Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

kingofhorror

 
Kayıt : 25 Ocak 2018
 • Famke Janssen
  Famke Janssen
 • Dead for a Dollar
  Dead for a Dollar
 • Margaux
  Margaux
 • Sacrifice
  Sacrifice
 • Kabus Gecesi
  Kabus Gecesi
 • Çığlık
  Çığlık
 • avatar
  ha46792
Son Yorumları
Barbarian (2022)
01 Kasım 2022
Süper bir başlangıç. Kız ile erkeğin yağmurlu bir gecede harap bir mahallede ve hizbe bir evde ilk karşılaşması sanki 'Psycho'dan esintiler taşıyordu. Nitekim bu başlangıca evde devam eden diyaloglar eklenince gerçekten sağlam bir korku filmi bizi bekliyor dedim. Şayet film başladığı gibi devam edebilseydi... Filmin o sağlam başlangıcı, feedbackler ile kesilmeye başladığı vakit, yakalanan o müthiş gerilim havası da ister istemez aşağı yönlü ivme kazanıyor. Senaryo üzerinde biraz daha çalışılsa imiş ortaya çok daha güzel bir iş çıkabilirdi diye düşünüyorum. Ancak bu haliyle bile ortalamanın üstünde bir korku filmi Barbarian !
Jeepers Creepers (2001)
30 Mart 2022
Victor Salva'nın kariyerinin en güzel filmidir. O zamanlar Joy Ride filmiyle aynı anda sinemalarda gösterime girmişti. 2'si de yol filmi olarak gönlümde taht kurmuştu. Yol filmlerini seviyorsanız bu filmi de kaçırmayın...
Out of the Dark (1988)
31 Ocak 2022
Dönemin meşhur erotik hatlarını da kullanarak telefon sapıklığı gibi dönemin baş belası bir konusunu işleyen film bana göre bu avantajını iyi kullanamamış. Cep telefonunun olmadığı 1980'lerde sabit hat kullanan herkesin korkulu rüyası telefon sapıkları o dönemden geçen herkesin en az bir kere başına musallat olmuştur. Filmde telefonun dinlenip tespit edilmesi, suçlunun peşine düşülmesi ve hatta köşeye sıkıştırıp elinden kaçırma gibi takip sahnelerine çok az yer verilmiş. Halbuki gece çekim yapılan L.A. sokaklarında bu tip sahnelerle desteklenen bir polisiye film inanın şu anda modern klasikler arasında yer alırdı. Buna yönelmek yerine gene dönemin özgürlüklerinin ayyuka çıktığı liberal ortamında fazlaca müstehcenliğe başvurularak popüler olmaya çalışmış. Cinayet sahneleri çok yavan. Efektler belli ki kısıtlı bir bütçe ile oluşturulmuş. Buna rağmen gene de belli bir heyecanı izleyicisine aksettiriyor. Aksiyonun düştüğü sahnelerde bu heyecanı çıplaklık kullanarak hissettirmeye çalışıyor ki bu da filmin 17+ kategorisine sokuyor.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023