Giriş Kayıt

Halam Geldi (2013)


100 dk
6.9
 • 138/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
6.9/10 puan 36 kullanıcı oyladı
Yönetmen:
Senaryo:
Ülke:
Tür:
Rating:
7.2
Vizyon Tarihi:
01 Ocak 2014 (Türkiye)
Dil:
Türkçe, Yunanca, Kurdish
Nam-ı Diğer:
My Aunt Is Here
41 kişi izledi 21 kişi izleyecek 2 kişinin favorisi 4 takip
Özet
Film, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde medeniyetlerin iç içe geçtiği, birden fazla kültürün bir arada yaşadığı köylerden biri olan Akıncılar’da yaşayan Diyarbakırlı ve henüz 13 yaşındaki üç genç kızın hazin öyküsünü anlatıyor ve ülkemizin halen kanayan yaralarından biri olan, “çocuk gelinler” gerçeğini beyazperdeye taşıyor. Çocuk gelinlerin uzaktan uzağa seyrettiğimiz dramını, akraba evliliğinden doğan engelli çocukların yaşamını çocukların gözünden anlatan film aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak hayat buluyor.

Film, aynı zamanda Kıbrıs'ın kuzeyi ve güneyi arasındaki sınır sorununu da insani yönleriyle ele alışıyla ön plana çıkıyor.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde özel bir gösterimle galası yapılan filmin senaryosu, gazeteci Evrim Kanpolat tarafından gerçek bir olaydan uyarlanarak yazıldı. Filmde Türk oyuncuların yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan oyuncular da yer alıyor. | Gönderen: pis metalci
Yorumlar
4 yıl önce
avatar
akraba evliliği ve çocuk gelinler türkiyenin kanayan yarası!... dizisini dizilerini izlemediğimden ben arkadaşlar kadar tepkili olmadım gayet güzeldi film hatta bazı yorumlar izlenmeden yapılmış gibi geldi bana... mesela halam geldi ismi bana da gereksiz geldi lakin filmi izleyince anlamı net ortaya çıkıyor bence çok anlamlı olmuş!... keşke türk sinemasında böyle filmler çok daha fazla yapılsa ilk yarısı tipik kasaba hikayesi anlatan komediyle içiçe sıcacık sonraları ise tamamen dram rahmetli sakıp ağanın bir sözü vardır "Türkiye'nin en iyi otomobillerini ben üretiyorum ama oğlum bu otomobillerden birini bile kullanamıyor" teyzekızıyla yaptığı evlilikten dolayı oğlu metinin durumunu bilirsiniz bence kesinlikle izlemelisiniz filmde biraz kürtlerin işi gibi gösterilmiş ama bu toplumda para mal mülk çıkmasın diye birbirlerini kardeş bilen çocukları evlendiren o kadar çok aile var ki üstelik okumuş okumamış farketmiyor ne yazık ki!... siyaset yargı toplum sadece lafa gelince bu konulara tepki gösteriyor halbuki çok büyük bir ayıp hatta günah... neyse daha da yazılır da o kadarı burada yayınlanmaz iyi seyirler!...
4 yıl önce
default avatar
Bir sürü film izledim ama beni bu kadar etkileyen bir film olmadı. Etkilendiğim ve yorum yaptığım tek film bu ve bazı arkadaşların gereksiz,vakit ve para kaybı demelerini anlayamıyorum. 'Yıl 2014 ve hala böyle filmler yapılıyor geri kalmışlığımızla övünüyoruz' diyenlere ise böyle bir sorunumuz olmasa böyle filmlere gerek kalmaz arkadaşlar. Toplumda 'çocuk gelin' sorunumuz var ve bu gerçek. Bu para ve vakit kaybıyla, çektimiz filmin gelişmişliği veya gelişmemişliği ile ölçülemeyecek kadar büyük bir sorun.
4 yıl önce
default avatar
Gerçekten etkileyici bir yapımdi. Böyle şeylere müsade edenin göz yumanin Allah...
Halam Geldi Altyazıları
Henüz bu filme ait altyazı bulunmuyor.
4 takip
Bu filmi sevenler şunları da sevdi
Forumdan Benzer Başlıklar
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018