Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

pus

 
Kayıt : 25 Aralık 2018
 • İlgi Manyağı
  İlgi Manyağı
 • İyi Şanslar Leo Grande
  İyi Şanslar Leo Grande
 • Große Freiheit
  Große Freiheit
 • Dil Dersleri
  Dil Dersleri
 • Murina
  Murina
Son Yorumları
Jaddeh Khaki (2021)
29 Mart 2023
Allah'ım benim başıma ne geldi yarabbim... Panahi diye geçtim ekran başına ama senin babanın zerresine ulaşmak için daha çoook yolun var be yiğidim dedim kaldım. Her şey öyle havada ve tatsız ki ne mesajı düzgün verebiliyor ne de derdini anlatabiliyor. Gerçeklikten, inandırıcılıktan uzak olunca da seyir zevkinin s sini yaşatmayan bir yapım olmuş diyebilirim. Rol kesmeler ve amaçsızca uzağa bakıp gitmeler eşliğinde geçmek bilmez bir 93 dakika, baştan sona kocaman bir işkenceydi.
Mrs. Harris Goes to Paris (2022)
21 Mart 2023
Neeee Isabelle Huppert'ın izlemediğim filmi mi varmış...! Diye geçtim başına ve Isabelle Huppert aramaya başladım. Hiçbir bağ kuramadığım, demode ve samimi gelmeyen bir hikaye buldum. Aktarılan dinamiklerin neredeyse tamamı raf ömrünü doldurmuşken... 2022'de bu filme ne gerek vardı?

Ancak en büyük hayal kırıklığı da filmin başına geçmeme neden olan Isabelle Huppert olmasaydı en azından o olmasaydı iyiydi be. Isabelle Huppert canım ne oldun sen paraya mı sıkıştın? Neden kabul ettin ki bu rolü? Ne alaka? Hele Isabelle Huppert'ın evine gidip bir başka klişe sekansa yakalanmaz mıyız... oy oy oy...
Infinity Pool (2023)
21 Mart 2023
Eve döndüm. Bisiklet antremanı öncesi atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp kuruldum ekranın karşısına.
İnanılmaz bir ilk yarı izledim. Nefesim kesildi.

Malumunuz BABA Cronenberg'in sineması, karanlık ve rahatsız edici atmosferleri, karmaşık karakterleri ve sıra dışı konularıyla tanınır. OĞUL da BABAsı gibi filmlerinde bedenin dönüşümü, insan aklının sınırları, teknolojinin etkisi, psikolojik bozukluklar ve cinselliğin açık bir şekilde ele alınması gibi konuları ele almakta, oluşturduğu karanlık ve rahatsız edici atmosferler ve görsel efektler kullanmış çok da şaşırmadı bünyeleri... İyi güzel sıkıntı yok... Zaten bunları izlemek için geçtim ekran karşısına...

İlk saat geçti, spora da gitmem lazım. Durdurdum filmi ama bisiklet mi bindim filmin devamını mı merak ettim anlamadım. Resmen bir an önce eve geri dönüp filmin kalanını izlemek için heyecan duydum.

Yalnız arkadaş o ne... Sen ilk yarıda soluksuz bırak, sonraki yarıda yere çakıl... Sanıyorum kafayı fazla dumanlandırdı OĞUL Polis Gönül ilk yarıdaki evrenden bu kadar da fazla uzaklaşmamasını dilerdi ama olmadı. Bu garip ülke... dil... alfabe... gerilim her şey her şey çok güzedli halbuki... Tadı damağımda kalan... yeniden çekilmesini arzu ettiğim bir Cronenberg filmi oldu.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023