Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Imaginer

 
Kayıt : 02 Ocak 2021
 • Hans Zimmer
  Hans Zimmer
 • Gran Turismo
  Gran Turismo
 • The Tomorrow War
  The Tomorrow War
 • Casuslar Köprüsü
  Casuslar Köprüsü
 • The Changeling
  The Changeling
 • The Walking Dead: Daryl Dixon
  The Walking Dead: Daryl Dixon
Son Yorumları
Dune: Part One (2021)
25 Ekim 2021
Filmin tek kötü yanı yönetmenin filmi sadece kitabını okuyanlara yapması. Yorumlara baktığım zaman, filmi beğenmeyenler kitap serisini okumayanlar olduğunu görüyorum. Hikayeye sıfırdan giriş yapanlar için sadece yarım bir filmen görsel ve müzik şovunun tadını çıkarmalarını öneririm. Obektif bir şekilde baktığımızda film gerçekten kafa karıştırıcı geliyor. Ordan oraya atlıyor ve sahneler gösteriliyor. Açıklanmayan terimler kullanılıyor. Seyirci bir açıklama beklentisine giriyor ve film bunu vermiyor ne yazık ki.
Kitabı okumayacaksanız ise hikayeyi araştırmanızı ve en azından 1-2 video izlemenizi öneriyorum. Hikaye çok iyi, evren muazzam.Hakkını vermek istiyorsanız hikayeyi öğrenmeniz gerekiyor bir şekilde Lakin şöyle bir şey var ki. Kitap okuma alışkanlığınız olmasa bile ve film izlemeyi çok seviyorsanız eğer, kitabı okumalısınız. Bu denli büyük ve Lotr, Star Wars a kafa tutacak ve çok çok iyi işlenirse geçecek bir seriden bahsediyoruz. Ve filmi izledikten sonra kitap serisine baslamanız, kitap okurken ki anlama hızınızı çok artdırıcaktır. Yavaş yavaş sindire sindire okuyun. Kafanızı karıştırmıyorsa açın Hans Zimmer' ı arkaya tadını çıkartın.

Gel gelelim film nasıldı. Film mükemmel ötesiydi benim açımdan. Müzikler, hikaye, sinematografisi ve hikayenin bu denli ince işlenmesi... Gerçekten muazzamdı. Hele cast seçimi bir harika. Kitabı okurken ki hayal ettiğim karakter tiplemeleri, filmin kadrosu ilk duyrulduğunda ki cast seçimleri ile aynıydı resmen.

Müzik kısmına tekrar değinmek gerekirse Hans Zimmer gerçek bir sanatçı. O çöl havası,gizem insanı alıp götürüyor. Sinemadan döndükten sonra müziği açıp kitabın başına geri oturdum direkt.
Cobra Kai (2018)
02 Ocak 2021
3.sezonu az önce bitirdim ve gerçekten harikaydı.Hikayeyi bu denli güzel işlemelerini çok seviyorum gerçekten.Karakterlerin geçmişinden ve bakış açısından çok iyi bakabiliyorsunuz. Bu Kreese e bile bir noktada " Adamda neler yaşamış" dedirtti yani.
Görmek istediğimiz tüm olayları teker teker gösterdiler diyebilirim. 4.sezon da bayağı hareketli geçecek gibi duruyor.Sabırsızlıkla bekliyorum..
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023