Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

1filmci

 
Kayıt : 10 Mart 2021
  • Moritanyalı
    Moritanyalı
Son Yorumları
Loki (2021)
11 Haziran 2021
beni tarz olarak pek sarmadı gençlik-ergen dizisi gibi geldi bana bayat espriler vs. kötü diyemem ama türü ve tarzı beni çekmedi diyebilirim sanırım. Hem ilk bölümde son 1 dakikadaki sahne dışında pek de bir şey göremedim ben, genelde son anda diğer bölümü merak ettiren bir sahne ile bitiriyorlar ve ben içi boş dizileri sevemiyorum. Özel bir fan değilseniz pek beğeneceğinizi de sanmam açıkçası.
Cruella (2021)
29 Mayıs 2021
Yeni bir karakter girdi dünyamıza ve devamı da gelecek gibi. İngiliz suç-komedi türünü seviyorsanız kaçırmayın.
Guy Ritchie tarzı bir anlatımı var filmin. Estella değil Zalımla Gülücük 1960'lar Londra'sında geçiyor keyifli bazen komik bazen de trajik bir film olması nedeniyle beğendim. Özellikle dönemin kıyafet ve ambiyansı da aşırı yansıtılmış bence harika nostalji katmış.
Özellikle şarkıları çok güzeldi evet müzik değil şarkılar harikaydı bir de 3ü dalmaçyalı 2 tane de köpek var onlar da çok sevimli idi.
İnsan aslında hayranlık duyduğu şeye bazen kıskançlıkla beraber eleştiriyor yada istemiyor gibi gözükse de özünde ona benzemek istediği gibi bir felsefesi var bana göre filmin, bu yönüyle de sevdim -ki ilginç bir gerçekle yüz yüze kalıyoruz sonlara doğru.
Emma Thompson burada itici bir rolde ama olağanüstü başarılı buldum diyebilirim, gelecek Oscar'da en iyi yrd kadın oyuncu ödülüne aday olabilir. Emma Stone ise bildiğimiz gibi aslında.

Filmin sloganı da ilginç bir detay barındırıyor Cruella De Vil. İyi seyirler dilerim.
Wrath of Man (2021)
27 Mayıs 2021
spoiler vermeden biraz detay yazayım istedim müsadenizle.
Guy Ritchie tarzı hafif slow motion ve bol aksiyon ile hafif bir mizah beklerseniz yok, bunu en son Gentlemen filminde yapmıştı -ki o film buna göre çok çok ileride.
Jason Statham burada intikam peşinde olan ölümsüz bir rolde diyebilirim bu durum da filmi aşağı çekmiş.
bütçesi düşük olabilir filmin diye düşünüyorum açıkçası çünkü kovalamaca dışında hemen hemen masraf yapılacak sahneler yok gibi geldi bana.
sürekli bir gerilim müziği var arka planda ve bu da sizi izlerken her an bir şey olacak beklentisine sokuyor hali ile finali de yapıp bitince bu beklentiler karşılıksız kalabiliyor.
sürekli bir neden sorusunun cevabı için flash back sahneleri bolca var.
sizi filmin içinde tutuyor bu yönden sıkıcı değil ama izlerken beklenti içine girip çok daha güzel bir son beklemenize yol açıyor.
aksiyon sevenler ve 2 saat sıkılmadan film izleyim diyenler dışındakileri pek sarmayabilir.
iyi seyirler.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023