Giriş Kayıt

Hikayesi gerçek olan seri katil filmleri


by pis metalci | son güncelleme: 01 Kasım 2017
Gelişmiş Görünüm
10.0 (1 Oy)
 • Currently 200/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Afiş
  7.0 (26,957 Oy)
  Yönetmen: John McNaughton
  Oyuncular: Mary Demas, Michael Rooker, Anne Bartoletti, Elizabeth Kaden
  Açıklama: Seri katil Henry Lee Lucas'ın gerçek yaşamına dayanan ve Lucas’ın soğukkanlı itiraflarına odaklanan filmin yönetmeni John McNaughton. Başrolünde Micheal Rooker’ın olduğu ve sadece 110 bin dolar bütçeyle çekilen bu bağımsız film, şimdiye kadar çevrilmiş en dehşet verici seri katil filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Film öylesine rahatsız ediciydi ki, sayısız yasaklamadan sonra İngiltere’de ancak 1993’te vizyona girebildi. Mideniz sağlam değilse izlemeyin!
  Türkçe Altyazı 6
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  Monster (2003)
  Cani
  7.3 (120,332 Oy)
  Yönetmen: Patty Jenkins
  Oyuncular: Charlize Theron, Christina Ricci, Bruce Dern, Lee Tergesen
  Açıklama: Charlize Theron’un muhteşem oyunculuğu ile adeta devleştiği Monster, 1989-1990 yılları arasında çok sayıda insanı öldürerek, dünyanın ilk kadın seri katili olarak ünlenen Aileen Wuornos'un gerçek hikayesini konu ediniyor. 1992'de 7 kişiyi öldürmekten suçlu bulunan Wuornos, kurbanlarını ilişkiye girdiği insanlar arasından seçiyordu. Charlize Theron, Aileen karakterini canlandırdığı muhteşem performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazanmıştı.
  Türkçe Altyazı 16
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  Zodiac (2007)
  7.7 (370,437 Oy)
  Yönetmen: David Fincher
  Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards, Robert Downey Jr.
  Açıklama: Seri katil filmleri denildiğimde akla ilk gelen filmlerden biri kuşkusuz usta yönetmen David Ficher’ın yönettiği Zodiac oluyor. Zodiac, 60’lı yıllarda işlediği yedi cinayeti gazetecilere yolladığı şifreli mektup ve şiirlerle tutkulu bir oyun haline getiren ve kimliği hiçbir zaman öğrenilemeyen ünlü seri katili ve onun peşinde koşan insanların hikayesini anlatıyor. Film, geçtiğimiz sene BBC tarafından yayımlanan ''21. Yüzyılın En İyi Filmleri'' listesinde 12. sırada yer aldı.
  Türkçe Altyazı 25
  İngilizce Altyazı 10
 • Afiş
  7.5 (1,765 Oy)
  Yönetmen: Marvin J. Chomsky
  Oyuncular: Mark Harmon, Frederic Forrest, George Grizzard, Ben Masters
  Açıklama: Mark Harmon’a harika perforansıyla en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandıran film, Amerika’nın en tanınmış seri katili olan Ted Bundy’i konu ediniyor. Amerika’nın en çok tanınan, üzerine filmler yapılıp kitaplar yazılan seri katili ve tecavüzcüsü olan Theodore Robert Bundy, Ted Bundy, 1974-1978 yılları arasında yedi eyalette 30 cinayet işlediğini kabul etse de, bu rakamın çok daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.
 • Afiş
  Snowtown (2011)
  Karlı Şehir
  6.6 (14,625 Oy)
  Yönetmen: Justin Kurzel
  Oyuncular: Lucas Pittaway, Bob Adriaens, Louise Harris, Frank Cwiertniak
  Açıklama: Film, Avustralya’nın en önemli seri katillerinden John Bunting’in öyküsünü anlatıyor. Filmde Adelaide kentinin kenar mahallelerinde iki erkek kardeşi ve annesiyle birlikte yaşayan 16 yaşındaki Jamie’nin etrafındaki şiddetten kurtulmak için farkında olmadan azılı seri katil John Bunting’le yakınlaşmasının öyküsünü izleyeceksiniz.
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  Boston Canavarı
  7.1 (6,066 Oy)
  Yönetmen: Richard Fleischer
  Oyuncular: Tony Curtis, Henry Fonda, George Kennedy, Mike Kellin
  Açıklama: Kadınlara tecavüz ettikten sonra kurbanlarını boğarak öldürdüğü için Boston Canisi lakabını alan Albert DeSalvo'nun hikayesinin anlatıldığı film, Gerold Frank’in kitabına dayanıyor. DeSalvo 18 ayda 13 kadını öldürdüğünü itiraf etmiş olmasına rağmen kesin sayı hâlâ belirlenememiştir. Bu etkileyici filmde Tony Curtis, filmdeki performansıyla Oscar’a aday oldu.
  Türkçe Altyazı 2
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Dahmer (2002)
  5.6 (8,301 Oy)
  Yönetmen: David Jacobson
  Oyuncular: Jeremy Renner, Bruce Davison, Artel Great, Matt Newton
  Açıklama: Amerika’nın en çok tanınan seri katillerinden olan Jefrey Dahmer’ın öyküsünü anlatan film, aynı zamanda günümüzün önemli yıldızlarından biri olan Jeremy Renner'ın çıkış filmlerinden biri. Filmin kurgusu iki farklı zaman akışından oluşuyor. Filmin ana öyküsü kronolojik olarak akarken, iki günlük bir süreçte yaşananları konu ediniyor. Flashback bölümlerdeyse zaman akışı tersine doğru işliyor ve Dahmer'in işlediği ilk cinayete ulaşana kadar bu kurgu devam ediyor.
 • Afiş
  Ed Gein
  5.6 (4,398 Oy)
  Yönetmen: Chuck Parello
  Oyuncular: Steve Railsback, Carrie Snodgress, Carol Mansell, Sally Champlin
  Açıklama: Seri katil denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan çiftçi Ed Gein, aslında çok sayıda kurban kırakmış bir katil değil. Fakat kendisi Amerika tarihin en mide kaldıran cinayetleri işleyen isimlerinden biri. Teksas Testere Katliamı ve Kuzuların Sessizliği gibi filmlere ilham kaynağı olan Ed Gein, cesetlerden kendine kıyafet ve maskeler yaparak kadına benzemeye çalışan bir ruh hastası!
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  7.5 (1,818 Oy)
  Yönetmen: Eric Till
  Oyuncular: Brian Dennehy, Michael Riley, Margot Kidder, Meg Foster
  Açıklama: Eric Till tarafından yönetilen ve başrolünde Brian Dennehy’nin oynadığı To Catch A Killer, iki bölümden oluşan bir televizyon filmi. Film, Amerika’nın tanınmış seri katillerinden John Wayne Gacy’nin yakalanışını konu ediniyor. 1994 yılında ölen Dennehy’nin 1972-1978 yılları arasında en az 33 genç çocuğu tecavüz ettikten sonra öldürdüğü biliniyor.
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Citizen X (1995)
  7.7 (11,479 Oy)
  Yönetmen: Chris Gerolmo
  Oyuncular: Stephen Rea, Donald Sutherland, Max von Sydow, Jeffrey DeMunn
  Açıklama: Sovyetler Birliği’nden. Öncelikle şunu söyleyelim; kıyıda köşede kalmış bu film, gerçek bir hazine. Rus tarihinin en önemli seri katili olan Andrei Romanovich Chikatilo, 1978’den 1990’a kadar işlediği cinayetlerin sayısı tam belli olmamakla birlikte, mahkemede 53 insanı öldürmek suçundan yargılanmıştı. Mahkemede "Yaptıklarımı cinsel bir tatmin için değil, daha çok huzur bulabilmek için yaptım" diyen Chikatilo’nun geç yakalanışı özellikle Sovyetler Birliği’nin ağır bürokratik yapısı ve “Bizden seri katil çıkmaz” tutumu nedeniyle gerçekleşmişti.
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  6.6 (33,345 Oy)
  Yönetmen: Spike Lee
  Oyuncular: John Leguizamo, Adrien Brody, Mira Sorvino, Jennifer Esposito
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 2
‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Better Call Saul (5,349) Shameless (3,772) Bodyguard (2,210) Castle Rock (1,550) Fear the Walking Dead (1,544) Suits (1,278) The First (1,177) La Casa de Papel (1,025) The 100 (986) Mayans M.C. (794)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018