Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

moderator

 
Kayıt : 09 Mart 2010
 • House of the Dragon
  House of the Dragon
 • The Greatest Beer Run Ever
  The Greatest Beer Run Ever
 • Fandom
  Fandom
 • Top Gun: Maverick
  Top Gun: Maverick
 • Love, Victor
  Love, Victor
Son Yorumları
Black Adam (2022)
23 Kasım 2022
Keçiboynuzu kıvamında başka bir film daha. Birkaç gram lezzet için bir kilo odunu yiyip sindirmeyi de gerektiriyor. Yine kentsel dönüşüm projeleri gibi her yer yıkılıyor, enkaz, toz duman. Hatta Black Adam eve kapı dururken duvarları yıkıp giriyor. Bu defa yıkılan şehir Amerikan şehri değil, Kudüs benzeri (yazılar Arapça) zaten öncesinde de harabe gibi görünen bir kent. Ergenler direnişe öncülük ediyorlar falan filan... da kime karşı direndikleri de çok belli değil. Kötü taraf silik kalmış. Bu tür "ölümsüz kahramanlı, efsunlu, sihirli, zombili, deccalli, mesihli" filmleri izlemekten gına geldi artık.
Ticket to Paradise (2022)
03 Kasım 2022
Sıcak, germeyen, sonunu tahmin edebileceğiniz, abartısı olmayan, finali de mutlu eden güzel bir film. Çoğumuzun gitmeyi hayal bile edemeyeceği cennet gibi bir adada çekilmiş olması dahi seyretmeye değer. Gerçek hayatta elde edemediğimiz şeyleri rüyada görmek gibi olsa da iyi ki filmler var.
Im Westen nichts Neues (2022)
01 Kasım 2022
Netflix filmi olduğu için önyargıyla başladım ama beklentimin çok çok üzerinde çıktı. Diğer yorumcular filmin güzel yanlarını yazmışlar. Senaryoyu beğenmeyenler, kopuk kopuk diyenler olmuş. Bu görüşte olanlar muhtemelen Hollywood tarzı hikaye anlatımını sevenler. ALTI HAFTA dayanmaları öngörülerek cepheye gönderilen askerlerin hikayeleri elbette kopuk kopuk olacak, milyonlarca insanın öldüğü siperlerde hiçbir hikaye mutlu sonla tamamlanmayacak. Salata yaparken bile parmağını kestirmemiş, kanını dökmemiş, canı hiç yanmamış Call of Duty kahramanı ve gazilerimiz bu filmi hiç beğenmeyecekler. Göğsünden vurulup ölen askerin üniformasını yamatıp başka bir nefere giydiren, askere kuru ekmeği çok görürken kendisi kuş sütünün bile tazesinin eksik olmadığı mükellef sofralara kurulan "paşa"ları her filmde göremezsiniz. Savaş borularının öttüğü "vuralım, kıralım, girelim, alalım" naralarının atıldığı şu günlerde MUTLAKA seyredilmesi gereken filmlerden.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022