Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

ossolak

Yorumbaz
 
Kayıt : 13 Mayıs 2017
 • Sureiyâzu
  Sureiyâzu [S01E01]
 • Parazit
  Parazit
 • Tenet
  Tenet
 • Karakomik Filmler: Deli
  Karakomik Filmler: Deli
 • Aşk 101
  Aşk 101
 • Rick and Morty
  Rick and Morty
Son Yorumları
The Whale (2022)
12 Mart 2023
film aslında çok da sağlam temellere dayanmayan bir film. Modern amerikan toplumunun sıkıntılarını bir filmde (aslıda tiyatro oyunu evet biliyorum.) anlatmaya çalışmış eşcinsellik obezite din adamlarına ve dinlere olan bakış açısı gibi konuları anlatmış bu açıdan aslında klişe sayılabilir. Ama... ama çok iyi anlatmış filmi etkileyici ve vurucu yapan yerleri çok iyi işlemiş bunu senaryoya çok iyi yedirmiş senaryonun edebi temeli olduğu çok belli bu ingiliz edebiyatından ince nüanslarla kişilere ve olaylara olan bakış açılarını anlatmadaki ustalıklarından sezebiliyorsunuz. ser sahnenin boş beleş olmadığını bir şeyi anlatmak için ustalıkla hazırlandığını görüyorsunuz ne gereksiz bir sahne var ne gereksiz uzatılan bölüm ne de anlatılmayan tek bir konu. Bu açıdan bakıldığında kesinlikle senaristi ve bunu anlatmak için yönetmenin çabasını da takdir ettim. tabi oyunculuklar dediğimizde kusursuz denecek kadar iyi Brandon Frazer filmi bu kadar vurucu yapan en iyi oyuncu adamın holloywooda olan haklı kini olmasa kesinlikle oscarı alır diğer oyunculukların da filme olan etkisi öyle yabana atılacak gibi değil. türüne göre çok çok iyi bir performans sergileyip benden çok rahat 9.5 alır genel ortalama da da 9.3 alabilecek bir film. eğer aksiyon vurdu kırdı filmlerinin sıkı takipçisiyseniz tavsiye edemeyebilirim onun dışında bence her kitleye kesinlikle önerilebilecek hatta ders olarak okutulacak bir film olmuş.
A Man Called Otto (2022)
03 Mart 2023
Orijinal filmden haberim yoktu o sebeple sadece bu film üzerinden yorum yapacağım Tom Hanks a söylenecek fazla bir şey yok gerçekten çok kaliteli bir oyuncu filmin senaryosu ilerleyişi çok güzel hazırlanmış başta ABD sinemasından böyle filmler de çıkar mı demiştim evet çıkmamış. çünkü doğallık ve içtenlik biraz o toplumun kültürüne işlememiş bu tip filmleri yapamayacak kadar materyalist bakış açısına sahip. Film genel olarak çok güzel hazırlanmış ilerleyişi konusu ve baş karakterleri güzel oluşturulmuş. mekan, kostümler, özellikle seçilen ve yapılan müzikler çok güzeldi. Peki nesi kötüydü derseniz ana karakterler ne kadar iyi hazırlandıysa diğer karakterler de bir o kadar özensiz hazırlanmıştı belki ana filme sadık kalmak için öyle yapılmış olabilir ama bence bir şekilde filme yedirilerek daha iyi hazırlanabilirdi. filmin finaline yakın problemin çözümü biraz aceleye getirilmiş gibiydi filmin o bölümüne bir miktar başka şeyler ekleselerdi olabilirdi.
Sürprizbozan: Göster
son olarak süre sıkıntısı var gibi bazı sahneler kesilmiş gibi görünüyordu bence işlenişe biraz daha özenilseydi daha güzel olabilirdi. bütün bunlara karşın film yine de yapmak istediğini başarıyor o sebeple bence ailecek izlenilebilecek güzel bir film olmuş bana göre 8.5 i kategorisinde hak ediyor.
Knock at the Cabin (2023)
22 Şubat 2023
Night Shyamalan filmleri arasında oldukça vasat gerilim filmleri arasında ortalama film olmuş.6. hissin yanında pek çok film çekmiş olsa da genel kalite hiç yukarıya gitmiyor hep yerinde sayıyor gibi. Bu film de benzer bir performans sergilemiş genel olarak filmlerde ,Gay karakterler filme senaryo anlamında hiçbir katkı sağlamasa bile içine tıkıştırıldığı için gıcık olsam da bu filmde kesinlikle böyle bir durum görülmemesi aslında olması gereken senaryo bu dedirtti. ilerleyiş ve gerilim üst düzey tutulsa da aslında film çok karanlık bir atmosferde değil de biraz daha ferah ama sorugulayıcı bir dille yazılsa bence daha güzel bir film ortaya çıkabilirmiş ama film daha çok gereyim daha çok gereyim derken aslında sıkıcı bir hal almış kısaca yönetmen bu işten pek anlamıyor da denilebilir. senaryo ve diyaloglar bu kıvamda giderken oyunculuklar da bu duruma destekleyici olmamış. iyi oyunculara kötü oyunculuk nasıl sergiletilir diye örnek film diye gösterilebilir. mekan kostümler işleniş senaryo derken sıkcı bir paket olmuş iyi tarafları neydi derseniz aslında fikir çok güzel filmin ilerleyişi de bir miktar desteklenmiş gizem duygusunu vermek için biraz kasılmış yapay kalmış ama yine de gizem duygusunu verebilmiş. düşük bütçeli olsun diye görsel efektler çok kısılmış zamanınız bolsa izlenebilecek yoklukta gider bir film olmuş kısaca beni üzen iyi fikrin heba edilmesi.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023