Giriş Kayıt

Dolby Atmos'tan Son Mektup Filmine Büyük Övgü!


  1. Haberler
  2. Sinema
McFly - 13 Mart 2015 15:02

450 Türk sinemasının ilk "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi" konulu filmi Son Mektup'a Kanada'dan sonra bir büyük övgü ve destek de İngiltere'den geldi. Uzun yılların emeği ile çok titiz bir çalışmanın sonucu olan Son Mektup, dünyanın en önde gelen sinema ses sistemi Dolby yetkilileri tarafından da çok beğenildi ve filmin, son teknoloji ürünü olan Dolby Atmos ses mixajı, İngiltere'de ve tamamen Dolby'nin desteği ile yapıldı.

Bununla da kalmayan ünlü firma, Son Mektup'un "Bu filmde tayyareler üzerinizde uçacak" sloganı ile tanıtımını da üstlendi. "Son Mektup"un üst seviyedeki teknik kalitesine ve uçak sahnelerindeki çok başarılı dijital efekt görüntülerine hayran kalan firmanın Türkiye Yetkilileri Arkın Kol ve Nurkut Özdemir yaptıkları açıklamada "Bu derece kaliteli bir Türk filminin yapılmış olmasından çok büyük bir mutluluk duyduklarını, filmi inceleyen İngiliz yetkililerin de Son Mektup'u çok beğenmesi neticesinde filmin Atmos teknolojisi ile Dolby'nin desteteği ile sinemaseverlere kazandırılmasını sağladığını" belirttiler.

Dolby Atmos, şu an var olan en son ses teknolojisi olarak, salonlara 64 hoparlöre varan bir ses çıkışı sağlayabiliyor. Sinema salonlarında tavana da yerleştirilen hoparlörler sayesinde izleyiciler filmin geçtiği sahnelerdeki atmosferi bütünüyle hissediyorlar. İzleyici bütünüyle filmin içerisinde kendini bulabiliyor ve üç boyutlu bir ses keyfini yaşayabiliyor. Türkiye'de 20'ye yakın sinema salonunda Dolby Atmos ses sisteminin olduğunu belirten firma yetkilileri, Son Mektup gibi uluslararası kalitede Türk filmlerinin çoğalmasıyla birlikte Atmos salon sayılarının da hızla artacacağını söylediler.

Başrollerini Tansel Öngel ve Nesrin Cavadzade'nin paylaştığıÖzhan Eren'in ise yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği Son Mektup 18 Mart'tan itibaren Türkiye genelinde sinemalarda olacak!

kaynak:beyazperde

Yorumunuz


Dizi Altyazıları
Chernobyl (13,469) Game of Thrones (5,851) Warrior (2,020) Swamp Thing (1,663) Black Mirror (1,611) The Big Bang Theory (1,555) Shingeki no kyojin (1,507) The 100 (1,406) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,269) Vikings (1,187)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019