Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

fatihunal

 
Kayıt : 16 Temmuz 2017
 • Brezilya
  Brezilya
 • Radius
  Radius
 • Anon
  Anon
 • Hotel Artemis
  Hotel Artemis
 • Tükeniş
  Tükeniş
Son Yorumları
Opiseu (2015)
18 Mart 2019
Gizem yapacağım derken işin suyunu çıkarmışlar. Kamera kullanımı, sesler vs. korku türündeki filmler gibi olmuş, gizemle alakası yok. Hikaye gizemli olsun diye uğraşırken karmaşıklaştırılmış ve saçma olmuş. Benim için maalesef tam bir zaman kaybı oldu.
Beyond the Clouds (2017)
11 Mart 2019
Oyunculuklar çok iyi değil ama iyi. Senaryodaki çoğu yeri tahmin etseniz de güzel ve sağlam bir dram. Neticede bir gizem filmi değil ki senaryo tahmini yapamayalım değil mi? Majid Majidi romanımsı bir sinema örneği sergilemiş. Majidi'nin sinema tarzını ve dramı sevenler kaçırmasın.
Serenity (2019)
10 Mart 2019
Sanırım, son zamanlarda dram ile harmanlanmış bilim kurgu filmleri furyası başladı.

Filmi özetleyecek olursak; bol dram, biraz Matrix, biraz Thirteenth Floor, biraz Truman Show ve biraz simülasyon argümanı...

Gerçek nedir? Gerçek olduğunuzu ya da olmadığınızı nasıl ispatlarsınız? Daha da kötüsü, tıpkı filmdekine benzer şekilde ya bir başkasının rüyasının veya oyununun bir parçasıysak?. Ya bilincimiz bize ait değilse? Ya da Descartes'in söylemi ile "kötü bir cin tarafından her an aldatılıyor/yanıltılıyor olabilir miyiz?". Bilincimiz kime ait? vs. vs.

Soruları bir kenara bırakacak olursak, felsefe yapmayan/sevmeyen ve bilim kurgu deyince "Yıldız Savaşları" tarzı bir şeyler hayal eden ve bunu isteyen arkadaşların hoşuna gitmeyecektir. Tin, bilinç, simülasyon argümanı, makinedeki hayalet vb. konularda en ufak araştırması dahi olmayan insanların bu filmden uzak durmalarını öneririm.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019