Giriş Kayıt

Adam Mısın! (2016)

avatar
MatthewMc (26 Mayıs 2017)
 • 20/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
resim

Kült futbol programı Beyaz Futbol ekibini herkes bir sinema filminde görmek istiyordu (!). Ve sonuçta da bu ekibin İşler Güçler tarzında bir macerasını anlatan absürt film Adam Mısın ortaya çıktı. Sahi, bu film neden var ki? Çekilme amacı neydi, çok merak ediyorum doğrusu. Şimdi bütün ciddiyetimle filmin konusunu yazmaya çalışacağım:

"Beyaz Futbol ekibinin yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz ve Rasim Ozan Kütahyalı ile programın moderatörü Ertem Şener'e programdan izin verilir ve ekip bir otele yollanır. Bu otele yeni giren ekip, Delibela adlı kötü birisi tarafından ele geçirilir. Ekipten birisini kaçıran Delibela, ekibin geri kalanına çeşitli görevler verir ve Beyaz Futbol ekibi de bu işin içinden çıkmaya çalışır. Ama bu işlerin arkasında çok daha büyük bir olay vardır." İşin komik yanı da şu, film kendisini hiç ciddiye almadığından yazdığım bu konunun filmle çok az alakası var aslında.

Öncelikle filmin iyi yanlarına değinmek istiyorum. Bunu duyunca biraz şok olabilirsiniz ama Adam Mısın, düşündüğüm kadar kötü değildi. Gerçekten! Filmi izlerken ekibin gerçekten bir şeyler denemeye çalıştığını görebiliyorsunuz. Ayrıca ekipten Ertem'i canlandıran Ertem Şener'in oyunculuğu da biraz komikti. Bir süreden sonra abartıya kaçmış olsa da oyuncunun gerçekten denediğini görebiliyorsunuz. Ve filmin neredeyse tamamını öyle boş boş izlemiş olsam da, Beyaz Futbol ekibinin posterdeki kostümlerle çıktığı sahne gibi birkaç ufak sahneye kıkırdamadım desem yalan olur. Yani bu yıl izlediğim Tutmayın Beni, Maggie's Plan veya Our Kind Or Traitor gibi filmlerin Adam Mısın'dan daha kötü olduğu kesin. Peki Adam Mısın iyi bir film mi? Kesinlikle hayır!

Filmin ufak kısımlarına kıkırdamış olsam da geriye kalan 94 dakikayı tamamen ruhsuz bir şekilde izledim. Ne güldüm, ne de somurttum. Yani boşu boşuna zamanım boşa gitmiş oldu maalesef. Filmin senaryosunda o kadar mantık hatası ve boşluk var ki, bir komedi filmi olmasına rağmen çok dikkat çekiciydi. Bu yüzden filmin geriye kalan kötü yanlarını biraz spoiler kullanarak yazacağım. Eğer bu filme herhangi bir ilginiz varsa, burayı okumamanızı tavsiye ederim.

Sürprizbozan: Göster


Peki ne öğrendik? Hiçbir şey doğrusu. Filmin espri anlayışı çok kötü, Nazlı'yı ve Taylan'ı canlandıran oyuncular başta olmak üzere oyunculuklar çok kötü. Beyaz Futbol ekibi, kendilerini canlandırmalarına rağmen çok yapay birer oyunculuk sergilemişler. Karakterlerin motivasyonu zaten hiç yok. Özellikle Delibela'nın neden Beyaz Futbol ekibine bunları yaptırdığını bir türlü anlayamıyorsunuz. Tamam, Delibela bir sahnede "Madem kötülük yapıyorum, o zaman da biraz eğleneyim" gibi bir şeyler demişti ama bu yine de hiçbir şeyi açığa kavuşturmuyor ki! Filmin sonunda çıkan karga her şeyi halledebilirdi. Yani geçen 95 dakika sadece boş hissettirmiyor, aynı zamanda da gereksiz hissettiriyor. Belki filmi biraz ciddiye alıyorum ama konusu İşler Güçler'e benzeyen (yani ünlülerin kendilerinin absürt bir versiyonunu canlandırarak ortaya koyulan işten bahsediyorum) konusuyla birlikte ortaya yaratıcı ve komik bir iş çıkabilirdi. Ama filmin ekibi klişe ve komik olmayan bir iş çıkarmayı tercih etmiş.

Adam Mısın, tahmin edebileceğiniz gibi zamanınızı boşa harcayacağınız, tamamıyla gereksiz bir film. Ne komik olan bir şakası var ne de akılda kalan bir sahnesi. Düşündüğüm kadar kötü olmasa da, yine de film bayağı bir kötüydü. Benim yaptığım hatayı yapmayın, bu filmi es geçin.Dizi Altyazıları
Arrow (3,834) Vikings (2,541) The Flash (1,774) Supergirl (1,384) Doctor Who (1,017) Counterpart (877) La Casa de Papel (809) Supernatural (764) The Big Bang Theory (727) Friends (723)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018