Giriş Kayıt

İtalya'nın Oscar Adayı Dogman Oldu


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 26 Eylül 2018 11:55

652 

resim

İtalya, iddialı bir filmi Oscar'a gönderme kararı aldı.

İtalya'nın "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisi için Akademi'ye göndereceği, Matteo Garrone yönetmenliğindeki Dogman filmi, Cannes Film Festivali'nde "En İyi Aktör", "Palm Dog" ve "Palme d'Or" kategorilerinde ödül almıştı.

Dogman'de nazik, sevgi dolu bir adam olan Marcello köpek bakıcılığı yapmaktadır. Vaktinin çoğunu bakımını üstlendiği köpekler ile geçirir. Sakin, sıradan bir yaşam süren Marcello, hayatını değiştirecek bir adam ile tanışır. Adam sayesinde farklı bir dünya ile tanışan Marcello şiddet dolu bir hayata sürüklenir. Garrone’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Marcello Fonte, Adamo Dionisi, Edoardo Pesce, Francesco Acquaroli, Nunzia Schiano gibi isimler yer alıyor.

İtalya'nın Oscar'a aday olan son filmi 2013 Paolo Sorrentino yapımı "The Great Beauty", "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde Oscar almıştı.


Dogman
2018
Dogman
Suç / Dram / Gerilim103 dk

Yönetmen: Matteo Garrone
Gomorrah ile mafya ve şiddet sarmalını ele alan Matteo Garrone’nin Cannes’da Altın Palmiye için yarışan son filmi, bu kez küçük bir kıyı kasabasında kötülüğün ve şiddetin toplumdaki izlerini arıyor. Dogman’in kahramanı sıradan bir adam: Ufak tefek...
7.3 (9,643 Oy)

Kaynak: Beyazperde


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2019