Giriş Kayıt

Son Mektup Filmi Kanada'dan Büyük Övgü Aldı!


  1. Haberler
  2. Sinema
McFly - 10 Mart 2015 15:36

1355 

resimÇanakkale Deniz Zaferi'nin tam 100. Yıldönümü'nde, 18 Mart günü vizyona girecek olan çıkacak Son Mektup, eleştirmen Todd Brown'dan tam not aldı. Dünyanın en önde gelen bağımsız film değerlendirme kuruluşlarından "Global Film"in kurucusu ve editörü olan Brown, imdb'de de yayınlanan yazısında, Son Mektup filminin fragmanı hakkında "Teknik olarak çok başarılı. Film, dünyada da geniş çapta etkili olabilir" dedi.
Orijinal metni Twitchfilm.com sitesinde yayınlanan yazısında Brown filmin videosu hakkında şu yorumlarda bulunuyor: " 1915 tarihinde Çanakkale'de geçen mücadeleyi konu alan Özhan Eren imzalı film, genç bir Türk pilotu ile savaş alanındaki bir hemşirenin öksüz bir çocuğu kurtarış ve sahipleniş öyküsünü anlatıyor. Şayet yönetmen Eren bu geniş çaplı mücadele ile öykünün drama dozunu dengede tutabildiyse dünya çapında izlenebilecek bir filme imza atmış gibi görünüyor. Filmin yayınlanan teaser videosu bize eldeki savaş malzemesinin yüksek teknik kalite ile oldukça iyi kullandılğını fısıldıyor..."
Başrollerini Tansel Öngel ve Nesrin Cavadzade,'nin üstlendiği ve Türk sinemasının en pahalı filmi olan Son Mektup, 7 yıllık bir çalışmanın sonucunda vizyon için gün sayıyor. Daha önceki filmi "120" ile yurtiçi ve dışında büyük övgüler alan ve milyon barajını aşan Özhan Eren, senaryosunu yazdığı ve yapım-yönetimini üstlendiği Son Mektup'ta savaşı ve savaşın perde arkasını duygusal bir dille anlatıyor.Yorumlar

eriCartman 10 Mart 2015 16:09
Ben anlamıyorum arkadaş ya! Biri gelsin açıklasın bana bunu Allah aşkına! O kadar emek vermişsin, çaba sarfetmişsin.Fragmandan da anlaşılacağı üzere ortalamanın üzerinde bir film yapmış gibi de duruyorsun.Arkadaşım, hiç mi yabancı savaş filmleri izlemiyorsunuz ya? Onu geçtim, bari Oscar'a bi göz ucuyla bakın.En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı Oscarı veriliyor her yıl.Osmanlı İmparatorluğu'nun 1. Dünya Savaşı'nın en önemli savaşlarından birini en zorlu şartlar altında kazanmasının filmini yapıyorsun, askerlerin üzerindeki kıyafetlerin hepsi tertemiz! Bırak lekeyi, toz bile yok! Hepsi ütülü maşallah! Zaten savaşlarda sadece hemşirelerin üstü kirleniyor.Askerler nasıl gidiyorsa öyle geri geliyor, tertemiz! nolamaz nayır
Yalnız görsel olarak cidden güzel olmuş.Helal olsun. Gülücük
H737 10 Mart 2015 22:32
Çok başarılı? tüm teknik imkanlar kullanılmış?

Dünyanın önde gelen eleştirmeni kusura bakmasın ama "halt etmiş". Doğru, görmeye alışık olmadığımız şekilde bir kurgu yapılmış, birçok teknik imkan seferber edilmiş, birçok efekt ile anın havası yakalanmaya çalışılmış ama fragmana bakınca gördüğüm tek şey, tüm bunların "yarım" bırakılmış olması. "Bu şekilde idare eder" ile olması gerektiği gibi olması arasında maalesef fark var ve eğer bu yapılmazsa işte bu fragmandaki kadar göze batıyor.

Emeğe tek kelime etmiyorum, uğraşmışlar bir film yapmışlar ama dürüst olmak zorundayım. İş yarım yamalak yapılınca ne yaparsan yap ağzınla istersen kuş tut, tadı kaçıyor. Fragmandan benim gördüğüm prodüksiyon ve çekim tekniği olarak çok eksik olduğu. Öğrenci filmi gibi duruyor. (bütçe bulmamışlardır, o yüzden böyle kalmıştır, orası ayrı)

Yorumunuz


Dizi Altyazıları
Chernobyl (13,469) Game of Thrones (5,851) Warrior (2,052) Swamp Thing (1,681) Black Mirror (1,634) The Big Bang Theory (1,606) Shingeki no kyojin (1,529) The 100 (1,419) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,273) Vikings (1,210)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019