Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

jedy

 
Kayıt : 30 Kasım 2017
 • Undici giorni, undici notti
  Undici giorni, undici notti
 • Bir Zamanlar Batıda
  Bir Zamanlar Batıda
 • Can Dostum
  Can Dostum
 • Köstebek
  Köstebek
 • Aslan Kral
  Aslan Kral
Son Yorumları
Triple Frontier (2019)
14 Mart 2019
Güzel başlıyor, kadro sebebi ile kaliteli bir iş bekliyorsunuz vs ama sonra hep bilindik şeylerin filmi uzatmak için üst üste gelmeye başlaması filmin yönünü aşağı doğru çeviriyor.
Ben Affleck in bu bazen tutulup oynayamaması ne olacak bilmiyorum.Papatya falı gibi kötü diyoruz çok iyi oynuyor , hadi iyi oyuncu diyoruz tık yok...Oscar Isaac bir omuz vereyim diyor o da olmuyor. Yönetmen filmi yolda düzeriz , karakterleri vs de , hele bir başlayalım da bu oyunculardan bir şeyler çıkar demiş, oyuncular da yönetmenden nasıl oynayalımı beklemiş de film ortada kalmış gibi , filmin ortasından sonra bir sıkıntı hasıl oluyor. Bir hevesle başlayıp bir iki kere bitmesine ne kadar kaldı, of daha çok varmış hadi amma uzattınız diyebileceğiniz filmlerden dikkat.Burdaki pozitif yorumları dikkate alacaksanız IMDB deki yorumlara da bir göz atmanız önerilir.
Özet: Gereksiz uzun, hikaye bir kaç filmin bir kaç parçasından tanıdık. 6/10
Captain Marvel (2019)
09 Mart 2019
Benden önce 9 yorum girilmiş, 1 kişi 3 , 3 kişi 6, 1 kişi 7 , 1 kişi 8, 2 kişi 9, 1 kişi 10 vermiş Gülücük
IMDB notu sabah 6.4 idi şu an 6.6
Herkeste kafalar karışık anlaşılan...
Öncelikle filme bizim gibi nerd/geek olup gitmek istemesek de el mahkum gideceğiz diye giden tayfadan da olabilirsiniz, garip bir şekilde "aksiyon filmi seyredeyim" diye girip "Aaa böyle aksiyon filmi mi olur olmamış tü tü tü" diyecek olabilirsiniz, Marvel de hep aynı şeyi yapıyor sıktıcılar dan da olabilirsiniz.karakterler neden derin değil diye memnuniyetsizlikten muzdarip de olabilirsiniz.
Bu bir çizgi roman uyarlaması, sinemanın gittiği yön bu, öncelikle bunun farkında olmalısınız, bizim gibi bu işe romantik bakıyorsanız bile bu realiteyi artık görmemezlikten gelerek bu filme gitmeyin.
Film bir aksiyon filmi değil yahu.
Filmde karakterlerin derin olması gibi bir beklenti neden var onu dahi anlayamıyorum, son kaç Star Wars ta ne derindi Allah aşkına Gülücük
Lucas ın kendisi ben Star Wars u soap opera olarak yazdım dediydi en sonunda Gülücük
Film zaten IMAX/3D için yapıldı, blockbuster olarak yapıldı, Stan Lee sahneleri önceden çekildi, Fury nin gözünü neden kaybettiğini göreceksiniz, bir önceki Avengers daki o çağrı cihazı Fury'nin eline nasıl geçti onu göstertcez (!) dediler, Kaptan Marvel i bir şekilde Avengers End Game e yamayacağız çatlayın patlayın güçlü kadın karakter de lazım başımızın etini yiyor sektör dediler, yani zaten sürprizi bozan bir şey yok filmde.
Evet efektler de sıktı ama bunlar hepsi aynı serinin laciverdi Gülücük
Post credit mevzusu için , "post creditin biri iyi öbürü değil beklemeyin" gibi bir maliyet/fayda ben şahsen söyleyemem , ya bitince çıkın gidin, ya da post credittir bekleyin, ama nolur yerinizden kalkıp sonra ergenler gibi ayakta çıkış dibinde öbekleşmeyin, uçak inince ayağa kalkıp ayakta bekleyince daha hızlı ineriz uçaktan zanneden güruhu andırıyor görüntü Gülücük
Brie Larson mu? Evet çok kötü oyuncu, gözler boş bakıyor vs.
Saçlar ne ara fönlendi ne ara kurudu vs buna da takabilirsiniz Gülücük (Hakkaten takip etmeniz eğlenceli bile olabilir)
Karakterlerden bi Thor, bi Hulk derinliği beklemeyin dediğim gibi End Game e araya kaynak bir film.
Tartışmada derinlik mi istiyorsunuz? Geçen sene siyahi Amerikalılar bir homurdandı, Black Pantheri verdiler önümüze, bu sene kadın hakları yükselişteydi Yüzbaşı Marvel abla geldi önünüze, tesadüf deyip geçmeyin. Çok da takılmayın derim.
Filmin benim açımdan hoş sürprizi ise, yıllardır sondaki yazılarda yaw niye hiç Türk yok, hep de Hintli ismi , amma efektçi Hintli varmış vs diye bi hassasiyet geliştiren biri olarak , filmin sonunda tepe kadroda kocaman puntolarla Music Pınar Toprak yazması idi. (Filmde genel olarak 90 lar RnB şarkılar var, filmin geçtiği dönemi yansıtan güzel bir seçki olmuş)
Özet: Beklentisiz gidin 2 saat izleyin çıkınca bitsin gitsin. Bunlar çizgi roman karakteri, aslında gerçekten de dünyayı vs kurtarmıyorlar, o kadar da şeetmeyin Gülücük Ama 2 saatliğine de olsa sizi memleket gündeminden kurtarıyor mu evet.
İzleyin aradan çıksın daha Hellboy gelcek , bi yandan He-Man çekiliyor daha onlara gidilecek...
Green Book (2018)
03 Mart 2019
Film güzel, temiz bir 8 i var ama Amerikanın onlarca senedir bu propaganda işini Hollywood a yaptırma işine şimdi bu geçmişiyle yüzleşme işini de kendisi yapmayıp Hollywood filmleri üzerinden yüzleşir-MİŞ gibi yapmayı eklemesi artık kabak tadı vermeye başladı. Geçen sene Moonlight vs ye ödül verip biz bu sene bakın ne iyi ettik havaları yüzünden bu sene de Spike Lee nin eleştirileri vs derken böyle güzel filmler propagandaya kurban gidiyor. Bir baktım Sidney Poitier In The Heat Of the Night ile bu mücadele işlerine başladığında 1967 imiş, 50 seneyi geçmişiz yani. Holywood şu günah çıkarma işlerini bitirse de yolumuza baksak artık Gülücük
Dizi Altyazıları
This Is Us (3,916) Supernatural (2,616) American Gods (2,491) Love, Death & Robots (2,459) The Passage (2,419) Vikings (1,887) The Blacklist (1,481) Star Trek: Discovery (1,249) Shameless (1,189) Project Blue Book (1,139)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019