
Brightburn: L'enfant du mal
5 kişi izleyecek 13 takip
Özet
Çizgi romanlar çağında yaşamak bizleri süper kahramanların var olması fikrine sıcak bakmaya itmekte. Dünyayı korumak, dünyalıları gözetmek ve adaleti sağlamak için kurgusal bir süper kahramanın ete kemiğe bürünerek aramızda yaşaması fikri pek çok kişi tarafından olumlu karşılanabilir. Bunun en önemli sebebi de, süper güçlü olan bu isimsiz kişinin, dünyayı koruma sorumluluğunu alacağına ve bozulmaz ahlak kuralları ile her zaman doğru tarafta yer alacağına dair çizgi roman dünyasının bizi ikna ettiği gerekçelerdir. Ancak ya tam tersi olursa? Ya gerçekten uzaydan düşen minik bir bebek bulunur ve çiftçi bir aile tarafından evlat edinilirse? Fakat kim olduğunu bilmese de farklı olduğunun bilincinde olan bu çocuk büyüdükçe bir kahramandan çok bir düşmana dönüşmeye başlarsa? Süper güçlü olanın karşımızda değil de yanımızda olacağı inancımızı paramparça eden bu senaryoda ne kadar güvende olabiliriz?

Kırsal hayatlarına gökten düşen bir bebeği dahil eden aile, zamanla büyükmekte oldukları çocuğun sandıklarından çok daha fazla kötülük ve güç barındırdığını keşfediyorlar. Ancak nereden geldiklerini bile bilmedikleri bu çocuğu durdurmanın yolu ne olacak?

Henüz örneği pek de olmayan süper kahraman korku türünün yeni mahsülü "Brightburn", Superman'in hikayesinden aldığı ilhamı farklı merceklere bölüştürüyor ve ortaya karanlıklarla sarmalanmış, dehşetin hüküm sürdüğü ve seyircisini daha karanlık ihtimalleri sorgulamaya davet eden bir yapım koyuyor. Filmin yapımcılığını, Marvel'ın sevilen süper kahraman serilerinden Galaksinin Koruyucuları'nın kamera arkasına geçen, ardından Disney ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda işine son verilen vizyoner yönetmen James Gunn üstlenirken, filmin yönetmen koltuğunda ise çoğunlukla video klipler çeken David Yarovesky oturuyor. Başrollerde vefalı anne-baba olarak güzel oyuncu Elizabeth Banks ve David Denman'ın yer aldığı filmde kötülük tohumu küçük çocuğu ise 4 yıllık kariyerine 10 proje sığdıran, 15 yaşındaki genç yetenek Jackson A. Dunn canlandırıyor. Filmin kadrosunda dizilerden tanıdığımız Matt Jones, güzel yıldız Meredith Hagner, American Horror Story'de karşımıza çıkan Jennifer Holland, komedi dizilerinin sevilen yüzlerinden Steve Agee gibi isimler de yer alıyor. Filmin senaryosunda James Gunn'ın kardeşi Brian Gunn ve kuzeni Mark Gunn'ın imzası bulunuyor. - Gönderen: Quaresmania
Brightburn Altyazıları
Henüz bu filme ait altyazı bulunmuyor.
13 takip
Dizi Altyazıları
Arrow (3,834) Vikings (2,541) The Flash (1,774) Supergirl (1,384) Doctor Who (1,017) Counterpart (877) La Casa de Papel (809) Supernatural (764) The Big Bang Theory (727) Friends (723)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018