Giriş Kayıt

Keanu Reeves’li 47 Ronin'in Devam Filmi Yolda


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 14 Ağustos 2020 09:48

373 

resim

The Matrix ve John Wick serilerinin dördüncü filmleri için hazırlıklar süredursun, Keanu Reeves’in kılıç yeteneklerini gözler önüne serdiği aksiyonu 47 Ronin de devam filmi için onayı kaptı. Universal Pictures’ın yapımcılığını üstleneceği ikinci film, 2013 tarihli orijinal filmin 300 yıl sonrasında geçecek.

18. yüzyılda yaşamış 47 samurayın, diktatörlüğe bağlı askerler olan şogunlar tarafından katledilen efendilerinin intikamını alma macerasını konu eden 47 Ronin, Chūshingura anlatılarından ilhamla yazılmıştı. Carl Rinsch’in yönettiği orijinal filmin kadrosunu da Keanu Reeves’in dışında çoğunlukla Japon oyuncular oluşturuyordu.

47 Ronin’in devam filminin yönetmen koltuğu, 4 Eylül’de Disney+ kataloğunda yerini alacak yeni Mulan filminin oyuncularından Ron Yuan’a teslim. Yuan, ilk uzun metrajı Unspoken: Diary of an Assassin’i 2017’de çekmişti. Devam filmi kavramına ilginç bir şekilde yaklaşan yapımcılar, 47 Ronin’in geçtiği 18. yüzyıldan epey farklı bir konsept üzerinde çalışıyor. Zira yeni filmin egzotik bir cyberpunk âleminde geçeceği açıklandı. Projenin uluslararası kitleye hitap edeceğinden emin olan Yuan, “Dövüş sanatları, aksiyon, korku ve cyberpunk elementlerini” kesiştirecek bir filmin bizi beklediğini söylüyor. Henüz prodüksiyon detayları bilinmese de ismi açıklanmayan ikinci 47 Ronin filminin 2021’de Netflix’te yayımlanması planlanıyor. Keanu Reeves’in projeye dahil olup olmayacağı da merak konusu.

47 Ronin
2013
47 Ronin
Aksiyon / Dram / Fantastik128 dk

Yönetmen: Carl Rinsch
47 Ronin gerçek bir hikayenin kurgusal anlatımı. Gerçek hikayede 18. Yüzyılda Japonya’da yaşayan gerçek samuraylar ustalarının ölümünün intikamını alıyor. Hikayenin Hollywood versiyonunda ise Keanu Reeves çok ırklı olmasından ötürü Japon toplumunun...
6.2 (161,459 Oy)

Kaynak: Bant Mag


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022