Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Desperatess

 
Kayıt : 02 Temmuz 2016
Son Yorumları
Gongjo (2017)
17 Aralık 2017
Güney Kore polisiye, aksiyon filmlerini sevenlerin keyifle izleyecekleri bir film. Türün temel özelliklerini taşıyor: Bolca aksiyon, dozunda bir dram, en ciddi anlarda muzipçe anlık gülümseten diyaloglar, espriler, harika bir görüntü yönetimi. Genel olarak değerlendirildiğinde ise film yeni bir şey vadetmiyor. Senaryo, türün alışıldık matematiğini, bağlantılarını içeriyor. Aşina olduğumuz takip süreçleri, gelişmeler... Son söz olarak Güney Kore sinemasını sevenlerin sıkılmadan izleyecekleri bir seyirlik olduğunu söyleyelim.
The Nile Hilton Incident (2017)
11 Aralık 2017
Mısır'ın saygın otellerinden birisinde işlenen cinayet. Çözümleme sürecinde yozlaşmış polis teşkilatı içerisinde yaşanan gerilimler. Gücün belirleyici olduğu bir toplumda, olayın seyrine politik müdahale çabaları.
Sevdiğim bir tür olmasına rağmen, oldukça sıradan ve hiçbir yönüyle öne çıkmayan, türü aşina olanların bolca şahit olduğu klişe bağlantı noktalarıyla da dikkat çeken bir film söz konusu.
Özellikle yorgun olunan bir zamanda, iyi bir filme konsantre olunamayacak ruh halinde izlenip unutulacak bir film olduğunu söyleyebiliriz...
The Sinner (2017)
05 Kasım 2017
Güzel bir kadın, sorunsuz gözüken bir aile. İlk bölümün henüz başında sebepsiz gibi gözüken bir öldürme. Ve giderek ortaya dökülen sırlar...

Diziyi bir günde izledim. Eli yüzü düzgün, konusunu bütünlük içinde başarıyla yansıtıyor. En önemlisi merak duygusu her bölümde canlı tutuluyor. Dizinin içinde insani özlemler, bazı ailelerin insanı hayat boyu peşini bırakmayan boğuculuğu, eşiyle bir türlü olamama ama kendini ispatlama duygusu, yaşamın içindeki sıkışmışlık hallerine yönelik anlık psikolojik vurgular seyirciye başarılı bir şekilde yansıtılıyor, etkiliyor, düşündürüyor. Dizide en çok insan psikolojisine yönelik iç burkucu anlardan etkilendiğimi söylemeliyim.

Dizi, bütün soru işaretlerini inandırıcı bir şekilde cevaplayarak finalini yapıyor. Stranger Things, The Night Of, Ozark gibi yılın kalburüstü yapımlarının bir tık altında olsa da baş altında şans verilmesi gereken, izlendiğinde de pişman etmeyen dizilerden...
Dizi Altyazıları
Better Call Saul (4,411) The 100 (2,221) Castle Rock (1,927) Sharp Objects (1,886) La casa de papel (1,798) Preacher (1,625) The Sinner (1,036) Vikings (1,004) Friends (773) Westworld (699)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018